Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Su maymunu nedir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 29 Nisan 2010 (21:32) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
52952 kez görüntülenmiş, 51 cevap yazılmış ve son mesaj 19 Nisan 2014 (21:28) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.95  |  Oy Veren: 19      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 29 Nisan 2010, 21:32

Su maymunu nedir?

#1 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
su maymunu aslında nedir ve bu bizim suya attığımızda 2-3 saatte büyüyen şeyin gerçeği nedir ???? eğer yutarsak ve en yakın sağlık kuruluşuna gidersek oradan nasıl çıkaracaklar su maymununu?????? hangi yol ile? yutarsak vucudumuzda bir hasar olurmu ?
En iyi cevap ömrkdr_61 tarafından gönderildi

images?q=tbn:ANd9GcS2cscvPQNhOSC4QzbzS9lIl9HD6OUiDCmkES9sP79jweBLQiVucwSu maymunu akvaryumcular bilir, ama bu isimle değil: Su maymunu, esasen Artemia Salina’nın bir türüdür ve komiktir ama, tescilli bir markadır.
Ama bu su maymunu, o su maymunu değil!
Son zamanlarda bir su maymunu çılgınlığıdır gidiyor! Bu su maymunu dedikleri şeyin bizim Artemia Salina ile alakası yok. Bunlar, suda şişen renkli toplar.
Suda şişen bu renkli topları canlı zannedenler olduğunu akvaryum.com forumlarında öğrendim. Hayır; canlı olmadıkları gibi, sizi de canınızdan edebilirler! Bu renkli topların oldukça kanserojen oldukları söyleniyor. Çocukların ilgisini çok daha fazla çektiğinden, bu tip şeyleri çocuklarınıza kesinlikle almaya yeltenmeyin. Muhteviyatı nedir bilmiyorum; açıklanmıyorda.
Bu renkli toplar hakkında gerekli açıklama ve uyarıyı yaptıktan sonra, gelelim gerçek su maymunlarına!
Dediğim gibi, sea monkey bir tür Artemia. Hibrid bir canlı olduğu söyleniyor; yani bildiğimiz Artemia Salina’dan laboratuar ortamında üretilmiş. Deniz atını andırıyor, geri yüzebiliyor, suda gerçekten maymunluk(!) yapıyor. Aile kurdukları, hatta aile arasında kavga ettikleri söyleniyor (test kabında İtalyan ya da Türk kanı kalmış olmalı!).
Gerçek su maymununu Türkiye’de görmedim, satıldığından da emin değilim. Hatta Southpark’ın bir bölümünde bundan esinlenildiğini görmüştüm. Gerçekten de, Pakmaya gibi bir poşette satılıyor ve akvaryuma atıp çıkmalarını bekliyorsunuz. Artemia çıkaranların yabancı olmadıkları bir şekilde yumurtadan çıkıyorlar. Kilosu 1.000 YTL (eskilerin dedikleri gibi 1 milyar!) den fazla olabilen Artemia Salina’dan bile daha pahalılar; ufacık paketin ABD fiyatı 7 dolar civarı.
Esasen bu bir mini tuzlu su karidesi. Artemia Salina nadiren 1 santim olabilirken, sea monkey 2-2.5 santim olabiliyormuş. 2 sene yaşadıkları söyleniyor ama Artemia tecrübelerime dayanarak söyleyebilirim ki, bu minik şeyleri yaşatmak bahçe havuzunda Discus üretmekten daha zor olmalı.
Eğer çocuğunuza su-bişeysi alacaksanız, sea monkey iyi bir seçim olur. Ama diğer su maymunundan, yani suda 400 kat şişebilen, boyalı, misketimsi, ne idüğü belirsiz şeylerden uzak durun
Benzer Konular: Etiketler:
  • su maymuncugu
  • su maymuncuklari
  • su maymunlari
  • su maymunu
  • su maymunu nedir
Rapor Et
Reklam
Eski 8 Mayıs 2010, 15:23

Su maymunu nedir?

#2 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
su maymuncuğu aslında bitkilerin büyümesinde kullanılır zararı yoqtur ama dokunulmaması tavsiye edilirr
Rapor Et
Eski 18 Mart 2011, 19:05

Su maymunu nedir?

#3 (link)
muhammet enim
Ziyaretçi
muhammet enim - avatarı
küp şeker attım ama ezdim de atıım da bişey olurmu
Rapor Et
Eski 20 Mart 2011, 09:51

Su maymunu nedir?

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
benim de su maymunum var ama renksiz nasıl renklendirebilirim lütfen cevap verin
Rapor Et
Eski 28 Haziran 2011, 21:31

Su maymunu nedir?

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
RENKLENDİREMEZSİN !! 1 TL YE KIRTASİYEDEN AL 500 TANE
Rapor Et
Eski 29 Haziran 2011, 03:11

Su maymunu nedir?

#6 (link)
Özel Üye-VIP
nicely - avatarı
su maymunu tehlikeli ve bir o kadarda ölümcül bir oyuncaktır lütfen bu gibi oyuncakları almayınız ve kesinlikle yutmayın ölüme kadar sizi götürebilir bu tür oyuncak ve tuzaklardan lütfen uzak durunuz sitemizi incelediğinizde hakkında birçok bilgi edinebilirsiniz
Rapor Et
Eski 20 Ekim 2011, 18:42

su maymunu neyle beslenir ?

#7 (link)
pinkbunny
Ziyaretçi
pinkbunny - avatarı
SORU:
su maymunu neyle beslenir

CEVAP:
su ve küp şekerle

pinkbunny e saygılar
Rapor Et
Eski 20 Ekim 2011, 19:06

Su maymunu nedir?

#8 (link)
ömrkdr_61
Ziyaretçi
ömrkdr_61 - avatarı
images?q=tbn:ANd9GcS2cscvPQNhOSC4QzbzS9lIl9HD6OUiDCmkES9sP79jweBLQiVucwSu maymunu akvaryumcular bilir, ama bu isimle değil: Su maymunu, esasen Artemia Salina’nın bir türüdür ve komiktir ama, tescilli bir markadır.
Ama bu su maymunu, o su maymunu değil!
Son zamanlarda bir su maymunu çılgınlığıdır gidiyor! Bu su maymunu dedikleri şeyin bizim Artemia Salina ile alakası yok. Bunlar, suda şişen renkli toplar.
Suda şişen bu renkli topları canlı zannedenler olduğunu akvaryum.com forumlarında öğrendim. Hayır; canlı olmadıkları gibi, sizi de canınızdan edebilirler! Bu renkli topların oldukça kanserojen oldukları söyleniyor. Çocukların ilgisini çok daha fazla çektiğinden, bu tip şeyleri çocuklarınıza kesinlikle almaya yeltenmeyin. Muhteviyatı nedir bilmiyorum; açıklanmıyorda.
Bu renkli toplar hakkında gerekli açıklama ve uyarıyı yaptıktan sonra, gelelim gerçek su maymunlarına!
Dediğim gibi, sea monkey bir tür Artemia. Hibrid bir canlı olduğu söyleniyor; yani bildiğimiz Artemia Salina’dan laboratuar ortamında üretilmiş. Deniz atını andırıyor, geri yüzebiliyor, suda gerçekten maymunluk(!) yapıyor. Aile kurdukları, hatta aile arasında kavga ettikleri söyleniyor (test kabında İtalyan ya da Türk kanı kalmış olmalı!).
Gerçek su maymununu Türkiye’de görmedim, satıldığından da emin değilim. Hatta Southpark’ın bir bölümünde bundan esinlenildiğini görmüştüm. Gerçekten de, Pakmaya gibi bir poşette satılıyor ve akvaryuma atıp çıkmalarını bekliyorsunuz. Artemia çıkaranların yabancı olmadıkları bir şekilde yumurtadan çıkıyorlar. Kilosu 1.000 YTL (eskilerin dedikleri gibi 1 milyar!) den fazla olabilen Artemia Salina’dan bile daha pahalılar; ufacık paketin ABD fiyatı 7 dolar civarı.
Esasen bu bir mini tuzlu su karidesi. Artemia Salina nadiren 1 santim olabilirken, sea monkey 2-2.5 santim olabiliyormuş. 2 sene yaşadıkları söyleniyor ama Artemia tecrübelerime dayanarak söyleyebilirim ki, bu minik şeyleri yaşatmak bahçe havuzunda Discus üretmekten daha zor olmalı.
Eğer çocuğunuza su-bişeysi alacaksanız, sea monkey iyi bir seçim olur. Ama diğer su maymunundan, yani suda 400 kat şişebilen, boyalı, misketimsi, ne idüğü belirsiz şeylerden uzak durun
Rapor Et
Eski 20 Ekim 2011, 19:19

Su maymunu nedir?

#9 (link)
TUANAM
Ziyaretçi
TUANAM - avatarı
Benim bildiğim kadarıyla yutunca öldürebiliyor ve bitki vazolarının içinde süs olarak konuluyor.
Rapor Et
Eski 16 Aralık 2011, 15:06

Su maymunu nedir?

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
benimde sumaymunum var ama birşey oylurmu
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.153 saniyede (68.39% PHP - 31.61% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 09:50
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi