Cevap Yaz Önceki Konu Sonraki Konu

Mimar olmak için nasıl bir eğitimden geçmek gerekiyor?

Gösterim: 85606 | Cevap: 182
  • mimar olmak icin ne okumak gerekir
  • mimarlik lisesi
  • mimarlik nasil okunur
mimarcı
Cevaplanmış   |    5 Aralık 2009 19:46   |   Mesaj #1   |   
Ziyaretçi

Mimar olmak için nasıl bir eğitimden geçmek gerekiyor?

slm benim adım belgin şu an 8. sınıfa gidiyorum ve mimar olmak istiyorum acaba mimar olmak için hani liselere gitmek gerekir lütfen bana yardıncı olun....
En iyi cevap Daisy-BT tarafından gönderildi

Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

merhaba ben şimdii lise 1e geçtim ama ekonomi lisesine orada fizik yok mimar olmak istiyorum ne yapabilirim?bazılaı fiziğin çok önemli olmadığını bazıları ise önemli olduüunu söylüyolar önemlimi?

Mimarlık fakültelerine sayısal puanla gireceğiniz için fizik dersinin de önemi var. Okulda ya da dersanede fizik derslerinizde de iyi puan almayı sağlayacak başarıyı yakalamalısınız.

Alttaki mesajı okuyun.

Bu yıl uygulanacak sistemin, ki kaç yıl devam eder bilemiyoruz, özellikleri hakkında en iyi başvuru yeri okulunuzun veya dersanenizin rehberlik bölümleridir. Yapı meslek liselerinde verilen eğitimin mimarlık mesleğinde çok işe yaradığını ve eğer yetenek sınavıyla öğrenci alan iç mimarlık vb bölümlere girecekseniz başarı oranlarının iyi olduğunu biliyoruz. Ama mimarlık fakülteleri, teknik bir eğitim olduğu için; sayısal, yani fen ve matematik puanları önemli. Anadolu meslek liselerinin teknik bölümleriyle bu konuda gelişebilirseniz olur ama asıl önerim düz ya da anadolu liselerinde sayısal ağırlıklı eğitim görmenizin daha faydalı olacağıdır.

Mimarlık Fakülteleri sayısal puanla öğrenci alır ve puanları yüksektir. Gitmek istediğiniz üniversiteye ve o üniversitenin bulunduğu şehire göre değişir. Teknik üniversitelerin puanları daha da yüksektir. Çalışma temponuzu yüksek tutun ve sayısal derslerine ağırlık verin.

pusula bu mesajı beğendi.
6 Aralık 2009 01:52   |   Mesaj #2   |   
ThinkerBeLL - avatarı
VIP Özel Üye-VIP
Istanbul TR

61415
11.454 mesaj
Alıntı
mimarcı adlı kullanıcıdan alıntı

slm benim adım belgin şu an 8. sınıfa gidiyorum ve mimar olmak istiyorum acaba mimar olmak için hani liselere gitmek gerekir lütfen bana yardıncı olun....

Yeni sınav sistemi konusunda fazla bilgi sahibi değilim. Eski sisteme göre mimarlık fakülteleri mimarlık bölümleri sayısal puanla öğrenci alıyordu. Bu sebeple düz lise matematik bölümü öğrencisi olmak yeterli olacaktır.
_KleopatrA_ bu mesajı beğendi.
Misafir
3 Ocak 2010 23:10   |   Mesaj #3   |   
Ziyaretçi
merhaba arkadaşım bende mimarlık isteyen lise1 öğrencisiyim... sayısal ı seçmen gerekiyor öncelikle... galiba. sanat okulundan üniversitede secemiyorsun. ama düz lise anadolu lisesi farketmiyor. sadece puanların yüksek olması gerekiyor. ve sadece öss de o puanı cekmen sonrada yetenek sınavına girip elenmemen gerekiyor sonra sözlü mülakata alıyorlar galiba. ordada sadece eski cizimlerini ve özgeçmişini araştırıyorlar... alınmak sana kalmış çalışarak herşey olunur... kolay gelsin
Daisy-BT
4 Ocak 2010 00:21   |   Mesaj #4   |   
Ziyaretçi
Alıntı

merhaba arkadaşım bende mimarlık isteyen lise1 öğrencisiyim... sayısal ı seçmen gerekiyor öncelikle... galiba. sanat okulundan üniversitede secemiyorsun. ama düz lise anadolu lisesi farketmiyor. sadece puanların yüksek olması gerekiyor. ve sadece öss de o puanı cekmen sonrada yetenek sınavına girip elenmemen gerekiyor sonra sözlü mülakata alıyorlar galiba. ordada sadece eski cizimlerini ve özgeçmişini araştırıyorlar... alınmak sana kalmış çalışarak herşey olunur... kolay gelsin

