Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Uyuşturucu madde kullanmaktan nasıl kurtulurum?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Disasterforpiec tarafından 16 Aralık 2009 (10:03) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
52871 kez görüntülenmiş, 104 cevap yazılmış ve son mesaj 24 Nisan 2014 (18:18) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 4.71  |  Oy Veren: 7      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 16 Aralık 2009, 10:03

#1 (link)
Disasterforpiec
Ziyaretçi
Disasterforpiec - avatarı
Arkadaşlar 19 Yaşindaim 1 senedir Folyonun Üstünde Kaydirarak Eroin İçiorum 1 gün içmeyim normal insan modundan çıkıyorum sevdigim insanları dolandırdım evde ne paradan altından tut çanak tabaga kadar sattim bu nalet şeyi almak için size yemin ederim canımdan cok bırakmak istiyorum ama 1 gün içmeyim kendimden geçiorum kendi benligimden çıkıorum illaki bunun kullanip birakan arkadaşlar vardir ben bunu nasıl bırakırım Allah rızası için birileri bişi sölesin yardim etsin bunu bana biraktirana yardimci olana yemin ederim benden ne istiosa istesin eger yapmazsam adam degilim ya sadece şu naleti bırakıyım tekrar tekrar diorum Allah rizasi için yardim edin .. İçmeyen arkadaşlarimada sesleniorum bu nalet 1 kere ile başlar bi bakmışsın başına çıg haline gelmiş ... En yakın arkadasım kardesim dediginiz adam bile içiosa yanından uzak durun arkadaş kardeş dedigin adam arkadaş kardeş olsa zaten o nalete al dene demez .. Yardımlarinizi bekliorummm ...
En iyi cevap kompetankedi tarafından gönderildi

Temelde tüm kötü alışkanlıklar iyi tahlil edilmemiş arkadaş çevresinin etkisiyle başlar. Günümüz dünyasının temel baş sorunlarından biridir uyuşturucu. Peki adını bildiğiniz uyuşturucunun kelime anlamını önce bilmek gerekir. Nedir Uyuştur_ucu uyuşmak hissetmemek yani geçici bir durum düşüncelerin mantığın artık çalışmadığı ıslak yolda sürat yapan bir otomobilin hızla dönen tekerinin olmasına rağmen olduğu yerde patinaj yapması ve yoldan çıkıp şaranpole devrilmesi. Sonuç : İç açıcı olmayan istenmiyen durum.

Bu konuya mesaj gönderen arkadaşlar bağımlı yada bağımlı olma aşamasında kim bilir. Fakat burda en önemli nokta bunun uyuşturucunun ne kadar zalim bir madde olduğunu kavramış olmaları. Bu temel noktadan hareketle tavsiyelerim öncelikle bulunduğunuz kötü arkadaş çevresinden uzaklaşın, beyniniz size aittir ona bu madde bağımlılığının kötü oluşunu her an pompalayın öncelikle sizin kafanızda bunu bitirmeniz en önemli hareket noktanız.

Mutlak yardım alınız işin ehli psikologlar doktorlardan çünki bağımlı olduktan sonra beyninize hukmetsenizde vucudunuz sizi tekrar tekrar geriye götürmeye çabalıyacak uyuşukluğu geri isteyecektir. Bu noktada doktorlar size yardımcı olucak. Bu temel 2 noktayı yapabildiğinizde biri beyniniz diğeri vucudunuz işiniz kolaylaşıcak ancak biranda olmuyacak bir süre zarfından kötü ortamlardan uzaklaştıkça kendinizi bulacaksınız.

Burda konunun uzmanı değilim ancak hayat tecrübelerim çevre faktörleri sosyo ekonomik tüm şartların ne kadar zorlayıcı olduğunun farkındayım. Ne yazıkki bazı insanlar bu zorluklardan bir an olsun kurtulmanın yollarını çok kolaya kaçarak alkol uyuşturucuda ararlar. Bu yola giren bir arabanın bir süre sonra yoldan çıkacağını artık sizler dahil herkes biliyor. Yaşadıklarınız aile içi kalmıyan huzurunuz insanların sizlere bakış açıları değişip işin içinden çıkılmaz geriye dönülmesi zor bir yol.

