Arama

Sinir sistemini nasıl güçlendirebiliriz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 11 Nisan 2015 Gösterim: 12.813 Cevap: 4
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Şubat 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
iyi günler ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..benim sorunum şu; benim el ve ayak parmaklarımın uç kısımlarındaki sinirler güçsüz, elimi kullanma fonksiyonum ayak parmaklarıma göre daha iyi ve benim ayak parmaklarımdaki sinir uçları sadece yüzde on çalışıyor ben bu sinir sistemini nasıl, neyle güçlendirebilirim. Tekrar teşekkürler...
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
el ve ayak parmak uçlarındaki sinirlerin çalışma fonksiyonu çok zayıf nasıl güçlendirebilirim..
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Şubat 2010       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

iyi günler ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..benim sorunum şu; benim el ve ayak parmaklarımın uç kısımlarındaki sinirler güçsüz, elimi kullanma fonksiyonum ayak parmaklarıma göre daha iyi ve benim ayak parmaklarımdaki sinir uçları sadece yüzde on çalışıyor ben bu sinir sistemini nasıl, neyle güçlendirebilirim. Tekrar teşekkürler...

El ve ayak uyuşmalarınız öncelikle bir hekime danışmanızı öneriyoruz

Sponsorlu Bağlantılar
Sinir Sistemi için Şifalı Bitkiler

alıç
Asabi çarpıntıları giderir. sinir bozukluğunu geçirir. Yüksek tansiyonu düşürür. Aritmide kullanılır. Uykusuzluğu giderir. Kalbi kuvvetlendirir. Damar sertliği ve göğüs nezlesinde faydalıdır.
anason yağı
Oleum anisi sinir sistemi uyarıcısıdır.
bezelye
Taze ve donmuş olarak kullanılabilen bezelye B1, C vitaminleri, protein, lif ve folik asit içerir. sinir sisteminde sorunları olanlara tavsiye edilir.
defne
Terletir, ateşi düşürür. Vücuda rahatlık verir. İdrar ve adet söktürür. İştah açar. sinir ağrılarını dindirir
güzelavratotu
Ağrı kesici ilaç yapımında kullanılır. Ayrıca, mide, barsak, astım, kalp, sinir ve beyin hastalıklarının tedavisi için yapılan ilaçlarda da kullanılmaktadır.
karanfil
Mikropları öldürür. Ağrıları dindirir. sinirleri uyarır. Hazmı kolaylaştırır. Koku giderir. İştah açar.
karnabahar
Zihin yorgunluğunu giderir. Afrodizyak özelliği vardır. sinirleri kuvvetlendirir. İdrar söktürür. Dalak hastalıklarına iyi gelir. Şeker hastalarına faydalı olduğu bilinir.
kavun
Kavun meyve olarak çok yenildiği gibi tohumları (çekirdekleri) de tıbbi olarak kullanılmaktadır. Olgun kavunların çekirdekleri kurutulur. Çekirdekler halk tababetinde öksürüğe karşı (çekirdekleri suda, suyu yarıya ininceye kadar kaynatılıp içilmesiyle) kullanılır. Ayrıca kavun, sinirleri yatıştırır, böbreklerdeki kanı temizler, taşların düşürülmesine yardımcı olur. Barsaklarda ülser ya da iltihab olanlarla, şeker hastaları ve yüksek tansiyonu olanlar yememelidir.
kenevir
Merkezi sinir sistemine etki eder, yatıştırıcı ve uyuşturucudur. Hazım sistemine pek tesiri yoktur.
kereviz
Kerevizde B vitamini, demir ve kireç vardır. Kereviz unutkanlığı ve sinir yorgunluğunu giderir, idrar söker, böbrek taş ve kumlarının düşürülmesine yardım eder, kan ve süt yapar, karaciğeri temizler. Şeker, yüksek tansiyon ve romatizma da da faydalıdır.
kestane
Kabuklarının suda kaynatılması ile elde edilen çay, ateş düşürür ve sinirleri yatıştırır. Meyvesi kasları kuvvetlendirir. Kan dolaşımını düzenler. Varis ve basur memelerinin meydana gelmesini önler. Karaciğer yorgunluğu ve şişliğini geçirir. Kansızlığı giderir. Damar sertliği ve yüksek tansiyondan şikayet edenlerle, şeker hastaları yememelidir.
pancar
Karaciğerin düzenli çalışmasını sağlar. Kansızlığı giderir. Şeker hastalığı ve vereme karşı korur. Mide ve barsakları kuvvetlendirir. sinirleri yatıştırır.
patlıcan
Kansızlığı giderir. Karaciger ve pankreasın düzenli çalışmasını sağlar. Kilo vermeye yardımcı olur. Böbrek yanmaları ve ağrılarını keser. sinirleri yatıştırır. Kalp çarpıntılarını giderir. Cilt hastalıkları, şeker, mide, barsak ve karaciğer hastalıkları aşırı derecede olanlar yememelidir.
şeytantersi
Gummi Asa foetida sinir sistemi yatıştırıcısı, hazmı kolaylaştırıcı ve gaz söktürücüdür.
yasemin
Çiçeklerinden hazırlanan çay göğüs yumuşatıcı ve sinirleri yatıştırıcı olarak kullanılır.
yılan yastığı

Ateşi düşürür. Terletir, vücuda rahatlık verir.
sinirleri uyarır.

Sinir Sistemi

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Şubat 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
el ve ayak parmak uçlarındaki sinirlerin çalışma fonksiyonu çok zayıf nasıl güçlendirebilirim..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Ocak 2015       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

kolay gel in sinir sistemi doldur bosalt sistemi ile calisir.olay olur sinirler bosalir zamanla dolar bosalir böyle gider. genc isen kuvettlisin. yasli isen gücsüzsün.30 isen sonraki yaslarda olgunsunuz.devir dair olur vucut.heryasi yasamak lazim .cocuk yasta cocuksunileriki yaslarda cagdasin cag sonu olur biter biuri gider biri gelir.
tolaman - avatarı
tolaman
Ziyaretçi
11 Nisan 2015       Mesaj #5
tolaman - avatarı
Ziyaretçi
Ortopedik engelliyim belimde platin mevcut!.. 3 yıldır Engelliyim Elhamdulillah. Ayak bileklerimdeki Sinirler çalışmıyor çünkü 2 yılım hastanede geçti.Ayak Sinirlerini güçlendirme yöntem ve tekniği paylaşır mısınız değerli Hocalarım rica etsem ?