Mimarlık ve İç Mimarlık bölümlerini birbirine karıştırmayın.
  • Mimarlık Fakültelerine sayısal puanla ve ayrıca yetenek sınavı yapılmadan öğrenci kabul edilir.
  • İç Mimarlık bölümlerine ise her üniversite farklı işlem yapmakla birlikte genel prosedür; belirlenen taban puanla başvuran öğrencilere yetenek sınavı uygulanır.
CelestialBody bu mesajı beğendi.
Misafir
27 Şubat 2010 16:14   |   Mesaj #5   |   
Ziyaretçi

mimar olmak istiyom

ben 8. sınıfa gidiyorum sbs puanları 305 ile 325 ve mimar olmak istiyorum düz liseye gidersem mimar rahatlıkla olabilir miyim çok zormu?
Daisy-BT
27 Şubat 2010 16:47   |   Mesaj #6   |   
Ziyaretçi
Alıntı

ben 8. sınıfa gidiyorum sbs puanları 305 ile 325 ve mimar olmak istiyorum düz liseye gidersem mimar rahatlıkla olabilir miyim çok zormu?

Mimarlık Fakülteleri sayısal puanla öğrenci alır ve puanları yüksektir. Gitmek istediğiniz üniversiteye ve o üniversitenin bulunduğu şehire göre değişir. Teknik üniversitelerin puanları daha da yüksektir. Çalışma temponuzu yüksek tutun ve sayısal derslerine ağırlık verin.
Misafir
2 Mart 2010 19:05   |   Mesaj #7   |   
Ziyaretçi
bn 8. sınıf öqrencisiyim bnm puanım 396-368 bn mimar olmak istiyorm ama anadolu lisesini kazanamazsam anadolu meslek lisesiyle de olabilir miyim çünkü düz liseye qitmek istemiyorm da anadolu meslek olmaz mı?
Daisy-BT
2 Mart 2010 21:45   |   Mesaj #8   |   
Ziyaretçi
Alıntı

bn 8. sınıf öqrencisiyim bnm puanım 396-368 bn mimar olmak istiyorm ama anadolu lisesini kazanamazsam anadolu meslek lisesiyle de olabilir miyim çünkü düz liseye qitmek istemiyorm da anadolu meslek olmaz mı?

Bu yıl uygulanacak sistemin, ki kaç yıl devam eder bilemiyoruz, özellikleri hakkında en iyi başvuru yeri okulunuzun veya dersanenizin rehberlik bölümleridir. Yapı meslek liselerinde verilen eğitimin mimarlık mesleğinde çok işe yaradığını ve eğer yetenek sınavıyla öğrenci alan iç mimarlık vb bölümlere girecekseniz başarı oranlarının iyi olduğunu biliyoruz. Ama mimarlık fakülteleri, teknik bir eğitim olduğu için; sayısal, yani fen ve matematik puanları önemli. Anadolu meslek liselerinin teknik bölümleriyle bu konuda gelişebilirseniz olur ama asıl önerim düz ya da anadolu liselerinde sayısal ağırlıklı eğitim görmenizin daha faydalı olacağıdır.

Misafir
3 Mart 2010 15:48   |   Mesaj #9   |   
Ziyaretçi
Alıntı
Daisy-BT adlı kullanıcıdan alıntı

bnm matematiqim iyi ama sbs puam kötü bn çok mimar olmak istiyorm anadolu lisesi olmazsa düz liseye de qitmek istemiyorm açıkcası
Misafir
4 Mart 2010 15:05   |   Mesaj #10   |   
Ziyaretçi

mimarlık lisesi

bn 8. sınıf öğrencisiyim ve 6. sınıf sbs puanım 360 7. sınıf sbs puanım 270 ve bn bu puanlarla mimarlık liselerine girebilirmiyim lütfen cvp yazin
Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:

Mimar olmak için nasıl bir eğitimden geçmek gerekiyor? Konusuna Benzer Konular

Etiketler:
  • mimar olmak icin ne okumak gerekir
  • mimarlik lisesi
  • mimarlik nasil okunur
Cevap: 21
Son Mesaj: 16 Haziran 2015 18:07
Mimar olmak için hangi liseye gitmeliyim?
Gönderen: forumfly Forum: Soru-Cevap
Cevap: 24
Son Mesaj: 9 Haziran 2015 21:07
Mimar olmak için hangi okullara gitmek gerekir?
Gönderen: Misafir Forum: Cevaplanmış
Cevap: 3
Son Mesaj: 16 Mayıs 2015 16:44
Cevap: 4
Son Mesaj: 30 Nisan 2014 22:36
Cevap: 1
Son Mesaj: 14 Şubat 2013 19:26
Sayfa 0.327 saniyede 10 sorgu ile oluşturuldu