* Sorunu aşmanın tek yolu yardım almak ve kendinize eski halinizi devamlı hatırlatmak sokakta top oynarkenki yaşadığınız heyecanı sırtınızdan akan teri yere düştüğünüzde etrafınıza toplanan takım arkadaşlarınızın yardımıyla ayağa kalmanızı hatırlayın. İşte sizi ayağa kaldırıcak bu arkadaşlar: BEYNİNİZ- İŞİN UZMANI DOKTORLAR olduğunu hiç mi hiç aklınızdan çıkarmayın.

İlk adımı atın ve uzmanından yardım alın.

Bir an evvel sağlıklı günlere dönmeniz ümidiyle..
Benzer Konular: Etiketler:
  • eroin nasil birakilir
  • eroinden nasil kurtulunur
  • eroinden nasil kurtulurum
  • uyusturucu nasil birakilir
  • uyusturucudan nasil kurtulunur
Rapor Et
Reklam
Eski 11 Ağustos 2010, 22:33

kendim yapabilirmiyim

#2 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
eroini 5 aydır içiyorum ve yardım almadan bırakabilirmiyim aynı zamnda 15 yıldır esrar içiyorum şehir değiştirmek işe yararmı
Rapor Et
Eski 11 Ağustos 2010, 23:05

#3 (link)
ener
Ziyaretçi
ener - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

eroini 5 aydır içiyorum ve yardım almadan bırakabilirmiyim aynı zamnda 15 yıldır esrar içiyorum şehir değiştirmek işe yararmı
Malesef tedavi görmeden kurtulacağınızı zannetmiyorum her ne kadar insan birşeyi ilk önce beyninde bitirmesi gereksede eroin en tehlikeli uyuşturucu olduğu için ki uzun süredir de uyuşturucuya vücudunuz alışık olduğu için mutlaka yardım almalısınız tabiki yardıma başlarken sizinde gerçekten beyninizde bitirmeniz tedaviye cevap vereceğinize inanmanız lazım geçmiş olsun...
Rapor Et
Eski 11 Ağustos 2010, 23:12

uyuşturucu tek başına bırakılırmı

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
eroin yardım almadan bırakılırmı
Rapor Et
Eski 12 Ağustos 2010, 01:02

#5 (link)
Bir Dünyalı
kompetankedi - avatarı
Temelde tüm kötü alışkanlıklar iyi tahlil edilmemiş arkadaş çevresinin etkisiyle başlar. Günümüz dünyasının temel baş sorunlarından biridir uyuşturucu. Peki adını bildiğiniz uyuşturucunun kelime anlamını önce bilmek gerekir. Nedir Uyuştur_ucu uyuşmak hissetmemek yani geçici bir durum düşüncelerin mantığın artık çalışmadığı ıslak yolda sürat yapan bir otomobilin hızla dönen tekerinin olmasına rağmen olduğu yerde patinaj yapması ve yoldan çıkıp şaranpole devrilmesi. Sonuç : İç açıcı olmayan istenmiyen durum.

Bu konuya mesaj gönderen arkadaşlar bağımlı yada bağımlı olma aşamasında kim bilir. Fakat burda en önemli nokta bunun uyuşturucunun ne kadar zalim bir madde olduğunu kavramış olmaları. Bu temel noktadan hareketle tavsiyelerim öncelikle bulunduğunuz kötü arkadaş çevresinden uzaklaşın, beyniniz size aittir ona bu madde bağımlılığının kötü oluşunu her an pompalayın öncelikle sizin kafanızda bunu bitirmeniz en önemli hareket noktanız.

Mutlak yardım alınız işin ehli psikologlar doktorlardan çünki bağımlı olduktan sonra beyninize hukmetsenizde vucudunuz sizi tekrar tekrar geriye götürmeye çabalıyacak uyuşukluğu geri isteyecektir. Bu noktada doktorlar size yardımcı olucak. Bu temel 2 noktayı yapabildiğinizde biri beyniniz diğeri vucudunuz işiniz kolaylaşıcak ancak biranda olmuyacak bir süre zarfından kötü ortamlardan uzaklaştıkça kendinizi bulacaksınız.

Burda konunun uzmanı değilim ancak hayat tecrübelerim çevre faktörleri sosyo ekonomik tüm şartların ne kadar zorlayıcı olduğunun farkındayım. Ne yazıkki bazı insanlar bu zorluklardan bir an olsun kurtulmanın yollarını çok kolaya kaçarak alkol uyuşturucuda ararlar. Bu yola giren bir arabanın bir süre sonra yoldan çıkacağını artık sizler dahil herkes biliyor. Yaşadıklarınız aile içi kalmıyan huzurunuz insanların sizlere bakış açıları değişip işin içinden çıkılmaz geriye dönülmesi zor bir yol.

* Sorunu aşmanın tek yolu yardım almak ve kendinize eski halinizi devamlı hatırlatmak sokakta top oynarkenki yaşadığınız heyecanı sırtınızdan akan teri yere düştüğünüzde etrafınıza toplanan takım arkadaşlarınızın yardımıyla ayağa kalmanızı hatırlayın. İşte sizi ayağa kaldırıcak bu arkadaşlar: BEYNİNİZ- İŞİN UZMANI DOKTORLAR olduğunu hiç mi hiç aklınızdan çıkarmayın.

İlk adımı atın ve uzmanından yardım alın.

Bir an evvel sağlıklı günlere dönmeniz ümidiyle..
Rapor Et
Eski 14 Ekim 2010, 17:22

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bırakılır ben kullandım 1 sene sonra bıraktım sehır degistirdim ve bazı haplar alarak bunu basardım cok etkili kas gevşedici ve cok etkılı agrı kesiciyle uyku hapı ile biraktım size tavsiyem bir an once atın insan oldugumu anladım
Rapor Et
Eski 14 Ekim 2010, 17:35

yardım

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
hemen bir hastaneye başvurun bırakabileceginize inanin ğecmiş olsun
Rapor Et
Eski 14 Ekim 2010, 17:45

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
arkadasım oncelikle geçmiş olsun. Eğer o şeyi bırakmak istiyorsan kendini başka birşeye ata mesela çerez felan ye onunla hiç uğraşma eğer kendiliğinden ruh halin değişiyorsa kendine sahip çık.. Dur.. ancak öyle bırakabilirsin.. Eğer işe yaramıyorsa Bir doktora görünebilirsin. ama insan kendi kendinin doktoru olmalıdır
Rapor Et
Eski 21 Ekim 2010, 09:07

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ethylex diya bir ilaç var 1 günde bıraktırıyo ama o hapı alınca 4 gün boyunca çekeceğin krizi 6-10 saat arasında atıoyosun .hapı içtikten yarım saat sonra krize giriyosun ama öyle böle değil ilaç vücudunda ki eroini birden atmaya çalışıyor.anlıycan kriz çarpı 5.artı o hapı içtikten sonra eroin alsanda fayda etmiyor.ben daha dün içtim ama yarımını içtim 5 saat sıktım dişimi gecede serequel diye bir hap var onu içtimsabaha kadar yatakta dönmüşüm şimdi bişeyim yok.ben7 senedir aralıklı olarak içiyorum dedikleriinin hepsi bende yaptım hatta montumu bile verdim.bırakmanın uzun yoluda var nerwium hapı krizi kesiyo ama içme isteğini kesmiyo.sana tıp fakültesinden doçent ömer geçici tavsiye ederim alllah yardımcın olaaa
Rapor Et
Eski 5 Kasım 2010, 13:43

..

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
kardeşim ethylex dediğin ilacı temin edebilirmisin hani doktor önermişinde benim doktora gitme gibi bi durumum yok işim gereği lütfen bana yardımcı ol
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.173 saniyede (69.17% PHP - 30.83% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 10:43
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi