Arama

Günlük yaşantıda matematik nerelerde kullanılır? - Sayfa 4

En İyi Cevap Var Güncelleme: 28 Ekim 2014 Gösterim: 53.434 Cevap: 41
tuğçe - avatarı
tuğçe
Ziyaretçi
19 Nisan 2012       Mesaj #31
tuğçe - avatarı
Ziyaretçi
eczacılık mesleğinde neden matematik kullanılır
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Mayıs 2012       Mesaj #32
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bence matematik içinde bulunduğumuz her konuda bize yardımcı olmakla birlikte ne yapacağımızada karar vermemizi sağlar.kesin ve hızlı kararlar almamızı sağlar.... KN
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Aralık 2012       Mesaj #33
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
"İnsanoğlunun değeri bir kesirle ifade edilecek olursa; payı gerçek kişiliğini gösterir, paydası da kendisini ne zannettiğini, payda büyüdükçe kesrin değeri küçülür"

Matematiğin günlük hayatta ne işe yaradığı sorusu öğrenciler tarafından her zaman sorulur Ben bu soruya şöyle bir soru ile karşılık vermek istiyorum: “Günlük hayatınızı anlatır mısınız?” Mesela sabah kalktınız okula veya işe gitmek istiyorsunuz, saate baktınız ( saat bütünüyle matematiksel bir alettir) “Burayı biraz açacak olursak: 1 saat 60 saniyesiyle 1 dakika, 60 dakika 1 saat olmasıyla , 12 saatte 1 aynı saati göstermesi matematiğin bir ürünüdür Yani modüler matematiğin kullanılması matematiğin 1 saat diliminde hayatımıza yansımasının sadece birkaçıdır Makalemdeki diğer koyu ve altı çizili yerlerin günlük hayattaki matematiksel yansımalarını da sizler düşününüz”
Bu arada kahvaltı yapmak istiyorsunuz Bakkala gittiniz, alışveriş yapacaksınız(Alış veriş bütünüyle matematik) Neyse kahvaltıyı yaptınız, yola çıktınız, bir araca bindiniz ( Araç bütünüyle matematiğin ürünü) İşe veya okula gittiniz (İş veya okul hayatınızı programlamak bütünüyle matematik) işten eve döndünüz (Bu arada oturduğunuz ev bütünüyle matematik ve geometrinin ürünü) Arkadaşlarınızla maç yapmak istediniz ( bütün sahalar matematiğin bir ürünü ) Akşam evde televizyon seyretmek veya bilgisayar kullanmak istiyorsunuz (Bilgisayar veya televizyon matematiğin bir ürünü) Yani demek istediğim matematiği günlük hayatın her safhasında kullanırız Düşünsenize matematiğin günlük hayatta kullanılmadığını: Trafik kuralları yok, araç plakaları yok, şehir planlaması yok, kimse ne yapacağını bilmiyor, ilkel bir hayat alabildiğine yaşanır
Matematik soyut bir bilim dalıdır Diğer bilim dalları ihtiyacı oranında matematiği kullanır Matematiksiz bir fiziği, kimyayı , biyolojiyi, tarihi, coğrafyayı, mühendisliği,tıpı düşünemezsiniz Düşünseniz dahi elde yeterli sonuçlar bulamazsınız Bütün öğrencilere temel matematiğin, yani matematiksel düşünce sisteminin öğretilmesi gereklidir Herhangi bir olay karşısında mantıklı hareket etmeyi, sonuca en kısa yoldan (hipotenüsten) nasıl ulaşacağını iyi bir matematikle anlayabiliriz Bugün matematiğin temel bilim dalı olduğu tüm dünya tarafından kabul edilmiş ve temel ders olarak her zaman karşımıza çıkmaktadır Şu anda bütün sınavlarda en çok matematik sorusuyla karşılaşırız Güzel bir meslek sahibi olmak isteyen bütün öğrencilerimizin iyi derecede matematik bilmesi gereklidir Matematik aslında bulmaca çözmeye benzer ve problemleri çözdükçe daha çok zevkle çalışırız
Bu sebeple özellikle gençler matematiğe karşı ön yargılı davranmamalı onu anlamaya çalışmalıdır Şöyle bir etrafımıza bakıp matematiğin önemini fark etmeliyiz Ben bir matematikçi olduğum halde hâlâ öğreneceğim çok şey olduğuna inanıyorum Sizlerin de öğrenmeye daima açık olmanızı, hayat boyu problemlerin çözümünde matematiği kullanmanızı istiyorum
"İnsanoğlunun değeri bir kesirle ifade edilecek olursa; payı
gerçek kişiliğini gösterir, paydası da kendisini ne zannettiğini,
payda büyüdükçe kesrin değeri küçülür"
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Aralık 2012       Mesaj #34
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Matematiksel ifade,önerme,denklem kavramları günlük hayatta nerede kullanılır cevap ver lütfennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Aralık 2012       Mesaj #35
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
projem var bana yardım edin
konu:matematik nedir nerelerde kullanlılr
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Aralık 2012       Mesaj #36
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
çooooookkkkkkkk lazım baaa nour yardım edinnnnnnnnnnn İİİMMMDDDAAATTT!!!
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Mart 2013       Mesaj #37
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

maddeler halinde nerelerde kullanırız

_Klavye kullanırken karşımıza çıkar
_Banka işlerinde karşımıza çıkar
_Müzik notalarında karşımıza çıkar
_Saat kullanırken karşımıza çıkar
_Deney yaparken karşımıza çıkar
_Sanatta karşımıza çıkar
_Bakkaldan aldığımız şeylerde karşımıza çıkar

Kullanıldığı meslekler: çiftçilik,mimarlık,mühendis,bankacı,işletme,öğretmenlik

Umarım yardımcı olmuşumdur
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Mayıs 2013       Mesaj #38
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

performans ödevimmm varrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr?????????????????????????
?????????? matematigi nerelerde kullanırız yardım edin lütfennnnnnnnnn??????????

matematıği gunluk hayatımızın her tarafında kullanırız örnegin: alışverişlerde, okulda neredeyse butun mesleklerde matematıği kullanırız...Denilebilir ki; günlük yaşantımızın her evresinde, karşı karşıya olduğumuz bir bilimin tarihini bilmek, matematiğin önemini kavramanın temeli olsa gerekirŞu an siz bu yazıyı okurken, karşınızda duran bilgisayarınızın içinde milyonlarca matematik işlemi büyük bir sürat ile yapılmakta ve sonuçları size görüntü ve ses olarak sunulmakta. Yolda yürürken gördüğünüz binalar, taşıtlar ve yollar hep matematik ve mühendisliğin ortaya koymuş olduğu tasarımlardır. Onun için en soyut bir ilim olan matematik, ikinci elden pratik hayata da tesir ediyor demektir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Nisan 2014       Mesaj #39
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
matematik ödevim varrrrrrrrrr daha güzel cevaplar bekliyorum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Mayıs 2014       Mesaj #40
Misafir - avatarı