Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Canlı ve cansız varlıklar arasında nasıl bir ilişki vardır?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 28 Nisan 2010 (20:58) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
14096 kez görüntülenmiş, 7 cevap yazılmış ve son mesaj 20 Eylül 2012 (15:15) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.56  |  Oy Veren: 16      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 28 Nisan 2010, 20:58

#1 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
canlı ve cansız varlıklar arasındaki ilişkileri araştırıyorum bulamıoyorum yütfen yardım edin
Rapor Et
Reklam
Eski 28 Nisan 2010, 22:44

canlı ve cansız

#2 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Canlı varlıklarla cansız varlıkları birbirinden ayıran bazı özellikler vardır .Örnegin:kaleminiz,silginiz dışarıdan bir etki olmadığı hareket edebiliyormu?Büyüyebiliyorr veya besenebiliyormu?Elbette hayır.
Günlük yaşantınızı düşünün;her an solunum yaparsınız.

Size Yardımın Dokunduysa Ne Mutlu Bana

AYŞE GİZEM UZEN
Rapor Et
Eski 4 Mayıs 2010, 10:10

#3 (link)
AHBEN
Ziyaretçi
AHBEN - avatarı
canlı ve cansız varlıklar arasındaki ilişkiler nelerdir
Rapor Et
Eski 5 Mayıs 2010, 17:30

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
neden bulunmuyo yaaaaa
Rapor Et
Eski 7 Haziran 2011, 12:31

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bulamadım....................
Rapor Et
Eski 9 Haziran 2011, 10:03

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
allahallah bir araştırma ödevini bulmam için dünyayı gezmem gerekiyor bugün perşembe bu ödev yarına yani cuma gününe gidecek sayın admin sizlere sesleniyorum canlı ve cansız varlıklar arasındaki ilişkiler nelerdir eğer yardımcı biri olursa lütfen örnekte verebilir mi?????
Rapor Et
Eski 9 Haziran 2011, 10:20

#7 (link)
MsXTeam
Valeria - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

allahallah bir araştırma ödevini bulmam için dünyayı gezmem gerekiyor bugün perşembe bu ödev yarına yani cuma gününe gidecek sayın admin sizlere sesleniyorum canlı ve cansız varlıklar arasındaki ilişkiler nelerdir eğer yardımcı biri olursa lütfen örnekte verebilir mi?????
Çevremizdeki varlıklar ikiye ayrılır
Taş, ev, bank, tahta, kalem, defter gibi varlıklar cansızdır.
İnsanlar, hayvanlar ve bitkiler canlı varlıklardır.

Varlıkları Nasıl Tanımlarız?

Bir grup içinde bulunan varlıkların her birini, sorgulama tekniği kullanarak tespit edebiliriz. Sorgulama tekniğinde varlıkların özelliklerinden yararlanırız. Bu teknik, olası iki cevabı (evet-hayır) olan soruları içerir. Soru, her cevaplandığında varlığın belirlenmesi kolaylaşır. En sonunda bir soru, varlığı belirlememize yardımcı olur.

sema

Canlı ve Cansız Varlıklar Arasındaki Benzerlikler ve Farklılıklar
  • Maddedirler.
  • Boşlukta yer kaplarlar, hacimleri vardır.
  • Kütleleri vardır.
  • Belli şekil ve büyüklükleri vardır.

farkli

Canlıların Ortak Özellikleri

Tüm canlı varlıkların kendilerine özgü farklı şekilleri ve büyüklükleri olduğu gibi bazı ortak özellikleri de vardır. Canlılar;

ortak

Bitki ve Hayvanların Özellikleri

Bitki ve Hayvanlar beslenir. Canlılar kendileri için gerekli olan enerjiyi besinlerden sağlar. Kendilerine uygun besinlerle beslenerek hayatta kalmayı başarırlar. Beslenemeyen canlılar bir süre sonra ölür.

Bitkilerle hayvanların beslenme şekilleri aynı mıdır? Bitkiler kendi besinlerini yapan canlılardır. Bitkiler besinlerini güneş ışığı altında yapraklarında hazırlar. Hazırladıkları bu besinlerle beslenirler. Hayvanlar, bitkiler ve başka hayvanlar yiyerek beslenir.

Bitki ve Hayvanlar hareket eder. Hayvanlar, ihtiyaçları olan besinleri bulmak, tehlikelerden korunmak, kendilerine uygun yaşam koşulları bulmak için hareket eder.

Bitki ve hayvanların hareketleri farklıdır. Bitkiler, kökleriyle toprağa tutundukları için hareketleri sınırlıdır. Bir yerden bir yere gidemezler. Hayvanların hareket türleri farklıdır.

Canlı ve Cansız Varlıklar
Rapor Et
Eski 20 Eylül 2012, 15:15

Cvp: Canlı ve cansız varlıklar arasında nasıl bir ilişki vardır?

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bizim istediqimiz bu deqilkii yiiaa
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.164 saniyede (69.26% PHP - 30.74% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 14:24
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi