Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Ülkemizdeki resmi yardım kurumları hangileridir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 22 Mart 2010 (20:44) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
89502 kez görüntülenmiş, 41 cevap yazılmış ve son mesaj 9 Nisan 2014 (22:21) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.68  |  Oy Veren: 34      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 10 Ocak 2011, 22:31

#11 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
yeşilay nerde
Rapor Et
Reklam
Eski 2 Mart 2011, 16:45

#12 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
kımsesız 24 yasındakı erkek arkadasıma yardım ede bılcekmısınz
Rapor Et
Eski 4 Mart 2011, 13:58

yardım kuruluşlarının dikkatine

#13 (link)
gülerdere
Ziyaretçi
gülerdere - avatarı
sayın yardım kuruluşu evimizde perişan durumdayız kocam hasta yardıma ihtiyacımız var aç yatıyoruz ekmek almak için paramız bile yok hastayız acilen bizlere yardımcı olmanızı bize sadece kumanye yardımı yapılmasını rica edrim,,,adres,,güler dere avcı adres gültepe mah talatpaşa cad budak sok no 30 gültepe kağıthane istanbul
Rapor Et
Eski 4 Mart 2011, 14:01

açız aç

#14 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
aç yatıp aç kalkmak ağlamak gülmemek hayatımız açlık la sürüp gitmekte bir ekmek alırmısınız çünkü insan olarak açız aç
Rapor Et
Eski 1 Nisan 2011, 20:42

#15 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
sosyal kurum ve rsmi kurumlardır bizde şuan bunları öğreniyoruz bnde 4.sınıfa gidiyorum
Rapor Et
Eski 2 Nisan 2011, 11:36

#16 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Türkiye Deprem Vakfı ; Bu kuruluşun amacı deprem öncesinde ve deprem sonrasında alınacak önlemler konusunda ülke içerisindeki kuruluşlar ile iş birliği yapıp kuruluşların yapacağı etkinlikleri desteklemektir. Depreme karşı koruyucu önlemler alıp eğitim vermektir.

Akut ( Arama Kurtarma Derneği ): Akut'un ana amacı dağ ve doğa koşullarında meydana gelecek olan kaza ve kaybolma olaylarında vatandaşlara yardım etmektir. Deprem, sel ve doğal afetlerde arama ve kurtarma çalışmalar yürütmektedir.

Türkiye Sokak Çocukları Vakfı : Bu kuruluşun amacı terkedilmiş, ihmal edilen ve başka sebeplerden dolayı sokaklarda yaşamaya çalışan çocuklara sahip çıkmaktır.

İhtiyar Huzur Köşeleri Derneği : Kimsesi olmayan, maddi ve manevi bakıma muhtaç olan yaşlılara yardım edip düzgün yaşamasını sağlayan bir kuruluştur.

Türkiye Sağır Ve Dilsizler Cemiyeti : Bu kuruluşun amacı yurttaki duyma ve konuşma engelli insanları ülkeye yarayacak fayda getirecek bireyler haline getirmektir.

Çocuk Sevenler Derneği : Bu kuruluşun amacı çocuk yuvaları, çocuk yetiştirme yurdu gibi hizmet veren yerlerde korunmakta olan çocukların yardıma muhtaç olanların değişik sosyal yardımda bulunmaktır.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı : Bu kuruluşun amacı ülkemizde iyi eğitilmiş insanlardan daha çok olması için hizmet vermektedir.
Rapor Et
Eski 6 Nisan 2011, 17:05

#17 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bunlar resmi kurumlarmı?
Rapor Et
Eski 9 Nisan 2011, 17:22

#18 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Yardım Kuruluşları Nelerdir

Toplumda dayanışma ve yardımlaşmanın önemi büyüktür. Bu amaç ile kurulan gönüllü yardım kuruluşlarıda çoktır. İnsan hakları, kimsesiz çocuklar ve yardıma muhtaç olan insanlar, özürlüler, doğal afet gibi hizmet vermektedirler. Bu konularda mağduriyet yaşayan insanlara gönüllü yardım ediliyor.

Türkiyede Faaliyet Gösteren Büyük Yardım Kuruluşları ;

Türkiye Deprem Vakfı ; Bu kuruluşun amacı deprem öncesinde ve deprem sonrasında alınacak önlemler konusunda ülke içerisindeki kuruluşlar ile iş birliği yapıp kuruluşların yapacağı etkinlikleri desteklemektir. Depreme karşı koruyucu önlemler alıp eğitim vermektir.

Akut ( Arama Kurtarma Derneği ): Akut’un ana amacı dağ ve doğa koşullarında meydana gelecek olan kaza ve kaybolma olaylarında vatandaşlara yardım etmektir. Deprem, sel ve doğal afetlerde arama ve kurtarma çalışmalar yürütmektedir.

Türkiye Sokak Çocukları Vakfı : Bu kuruluşun amacı terkedilmiş, ihmal edilen ve başka sebeplerden dolayı sokaklarda yaşamaya çalışan çocuklara sahip çıkmaktır.

İhtiyar Huzur Köşeleri Derneği : Kimsesi olmayan, maddi ve manevi bakıma muhtaç olan yaşlılara yardım edip düzgün yaşamasını sağlayan bir kuruluştur.

Türkiye Sağır Ve Dilsizler Cemiyeti : Bu kuruluşun amacı yurttaki duyma ve konuşma engelli insanları ülkeye yarayacak fayda getirecek bireyler haline getirmektir.

Çocuk Sevenler Derneği : Bu kuruluşun amacı çocuk yuvaları, çocuk yetiştirme yurdu gibi hizmet veren yerlerde korunmakta olan çocukların yardıma muhtaç olanların değişik sosyal yardımda bulunmaktır.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı : Bu kuruluşun amacı ülkemizde iyi eğitilmiş insanlardan daha çok olması için hizmet vermektedir.

Akut ( Arama Kurtarma Derneği ): Akut'un ana amacı dağ ve doğa koşullarında meydana gelecek olan kaza ve kaybolma olaylarında vatandaşlara yardım etmektir. Deprem, sel ve doğal afetlerde arama ve kurtarma çalışmalar yürütmektedir.

Rapor Et
Eski 19 Nisan 2011, 21:03

#19 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Yeşilay Nedir

Yeşilay, sigara, alkollü içki ve diğer uyuşturucu alışkanlıklar ile mücadele eden ve bütün zararlı alışkanlıklardan halkımızın ve bilhassa gençlerimizin korunması için yaptığı çalışmalarla kamuya hizmet veren, bu sebeple de “Kamuya Yararlı Cemiyetler” arasında yer alan bir kurumdur. Kamuya Yararlı Cemiyetler, çalışmaları memleket çapında faydalı olan, ülke ve toplum menfaatine hizmet eden cemiyetlerdir. Yeşilay, 19 Eylül 1934 tarihinde toplanan Bakanlar Kurulu tarafından aynı tarih ve 2-1288 sayılı alınan karar ile kamuya yararlı cemiyetler arasına alınmıştır. Aynı zamanda Yeşilay, gönüllü (amatör) bir halk kuruluşu ve genel yapısı ile bir dokümantasyon ve arşiv merkezidir. Dokümantasyon; kendi konularında belge, bilgi ve haber toplama ve değerlendirme işlemleridir. Arşiv ise; bu belge ve haberlerin değerlendirilmeleri ile birlikte tasnif edilerek saklandığı yer demektir. İşte bu işlemle elde edilen bilgileri, hazırladığı dokümanlarla (bülten, broşür, kitap, kaset, bildiri, afiş, yazılı başvuru, rapor vb. gibi) kamuya, ilgili makam ve kuruluşlara sunar. Bununla insanımıza ve yetkili özel ve resmî kuruluşlara gerekli olan önlemlerin alınması için uyarı ve önerilerde bulunur.

Yeşilay'ın Amaçları

Sigara, alkollü içki ve diğer uyuşturucu alışkanlıkları ile mücadele veren ve bütün zararlı alışkanlıklardan halkımızın ve bilhassa gençlerimizin korunması için çalışmalar yapan yani umuma (kamuya) hizmet veren, bu sebeple de “Kamuya Yararlı Cemiyetler” arasında yer alan bir kurumdur.

Kamuya Yararlı Cemiyetler, çalışmaları memleket çapında faydalı olan, ülke ve toplum menfaatine hizmet eden cemiyetlerdir. Bu cemiyetlere hükümetimiz çeşitli yardımlar yapar, birçok kolaylıklar gösterir. Yeşilay’ın çalışmaları da bu şekilde ülkemiz ve milletimiz için faydalı görülmüş ve Yeşilay, 19 Eylül 1934 tarihinde toplanan Bakanlar Kurulu tarafından aynı tarih ve 2-1288 sayılı alınan karar ile kamuya yararlı cemiyetler arasına alınmıştır. Aynı zamanda Yeşilay, gönüllü (amatör) bir halk kuruluşu ve genel yapısı ile bir dokümantasyon ve arşiv merkezidir.

İşte bu işlemle elde edilen bilgileri, hazırladığı dokümanlarla (bülten, broşür, kitap, kaset, bildiri, afiş, yazılı başvuru, rapor vb. gibi) kamuya, ilgili makam ve kuruluşlara sunar. Bununla insanımıza ve yetkili özel ve resmî kuruluşlara gerekli olan önlemlerin alınması için uyarı ve önerilerde bulunur
Rapor Et
Eski 24 Nisan 2011, 10:38

#20 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Yardım Kuruluşları Nelerdir

Toplumda dayanışma ve yardımlaşmanın önemi büyüktür. Bu amaç ile kurulan gönüllü yardım kuruluşlarıda çoktır. İnsan hakları, kimsesiz çocuklar ve yardıma muhtaç olan insanlar, özürlüler, doğal afet gibi hizmet vermektedirler. Bu konularda mağduriyet yaşayan insanlara gönüllü yardım ediliyor.

Türkiyede Faaliyet Gösteren Büyük Yardım Kuruluşları ;

Akut ( Arama Kurtarma Derneği ): Akut’un ana amacı dağ ve doğa koşullarında meydana gelecek olan kaza ve kaybolma olaylarında vatandaşlara yardım etmektir. Deprem, sel ve doğal afetlerde arama ve kurtarma çalışmalar yürütmektedir.

bu amçlarıııııııııı
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Ülkemizdeki resmi yardım kurumları hangileridir? Konusuna Benzer Konular
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 18
Son Mesaj: 16 Mart 2014 10:15
Cevap: 1
Son Mesaj: 25 Nisan 2013 09:41
Cevap: 4
Son Mesaj: 6 Aralık 2011 20:05
Gönderen: misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 1
Son Mesaj: 31 Ekim 2011 17:26
Gönderen: ZİYARETÇİ Forum: Soru-Cevap
Cevap: 5
Son Mesaj: 17 Aralık 2009 22:38
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.257 saniyede (78.81% PHP - 21.19% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 13:43
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi