Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Atatürk'e nasıl bir mektup yazabilirim?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 13 Aralık 2009 (17:53) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
40081 kez görüntülenmiş, 59 cevap yazılmış ve son mesaj 3 Mayıs 2014 (14:40) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 4.17  |  Oy Veren: 35      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 13 Aralık 2009, 17:53

#1 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
atatürke bir mektup yazma mektubun konusu ölçme birimleri ile ilgili inkilap bu inkilam hakında düşünceler
En iyi cevap beyzaxx tarafından gönderildi

Atam!,
Sen tüm zorluklara göğüs germiş, yılmadan, bıkmadan çalışmış, kendi menfaatlerini düşünmeden halkı için çalışmış büyük bir öndersin. Sen, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürksün.
Bazen seni düşünüyorum; çünkü seni anlamak istiyorum. Bütün bu yaptıklarını nasıl başardın diye bir defa daha düşünüyorum. Dediğin sözü hatırlıyorum sonra, “Bir Türk dünyaya bedeldir.” Evet Atam… Bir Türk dünyaya bedeldir.
Seni çok özlüyorum Atam. Keşke yanımda olsaydın, ellerinden öpebilseydim. Sen hepimizin, Türk milletinin kalbinde yaşıyorsun.
Sana layık olabilmek için çok çalışıyorum Atam. Bize emanet ettiğin cumhuriyete sahip çıkabilmek için… Diyorum ki, “ Bir Türk neyin üstesinden gelemez ki? Bütün zorluklara rağmen başarma ve kazanma azmini kendimde buluyorum. Muhtaç olduğum kudretin damarlarımdaki asil kanda mevcut olduğunu biliyorum.
Atam! Ben, dünyanın her yerinde barış olsun istiyorum. Senin dediğin gibi “Yurtta sulh, cihanda sulh” olsun istiyorum. Savaşlarda hiç suçu olmayan masum insanlar, çocuklar, anneler, babalar ölüyor. Daha fazla toprak kazanabilmek için yapılan haksızlıklara tahammül edemiyorum.
Sen, sanata ve kültüre çok önem verirdin. Bir sözünde “Türk milleti, Türk sanatı, Türk şiir ve edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişecektir.” diyorsun. Gelişiyoruz Atam; eğitimde, sanatta, ekonomide, ticarette başarılı işlere imza atıyoruz.
Keşke yanımızda olsaydın, sana sıkı sıkı sarılabilseydim. Sana sonsuz teşekkürlerimi sunabilseydim. Bu mektubu sana gönderebilmeyi ne kadar isterdim bilemezsin.
Atam, şunu bil ki kanımın son damlasını vatanım için feda edebilirim. Türküm ve bununla gurur duyuyorum.
Rapor Et
Reklam
Eski 27 Aralık 2009, 14:31

#2 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
nasıl mektup yazabilirimmm?????????????????????ölcme briimi le ilgili..
Rapor Et
Eski 27 Aralık 2009, 14:52

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
atatürke mektup yazsak:onun ve askerlerini öve bilriz,yaptıkları işe yaradıgını , türkiyenin başına geçmesi icin isteriz , istek ve dileklerimizi yazarız
Rapor Et
Eski 31 Mart 2010, 19:20

#4 (link)
beyzaxx
Ziyaretçi
beyzaxx - avatarı
Atam!,
Sen tüm zorluklara göğüs germiş, yılmadan, bıkmadan çalışmış, kendi menfaatlerini düşünmeden halkı için çalışmış büyük bir öndersin. Sen, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürksün.
Bazen seni düşünüyorum; çünkü seni anlamak istiyorum. Bütün bu yaptıklarını nasıl başardın diye bir defa daha düşünüyorum. Dediğin sözü hatırlıyorum sonra, “Bir Türk dünyaya bedeldir.” Evet Atam… Bir Türk dünyaya bedeldir.
Seni çok özlüyorum Atam. Keşke yanımda olsaydın, ellerinden öpebilseydim. Sen hepimizin, Türk milletinin kalbinde yaşıyorsun.
Sana layık olabilmek için çok çalışıyorum Atam. Bize emanet ettiğin cumhuriyete sahip çıkabilmek için… Diyorum ki, “ Bir Türk neyin üstesinden gelemez ki? Bütün zorluklara rağmen başarma ve kazanma azmini kendimde buluyorum. Muhtaç olduğum kudretin damarlarımdaki asil kanda mevcut olduğunu biliyorum.
Atam! Ben, dünyanın her yerinde barış olsun istiyorum. Senin dediğin gibi “Yurtta sulh, cihanda sulh” olsun istiyorum. Savaşlarda hiç suçu olmayan masum insanlar, çocuklar, anneler, babalar ölüyor. Daha fazla toprak kazanabilmek için yapılan haksızlıklara tahammül edemiyorum.
Sen, sanata ve kültüre çok önem verirdin. Bir sözünde “Türk milleti, Türk sanatı, Türk şiir ve edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişecektir.” diyorsun. Gelişiyoruz Atam; eğitimde, sanatta, ekonomide, ticarette başarılı işlere imza atıyoruz.
Keşke yanımızda olsaydın, sana sıkı sıkı sarılabilseydim. Sana sonsuz teşekkürlerimi sunabilseydim. Bu mektubu sana gönderebilmeyi ne kadar isterdim bilemezsin.
Atam, şunu bil ki kanımın son damlasını vatanım için feda edebilirim. Türküm ve bununla gurur duyuyorum.
Rapor Et
Eski 17 Nisan 2010, 16:53

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
8 yaşındaki çocuk ağzından atatürk'e nasıl mektup yazabilirim?
Rapor Et
Eski 23 Aralık 2010, 21:07

Atatürk'e mektup çalışması nasıl yapılır?

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
atatürke mektup acilennnnnnnnnnnnnnnnnnnnn yarına yetiştirmem lazımm nolurrr
Rapor Et
Eski 25 Aralık 2010, 11:26

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ATAM SEN YILMADAN ÇALIŞTIN
Rapor Et
Eski 19 Şubat 2011, 21:35

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
atam seni hiç tanıma imkanım olmadı size hiç haykıramadım bu millet nereye gidiyor diye bu milletin halini tek siz düzeltebilirsiniz ...
siz hiç bir zaman korkmadınız size hep yalvardım 'NEREDESİNİZ' ama cevap yok çünkü burda degilsiniz kalbimdesiniz...
bu millette artık gerçek diye bir şey kalmadı bu ülkede milyonlarca entrika dönüyor ben buradan gitmek sizin kurdugunuz eski TÜRKİYE ye gitmek istiyorum sizinle cephede savaçmak isterdim sizin hayatınızı kurtarmak...
keşke demiyecegim çünkü her insanın keşke siyle kemikleriniz sızlıyor biliyorum artık keşke yerine inşallah deyip kendime geliyorum
ATAM SEN RAHAT UYU BEN KEŞKE DEMİYECEGİM BEN KEMİKLERİNİZİ SIZLATMAYACAGIM NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...
Rapor Et
Eski 23 Ekim 2011, 21:06

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
atam
sen bizim için göğüs gerdin bizim için bu millet için
elinden geleni ardına koymadın hep çalıştın hep çabaladın
ama bu çaban boşa çıkmadı türk devleti türk askeri senin yolundan
devam ettiler.
Rapor Et
Eski 8 Kasım 2011, 15:39

Atatürk

#10 (link)
Zeynepxxxx
Ziyaretçi
Zeynepxxxx - avatarı
Atatürk'e nasıl bir mektup yazabilirim?Çok acil bir ödevim var cevabını biliyorsanız cevabını acil bildiriniz! Çok teşekkürler!!!!!! ÇOK ACİL
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.187 saniyede (74.28% PHP - 25.72% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 17:37
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi