Cevap Yaz Önceki Konu Sonraki Konu

Uyuşturucu madde kullanmaktan nasıl kurtulurum?

Gösterim: 101201 | Cevap: 124
  • eroin nasil birakilir
  • uyusturucu nasil birakilir
  • uyusturucudan nasil kurtulunur
Disasterforpiec
Cevaplanmış   |    16 Aralık 2009 10:03   |   Mesaj #1   |   
Ziyaretçi

Uyuşturucu madde kullanmaktan nasıl kurtulurum?

Arkadaşlar 19 Yaşindaim 1 senedir Folyonun Üstünde Kaydirarak Eroin İçiorum 1 gün içmeyim normal insan modundan çıkıyorum sevdigim insanları dolandırdım evde ne paradan altından tut çanak tabaga kadar sattim bu nalet şeyi almak için size yemin ederim canımdan cok bırakmak istiyorum ama 1 gün içmeyim kendimden geçiorum kendi benligimden çıkıorum illaki bunun kullanip birakan arkadaşlar vardir ben bunu nasıl bırakırım Allah rızası için birileri bişi sölesin yardim etsin bunu bana biraktirana yardimci olana yemin ederim benden ne istiosa istesin eger yapmazsam adam degilim ya sadece şu naleti bırakıyım tekrar tekrar diorum Allah rizasi için yardim edin .. İçmeyen arkadaşlarimada sesleniorum bu nalet 1 kere ile başlar bi bakmışsın başına çıg haline gelmiş ... En yakın arkadasım kardesim dediginiz adam bile içiosa yanından uzak durun arkadaş kardeş dedigin adam arkadaş kardeş olsa zaten o nalete al dene demez .. Yardımlarinizi bekliorummm ...
En iyi cevap kompetankedi tarafından gönderildi

Temelde tüm kötü alışkanlıklar iyi tahlil edilmemiş arkadaş çevresinin etkisiyle başlar. Günümüz dünyasının temel baş sorunlarından biridir uyuşturucu. Peki adını bildiğiniz uyuşturucunun kelime anlamını önce bilmek gerekir. Nedir Uyuştur_ucu uyuşmak hissetmemek yani geçici bir durum düşüncelerin mantığın artık çalışmadığı ıslak yolda sürat yapan bir otomobilin hızla dönen tekerinin olmasına rağmen olduğu yerde patinaj yapması ve yoldan çıkıp şaranpole devrilmesi. Sonuç : İç açıcı olmayan istenmiyen durum.

Bu konuya mesaj gönderen arkadaşlar bağımlı yada bağımlı olma aşamasında kim bilir. Fakat burda en önemli nokta bunun uyuşturucunun ne kadar zalim bir madde olduğunu kavramış olmaları. Bu temel noktadan hareketle tavsiyelerim öncelikle bulunduğunuz kötü arkadaş çevresinden uzaklaşın, beyniniz size aittir ona bu madde bağımlılığının kötü oluşunu her an pompalayın öncelikle sizin kafanızda bunu bitirmeniz en önemli hareket noktanız.

Mutlak yardım alınız işin ehli psikologlar doktorlardan çünki bağımlı olduktan sonra beyninize hukmetsenizde vucudunuz sizi tekrar tekrar geriye götürmeye çabalıyacak uyuşukluğu geri isteyecektir. Bu noktada doktorlar size yardımcı olucak. Bu temel 2 noktayı yapabildiğinizde biri beyniniz diğeri vucudunuz işiniz kolaylaşıcak ancak biranda olmuyacak bir süre zarfından kötü ortamlardan uzaklaştıkça kendinizi bulacaksınız.

Burda konunun uzmanı değilim ancak hayat tecrübelerim çevre faktörleri sosyo ekonomik tüm şartların ne kadar zorlayıcı olduğunun farkındayım. Ne yazıkki bazı insanlar bu zorluklardan bir an olsun kurtulmanın yollarını çok kolaya kaçarak alkol uyuşturucuda ararlar. Bu yola giren bir arabanın bir süre sonra yoldan çıkacağını artık sizler dahil herkes biliyor. Yaşadıklarınız aile içi kalmıyan huzurunuz insanların sizlere bakış açıları değişip işin içinden çıkılmaz geriye dönülmesi zor bir yol.

* Sorunu aşmanın tek yolu yardım almak ve kendinize eski halinizi devamlı hatırlatmak sokakta top oynarkenki yaşadığınız heyecanı sırtınızdan akan teri yere düştüğünüzde etrafınıza toplanan takım arkadaşlarınızın yardımıyla ayağa kalmanızı hatırlayın. İşte sizi ayağa kaldırıcak bu arkadaşlar: BEYNİNİZ- İŞİN UZMANI DOKTORLAR olduğunu hiç mi hiç aklınızdan çıkarmayın.

İlk adımı atın ve uzmanından yardım alın.

Bir an evvel sağlıklı günlere dönmeniz ümidiyle..

Misafir
11 Ağustos 2010 22:33   |   Mesaj #2   |   
Ziyaretçi

kendim yapabilirmiyim

eroini 5 aydır içiyorum ve yardım almadan bırakabilirmiyim aynı zamnda 15 yıldır esrar içiyorum şehir değiştirmek işe yararmı
ener
11 Ağustos 2010 23:05   |   Mesaj #3   |   
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

eroini 5 aydır içiyorum ve yardım almadan bırakabilirmiyim aynı zamnda 15 yıldır esrar içiyorum şehir değiştirmek işe yararmı

Malesef tedavi görmeden kurtulacağınızı zannetmiyorum her ne kadar insan birşeyi ilk önce beyninde bitirmesi gereksede eroin en tehlikeli uyuşturucu olduğu için ki uzun süredir de uyuşturucuya vücudunuz alışık olduğu için mutlaka yardım almalısınız tabiki yardıma başlarken sizinde gerçekten beyninizde bitirmeniz tedaviye cevap vereceğinize inanmanız lazım geçmiş olsun...
Misafir
11 Ağustos 2010 23:12   |   Mesaj #4   |   
Ziyaretçi

uyuşturucu tek başına bırakılırmı

eroin yardım almadan bırakılırmı
12 Ağustos 2010 01:02   |   Mesaj #5   |   
kompetankedi - avatarı
VIP
Bir Dünyalı
İstanbul

66797
2.757 mesaj
Temelde tüm kötü alışkanlıklar iyi tahlil edilmemiş arkadaş çevresinin etkisiyle başlar. Günümüz dünyasının temel baş sorunlarından biridir uyuşturucu. Peki adını bildiğiniz uyuşturucunun kelime anlamını önce bilmek gerekir. Nedir Uyuştur_ucu uyuşmak hissetmemek yani geçici bir durum düşüncelerin mantığın artık çalışmadığı ıslak yolda sürat yapan bir otomobilin hızla dönen tekerinin olmasına rağmen olduğu yerde patinaj yapması ve yoldan çıkıp şaranpole devrilmesi. Sonuç : İç açıcı olmayan istenmiyen durum.

Bu konuya mesaj gönderen arkadaşlar bağımlı yada bağımlı olma aşamasında kim bilir. Fakat burda en önemli nokta bunun uyuşturucunun ne kadar zalim bir madde olduğunu kavramış olmaları. Bu temel noktadan hareketle tavsiyelerim öncelikle bulunduğunuz kötü arkadaş çevresinden uzaklaşın, beyniniz size aittir ona bu madde bağımlılığının kötü oluşunu her an pompalayın öncelikle sizin kafanızda bunu bitirmeniz en önemli hareket noktanız.

Mutlak yardım alınız işin ehli psikologlar doktorlardan çünki bağımlı olduktan sonra beyninize hukmetsenizde vucudunuz sizi tekrar tekrar geriye götürmeye çabalıyacak uyuşukluğu geri isteyecektir. Bu noktada doktorlar size yardımcı olucak. Bu temel 2 noktayı yapabildiğinizde biri beyniniz diğeri vucudunuz işiniz kolaylaşıcak ancak biranda olmuyacak bir süre zarfından kötü ortamlardan uzaklaştıkça kendinizi bulacaksınız.

Burda konunun uzmanı değilim ancak hayat tecrübelerim çevre faktörleri sosyo ekonomik tüm şartların ne kadar zorlayıcı olduğunun farkındayım. Ne yazıkki bazı insanlar bu zorluklardan bir an olsun kurtulmanın yollarını çok kolaya kaçarak alkol uyuşturucuda ararlar. Bu yola giren bir arabanın bir süre sonra yoldan çıkacağını artık sizler dahil herkes biliyor. Yaşadıklarınız aile içi kalmıyan huzurunuz insanların sizlere bakış açıları değişip işin içinden çıkılmaz geriye dönülmesi zor bir yol.

* Sorunu aşmanın tek yolu yardım almak ve kendinize eski halinizi devamlı hatırlatmak sokakta top oynarkenki yaşadığınız heyecanı sırtınızdan akan teri yere düştüğünüzde etrafınıza toplanan takım arkadaşlarınızın yardımıyla ayağa kalmanızı hatırlayın. İşte sizi ayağa kaldırıcak bu arkadaşlar: BEYNİNİZ- İŞİN UZMANI DOKTORLAR olduğunu hiç mi hiç aklınızdan çıkarmayın.

İlk adımı atın ve uzmanından yardım alın.

Bir an evvel sağlıklı günlere dönmeniz ümidiyle..
ener, sitemkar kıss ve BAYAN KARTAL bu mesajı beğendi.
Misafir
14 Ekim 2010 17:22   |   Mesaj #6   |   
Ziyaretçi
bırakılır ben kullandım 1 sene sonra bıraktım sehır degistirdim ve bazı haplar alarak bunu basardım cok etkili kas gevşedici ve cok etkılı agrı kesiciyle uyku hapı ile biraktım size tavsiyem bir an once atın insan oldugumu anladım
Misafir
14 Ekim 2010 17:35   |   Mesaj #7   |   
Ziyaretçi

yardım

hemen bir hastaneye başvurun bırakabileceginize inanin ğecmiş olsun
Misafir
14 Ekim 2010 17:45   |   Mesaj #8   |   
Ziyaretçi
arkadasım oncelikle geçmiş olsun. Eğer o şeyi bırakmak istiyorsan kendini başka birşeye ata mesela çerez felan ye onunla hiç uğraşma eğer kendiliğinden ruh halin değişiyorsa kendine sahip çık.. Dur.. ancak öyle bırakabilirsin.. Eğer işe yaramıyorsa Bir doktora görünebilirsin. ama insan kendi kendinin doktoru olmalıdır
Misafir
21 Ekim 2010 09:07   |   Mesaj #9   |   
Ziyaretçi
ethylex diya bir ilaç var 1 günde bıraktırıyo ama o hapı alınca 4 gün boyunca çekeceğin krizi 6-10 saat arasında atıoyosun .hapı içtikten yarım saat sonra krize giriyosun ama öyle böle değil ilaç vücudunda ki eroini birden atmaya çalışıyor.anlıycan kriz çarpı 5.artı o hapı içtikten sonra eroin alsanda fayda etmiyor.ben daha dün içtim ama yarımını içtim 5 saat sıktım dişimi gecede serequel diye bir hap var onu içtimsabaha kadar yatakta dönmüşüm şimdi bişeyim yok.ben7 senedir aralıklı olarak içiyorum dedikleriinin hepsi bende yaptım hatta montumu bile verdim.bırakmanın uzun yoluda var nerwium hapı krizi kesiyo ama içme isteğini kesmiyo.sana tıp fakültesinden doçent ömer geçici tavsiye ederim alllah yardımcın olaaa
Misafir
5 Kasım 2010 13:43   |   Mesaj #10   |   
Ziyaretçi

..

kardeşim ethylex dediğin ilacı temin edebilirmisin hani doktor önermişinde benim doktora gitme gibi bi durumum yok işim gereği lütfen bana yardımcı ol
Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:

Uyuşturucu madde kullanmaktan nasıl kurtulurum? Konusuna Benzer Konular

Cevap: 299
Son Mesaj: 27 Haziran 2015 08:43
Lanetten nasıl kurtulurum?
Gönderen: vampirinlaneti Forum: Soru-Cevap
Cevap: 7
Son Mesaj: 17 Mayıs 2015 19:35
Cevap: 1
Son Mesaj: 19 Ocak 2015 21:48