Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Mimar olmak için nasıl bir eğitimden geçmek gerekiyor?

Bu konu Soru-Cevap forumunda mimarcı tarafından 5 Aralık 2009 (19:46) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
61376 kez görüntülenmiş, 175 cevap yazılmış ve son mesaj 7 Nisan 2014 (19:30) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.50  |  Oy Veren: 10      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 5 Aralık 2009, 19:46

#1 (link)
mimarcı
Ziyaretçi
mimarcı - avatarı
slm benim adım belgin şu an 8. sınıfa gidiyorum ve mimar olmak istiyorum acaba mimar olmak için hani liselere gitmek gerekir lütfen bana yardıncı olun....
En iyi cevap Daisy-BT tarafından gönderildi

Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

merhaba ben şimdii lise 1e geçtim ama ekonomi lisesine orada fizik yok mimar olmak istiyorum ne yapabilirim?bazılaı fiziğin çok önemli olmadığını bazıları ise önemli olduüunu söylüyolar önemlimi?

Mimarlık fakültelerine sayısal puanla gireceğiniz için fizik dersinin de önemi var. Okulda ya da dersanede fizik derslerinizde de iyi puan almayı sağlayacak başarıyı yakalamalısınız.

Alttaki mesajı okuyun.

Bu yıl uygulanacak sistemin, ki kaç yıl devam eder bilemiyoruz, özellikleri hakkında en iyi başvuru yeri okulunuzun veya dersanenizin rehberlik bölümleridir. Yapı meslek liselerinde verilen eğitimin mimarlık mesleğinde çok işe yaradığını ve eğer yetenek sınavıyla öğrenci alan iç mimarlık vb bölümlere girecekseniz başarı oranlarının iyi olduğunu biliyoruz. Ama mimarlık fakülteleri, teknik bir eğitim olduğu için; sayısal, yani fen ve matematik puanları önemli. Anadolu meslek liselerinin teknik bölümleriyle bu konuda gelişebilirseniz olur ama asıl önerim düz ya da anadolu liselerinde sayısal ağırlıklı eğitim görmenizin daha faydalı olacağıdır.

Mimarlık Fakülteleri sayısal puanla öğrenci alır ve puanları yüksektir. Gitmek istediğiniz üniversiteye ve o üniversitenin bulunduğu şehire göre değişir. Teknik üniversitelerin puanları daha da yüksektir. Çalışma temponuzu yüksek tutun ve sayısal derslerine ağırlık verin.
Rapor Et
Reklam
Eski 6 Aralık 2009, 01:52

#2 (link)
Admin
ThinkerBeLL - avatarı
Alıntı:
mimarcı adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

slm benim adım belgin şu an 8. sınıfa gidiyorum ve mimar olmak istiyorum acaba mimar olmak için hani liselere gitmek gerekir lütfen bana yardıncı olun....
Yeni sınav sistemi konusunda fazla bilgi sahibi değilim. Eski sisteme göre mimarlık fakülteleri mimarlık bölümleri sayısal puanla öğrenci alıyordu. Bu sebeple düz lise matematik bölümü öğrencisi olmak yeterli olacaktır.
Rapor Et
Eski 3 Ocak 2010, 23:10

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
merhaba arkadaşım bende mimarlık isteyen lise1 öğrencisiyim... sayısal ı seçmen gerekiyor öncelikle... galiba. sanat okulundan üniversitede secemiyorsun. ama düz lise anadolu lisesi farketmiyor. sadece puanların yüksek olması gerekiyor. ve sadece öss de o puanı cekmen sonrada yetenek sınavına girip elenmemen gerekiyor sonra sözlü mülakata alıyorlar galiba. ordada sadece eski cizimlerini ve özgeçmişini araştırıyorlar... alınmak sana kalmış çalışarak herşey olunur... kolay gelsin
Rapor Et
Eski 4 Ocak 2010, 00:21

#4 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:

merhaba arkadaşım bende mimarlık isteyen lise1 öğrencisiyim... sayısal ı seçmen gerekiyor öncelikle... galiba. sanat okulundan üniversitede secemiyorsun. ama düz lise anadolu lisesi farketmiyor. sadece puanların yüksek olması gerekiyor. ve sadece öss de o puanı cekmen sonrada yetenek sınavına girip elenmemen gerekiyor sonra sözlü mülakata alıyorlar galiba. ordada sadece eski cizimlerini ve özgeçmişini araştırıyorlar... alınmak sana kalmış çalışarak herşey olunur... kolay gelsin

Mimarlık ve İç Mimarlık bölümlerini birbirine karıştırmayın.
  • Mimarlık Fakültelerine sayısal puanla ve ayrıca yetenek sınavı yapılmadan öğrenci kabul edilir.
  • İç Mimarlık bölümlerine ise her üniversite farklı işlem yapmakla birlikte genel prosedür; belirlenen taban puanla başvuran öğrencilere yetenek sınavı uygulanır.
Rapor Et
Eski 27 Şubat 2010, 16:14

mimar olmak istiyom

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben 8. sınıfa gidiyorum sbs puanları 305 ile 325 ve mimar olmak istiyorum düz liseye gidersem mimar rahatlıkla olabilir miyim çok zormu?
Rapor Et
Eski 27 Şubat 2010, 16:47

#6 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:

ben 8. sınıfa gidiyorum sbs puanları 305 ile 325 ve mimar olmak istiyorum düz liseye gidersem mimar rahatlıkla olabilir miyim çok zormu?
Mimarlık Fakülteleri sayısal puanla öğrenci alır ve puanları yüksektir. Gitmek istediğiniz üniversiteye ve o üniversitenin bulunduğu şehire göre değişir. Teknik üniversitelerin puanları daha da yüksektir. Çalışma temponuzu yüksek tutun ve sayısal derslerine ağırlık verin.
Rapor Et
Eski 2 Mart 2010, 19:05

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bn 8. sınıf öqrencisiyim bnm puanım 396-368 bn mimar olmak istiyorm ama anadolu lisesini kazanamazsam anadolu meslek lisesiyle de olabilir miyim çünkü düz liseye qitmek istemiyorm da anadolu meslek olmaz mı?
Rapor Et
Eski 2 Mart 2010, 21:45

#8 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:

bn 8. sınıf öqrencisiyim bnm puanım 396-368 bn mimar olmak istiyorm ama anadolu lisesini kazanamazsam anadolu meslek lisesiyle de olabilir miyim çünkü düz liseye qitmek istemiyorm da anadolu meslek olmaz mı?

Bu yıl uygulanacak sistemin, ki kaç yıl devam eder bilemiyoruz, özellikleri hakkında en iyi başvuru yeri okulunuzun veya dersanenizin rehberlik bölümleridir. Yapı meslek liselerinde verilen eğitimin mimarlık mesleğinde çok işe yaradığını ve eğer yetenek sınavıyla öğrenci alan iç mimarlık vb bölümlere girecekseniz başarı oranlarının iyi olduğunu biliyoruz. Ama mimarlık fakülteleri, teknik bir eğitim olduğu için; sayısal, yani fen ve matematik puanları önemli. Anadolu meslek liselerinin teknik bölümleriyle bu konuda gelişebilirseniz olur ama asıl önerim düz ya da anadolu liselerinde sayısal ağırlıklı eğitim görmenizin daha faydalı olacağıdır.

Rapor Et
Eski 3 Mart 2010, 15:48

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
Daisy-BT adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

bnm matematiqim iyi ama sbs puam kötü bn çok mimar olmak istiyorm anadolu lisesi olmazsa düz liseye de qitmek istemiyorm açıkcası
Rapor Et
Eski 4 Mart 2010, 15:05

mimarlık lisesi

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bn 8. sınıf öğrencisiyim ve 6. sınıf sbs puanım 360 7. sınıf sbs puanım 270 ve bn bu puanlarla mimarlık liselerine girebilirmiyim lütfen cvp yazin
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.162 saniyede (69.25% PHP - 30.75% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 09:46
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi