Arama

Kol dirsekte sinir kopmasında zaman geçmişse sinir ameliyatı yapılabilir mi?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 4 Ekim 2012 Gösterim: 20.282 Cevap: 25
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
1 Şubat 2009       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Yaralanma sonucu kol dirsekte sinir kopmasında sürekli işlev zayıflaması söz konusu olduğunda 2 yıldan biraz fazla zaman geçmişse sinir ameliyatı yapılabilir mi ameliyat başarılı olabilir mi?
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
Değerli Hocam 25 günlük bir bebeğim var.4750 gr doğdu ve normal doğum oldu.Bebek iri olduğu için kolunda sinir zedelenmesi olduğu söylendi.şu an fizik tedavi önerdiler ve başka bir şey yapılamayacağını söylediler.Bu hastalığın bitkisel tedavisi varsa lütfen bana yardımcı olun.Allah'ın izni ve sizin değerli tavsiyelerinizle inşallah bebeğim şifa bulur.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Sponsorlu Bağlantılar
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2009       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Öncelikle bahsettiğiniz şey kesi ve ayaralanmalardaki tendon kesisinin sonucunda işlev bozukluğu ve kas zayıflığı..
bir kaç yıl geçtikten sonra kasların zayıfladığı daha orta yaş dönelerinde ise daha çok kasılma ve deformasyon olacağınıda belirtmek isterim..
Sponsorlu Bağlantılar
yaralanmalardan yıllarca sonra işte bu bahsettiğim kasılma, deformasyon ve işlev bozukluğuna yönelik onarım ameliyatları yapılmaktadır..
ancak sizin bahsettiğiniz anlam da tam işlev kazanımı mümkün değildir.
sağlıklı günler dilerim
Quo vadis?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Eylül 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Benim kolum da sinir ezilmesi var doktorum bana kol bandaji verdi. Kolundaki ezilme ne zaman gecer? Ve kac ay takmam lazim?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ekim 2009       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kolda we omuzda sinir allografisi kazadan 10 ay sonra yapılmıştır,şuan duyu sinirlerinde hissetme var hareketlilik aşaması ne zaman başlar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Kasım 2009       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Değerli Hocam 25 günlük bir bebeğim var.4750 gr doğdu ve normal doğum oldu.Bebek iri olduğu için kolunda sinir zedelenmesi olduğu söylendi.şu an fizik tedavi önerdiler ve başka bir şey yapılamayacağını söylediler.Bu hastalığın bitkisel tedavisi varsa lütfen bana yardımcı olun.Allah'ın izni ve sizin değerli tavsiyelerinizle inşallah bebeğim şifa bulur.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Aralık 2009       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benimde 14 aylık bebeğim var zor doğuma bağlı olarak kolunda sinir ezilmesi oldu ve doktorlar ekzersiz önerdi 4 yaşına kadar hiç birşey yapamayacaklarını söylediler kas nakli diyede birşeyden bahsettiler ne yapmalıyım bilemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Ocak 2010       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar ben ilkokuldayken taburenin üzerinde kitaplarımı düzenliyordum ve kolum ters döndü bu sayede o yaştan bu yaşa kadar kolumu kıpırdatamam
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Ocak 2010       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim 2 gunluk bir oglum var dogumum cok zor oldu dogum aninda sol kolunda sinir zedelenmesi oldu ve oglum simdi elini hic hisetmiyor hareket etirmiyor ya amiliyat yada egzersiz yaptiracaklar.siz bana ne tavsiye edersiniz.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Ocak 2010       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba ben 17 yaşındayım ve dogumda sol kolumda sinir ezilmesi olmuş şimdide kolumda kasılmalar var hareket kısıtlılıgı var bunun tedavisi varmı? varsa nelerdir?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Mart 2010       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benm kolumda da sinir ezilmesi war erken teşhis sayesinde hiç kaldıramayacağım kolumu %75 kaldırabiliyorum tabi bu durumda 9yaşında ameliyat olmamın etkisi yadsınamaz.fizik tedavi de önemli bir faktör.kasılmalar hala dewam edior elimi tam açamıyordum şuan tam olmasa da açabiliyorum.güç kaybı çok fazlaydı şuan 19yaşındayım fizik tedawi sayesinde kolumda kas oldu fakat hala ciddi derecede güç azlığı olduğunu farkedebiliyorum..sağlıklı günler