Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Forumda Ara

Lösev'in görevleri nelerdir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda ...Misafir... tarafından 18 Nisan 2010 (11:00) tarihinde açılmıştır.
57654 kez görüntülenmiş, 31 cevap yazılmış ve son mesaj 9 Mayıs 2013 (18:12) tarihinde gönderilmiştir.
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Eski 18 Nisan 2010, 11:00

#1 (link)
...Misafir...
Ziyaretçi
...Misafir... - avatarı
Sponsorlu Bağlantılar Sponsorlu Bağlantılar
LÖSEV İN İŞLEVİ NEDİR? PERFORMANS ÖDEVİM İÇİN LAZIM CEVAP YAZARSANIZ SEVİNİRİM
En iyi cevap LeqoLas tarafından gönderildi

Lösemili ve kan hastası çocukların, sağlık ve eğitim başta olmak üzere her türlü ihtiyaçlarının sağlanmasına yardımcı olmak, bunun yanısıra, kalıtsal ve edinsel kan hastalıkları konusunda ulusal düzeyde tedavi, eğitim ve araştırma kurumları kurmak ve işletmektir.
Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler:
  • losev gorevleri
  • losev in gorevleri
  • losev in gorevleri nelerdir
  • losevin gorevi nedir
  • losevin gorevleri
Benzer Konular:
Rapor Et
Eski 18 Nisan 2010, 12:54

#2 (link)
MsXLabs Üyesi
The Unique - avatarı
Amacımız

LÖSEV' i kurmaktaki amacımız; lösemili ve kan hastası çocukların, sağlık ve eğitim başta olmak üzere her türlü ihtiyaçlarının sağlanmasına yardımcı olmak, bunun yanısıra, kalıtsal ve edinsel kan hastalıkları konusunda ulusal düzeyde tedavi, eğitim ve araştırma kurumları kurmak ve işletmektir.
Türkiye'de her yıl 1000-1200 yeni lösemili çocuk vakası ortaya çıkıyor. Bu durum bazen dar bütçeli ailelerde ebeveyni lösemili çocuk ile diğer çocukları arasında seçim yapmaya kadar zorluyor. Bu sebeple vakfımız gerçekleştirdiği tüm faaliyetlerde, gelir elde etmenin yanısıra, lösemi hastalığını tanıtmayı, lösemili çocukların ve ailelerinin sıkıntılarını topluma aktarmayı ve bu vesileyle toplumu bilinçlendirmeyi amaçlamaktadır.

Daha Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayın Lütfen >> LÖSEV - Lösemili Çocuklar Vakfı
Rapor Et
Eski 18 Nisan 2010, 14:09

#3 (link)
LeqoLas
Ziyaretçi
LeqoLas - avatarı
Lösemili ve kan hastası çocukların, sağlık ve eğitim başta olmak üzere her türlü ihtiyaçlarının sağlanmasına yardımcı olmak, bunun yanısıra, kalıtsal ve edinsel kan hastalıkları konusunda ulusal düzeyde tedavi, eğitim ve araştırma kurumları kurmak ve işletmektir.
Rapor Et
Eski 29 Mart 2011, 18:31

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Lösemi Nedir?

ÇOCUKLUK ÇAĞINDA LÖSEMİLER:

Çocukluk çağındaki kanser vakalarının %35'ini lösemiler oluşturur ve birinci sıradadır. Lösemiler hücre cinsine göre; ALL (Akut Lenfoblastik Lösemi) ve AML (Akut Myeloblastik Lösemi) olmak üzere 2 ana gruba ayrılır. Kendi içlerinde de alt sınıflar tanımlanabilir.Türkiye'de her yıl 16 yaşın altında 1200-1500 yeni lösemili çocuk vakası bildirilmektedir.
Rapor Et
Eski 30 Mart 2011, 15:12

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
lösev görevlilerin görevi nelerdir
Rapor Et
Eski 2 Nisan 2011, 13:15

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
neden doğru düzgünce vermiyosunuz bilgileri hiç anlamıyorum.
Rapor Et
Eski 5 Nisan 2011, 21:34

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
löseminli çocuklara sonuna kadar yardım yapacağız
Rapor Et
Eski 6 Nisan 2011, 22:20

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Rapor Et
Eski 7 Nisan 2011, 18:46

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
lösevin görevleri ne?
Rapor Et
Eski 2 Mayıs 2011, 21:59

#10 (link)
AndThe_BlackSky
Ziyaretçi
AndThe_BlackSky - avatarı

hakkimizdatarihce

Tarihçe

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV*), ilk kez 1998 yılında kuruldu. Lösemili çocukları tedavi amacıyla SSK Ankara Çocuk Hastanesine yatırdığımız ilk günlerdi... Hastane yönetiminden çocukların odaları için küçük bir televizyon talebine aldığımız olumsuz yanıt sonrasında o hastanede çalışan doktorlar, hemşireler ve personel, aramızda para toplayarak küçük bir televizyon aldık. İlk zamanlarda bir çocuğumuzun yol parasını ya da okul ihtiyacını karşılamak bizler için büyük sorundu. Ancak günler geçtikçe büyüdük, güçlendik; projeler geliştirdik, hedeflerimizi büyüttük. Çocuklarımızın her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için dürüstçe ve tüm enerjimizle çalıştık.

24 Eylül 2000 tarihinde Türkiye'nin ilk ve tek Lösemili Çocuklar Hastanesi LÖSANTE'yi hizmete açmış olan Vakfımız; bugüne kadar binlerce lösemili çocuk ve ailesini yaşama bağlamış, Türkiye'nin ilk LÖSEV - Lösemili Çocuklar Okulu'nu açmış, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da Pediatrik Hematoloji Servislerine destek vererek köklü çözümler yaratmayı, toplumsal ve kalıcı hizmetler vermeyi sürdürmüştür.

Bugün onlarca çalışanı, binlerce lösemili çocuk ve aileleri, binlerce gönüllü üyesiyle kocaman bir aileyiz...

egitimsayfasi07102010

Eğitim

Uygulanan tedavinin olumlu sonuç verebilmesi için çocukların steril ortamda olmaları gerekmektedir. Ayrıca tedavinin belli aşamaları tamamen hastane ortamında gerçekleşmektedir. Fakat bu uzun süreç, lösemili çocuklarımızın okul ortamından ayrı kalmalarına ve eğitimlerinin aksamasına sebep olmaktadır. Çocukların eğitimlerinin yaşıtlarıyla aynı seviyeye ulaşabilmesi için LÖSEV kendi bünyesinde resim, müzik, İngilizce, bilgisayar, drama, kültür-sanat ve Türkçe dersleri vermektedir. Bunun için LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR OKULU kurulmuş olup, bugün itibariyle okulumuzda 5-6 yaş anasınıfı, 6-12 yaş ilköğretim, 12-18 yaş ortaöğretim olmak üzere 100'ü aşkın öğrenci ders görmektedir. Çocukların sosyal-kültürel gelişmelerine katkıda bulunmak için tiyatro, sinema, gezi gibi etkinlikler sürdürülmektedir. Çocukların kalemden deftere, okul çantasından önlüğe her türlü ihtiyacı karşılanmakta, okula geliş gidişleri LÖSEV tarafından karşılanmaktadır.

Eğitim seferberliği çerçevesinde LÖSEV, halen yaklaşık 400 lösemili çocuğa her ay düzenli olarak eğitim bursu vermektedir. Bugüne kadar 800 lösemili çocuk bu burstan yararlanmıştır. Bu amaçla iş çevrelerinden, kurum ve kuruluşlardan almakta olduğu yoğun destek ve katılımlarla bu sayıyı arttırmayı amaçlamaktadır. Çocukların okudukları okulları ziyaret ederek öğretmenlerine gerekli bilgileri aktaran vakfımız, ayrıca okul için gereken araç-gereç ve kıyafet ihtiyaçlarını temin etmektedir.

hizmetveetkinliklerimiz

Sağlık

LÖSEV'de, lösemili çocukların sağlıkla ilgili her türlü ihtiyaçlarına çözüm yaratılmaya çalışılmaktadır. Kan ihtiyacı söz konusu olduğunda vakfımız, gerek gönüllü üyelere ulaşarak, gerekse kalabalık merkezlerde kan anonsu yaptırarak kan bulunmasını sağlamakta, zor durumda kalan hastaların ilaçlarını bulmalarına yardımcı olmakta, hastaların tedavilerine düzenli devam edebilmeleri için yol paralarını karşılamaktadır.

Bu hizmetlerin yanısıra bünyesindeki çocuk hematoloji uzmanları ve pediatristlerle, yüzlerce lösemili çocuğa tedavi hizmeti vermektedir. Lösemili çocuklarımıza daha iyi tedavi hizmetleri vermeyi amaçlayan vakfımız, 24 Eylül 2000'de Türkiye'nin ilk ve tek ÖZEL LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR HASTANESİ LÖSANTE'yi açarak çok önemli bir projeye imzasını atmıştır.

Sonuç olarak ailelere maddi ve manevi destek olmakta, onların psikolojik sorunlarına eğilmektedir. Hastaların hastanede tedavi gördükleri ortamların iyileştirilmesine, hastane masrafları ve ilaç giderlerinin karşılanmasına yardımcı olmaktadır. Gerektiğinde hastaların yurt içi ve yurt dışı tetkiklerini de yaptıran LÖSEV, bunun yanısıra aynı amacı taşıyan ulusal ve uluslararası kuruluşlarla işbirliği yaparak destek sağlamayı amaçlamaktadır.

Eğitim LÖSEV için çok önemlidir. Çünkü LÖSEV, bu çocukların bir gün büyüyeceğinin ve geleceğin doktorları, avukatları, genel müdürleri, belki uzman hematologları ve hatta Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı olacağının bilincindedir.

hakkimizdalosev

Kuruluş Amacı

LÖSEV' lösemili ve kan hastası çocukların, sağlık ve eğitim başta olmak üzere her türlü ihtiyaçlarının sağlanmasına yardımcı olmak, bunun yanısıra, kalıtsal ve edinsel kan hastalıkları konusunda ulusal düzeyde tedavi, eğitim ve araştırma kurumları kurmak ve işletmektir.

Türkiye'de her yıl 1000-1200 yeni lösemili çocuk vakası ortaya çıkıyor. Bu durum bazen dar bütçeli ailelerde ebeveyni lösemili çocuk ile diğer çocukları arasında seçim yapmaya kadar zorluyor. Bu sebeple vakfımız gerçekleştirdiği tüm faaliyetlerde, gelir elde etmenin yanısıra, lösemi hastalığını tanıtmayı, lösemili çocukların ve ailelerinin sıkıntılarını topluma aktarmayı ve bu vesileyle toplumu bilinçlendirmeyi amaçlamaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar
Son Düzenleyen _Yağmur_; 10 Haziran 2011 @ 17:01. Sebep: Resimler yeniden düzenlendi.
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.230 saniyede (77.44% PHP - 22.56% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +2 - Saat: 15:10
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi