Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

İş kurmak istiyorum, hangi işi yapabilirim?

Bu konu Soru-Cevap forumunda yasin2122 tarafından 31 Ağustos 2010 (02:46) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
109980 kez görüntülenmiş, 86 cevap yazılmış ve son mesaj 18 Nisan 2014 (12:01) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.50  |  Oy Veren: 4      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 31 Ağustos 2010, 02:46

#1 (link)
yasin2122
Ziyaretçi
yasin2122 - avatarı
İŞ KURMAK
Arkadaşlar askerden yeni geldim yaşım 24 anlıyacağınız artık iş dünyası beni bekliyor aklımda 3 tane iş var sizlerle paylaşacağım bana konu ile ilgisi bilgisi olanlar yardım edebileceğini umuyorum..
1. KONU Rent a Car işi kurmak istiyorum. Şuan mevcut 3 tane kendime ait arabam var kredi ve birikmiş bir miktar parayla 5 tane daha araba satın alarak bu işe 8 arabayala girmek istiyorum şirket adına kurmayı düşünüyorum. Bana bu işin risklerini avantaJlarını tecrubelerinizden kazana bileceğim bilgileri verirseniz sevinirim. Örneğin: bi forumda okumuştum adamın biri Ren a Car filo iş yerlerinden 5 tane arabayı 30 gun 6 ay yada 1 yıllığına kiralıyor uzun vadede kiraladığı için gunluk maliyeti 20 25 30 a kadar düşüyor sizde bu kiraladığınız arabaları bulunduğunuz ilçede gunluk kiralıyorsunuz 70 75 80 TL den kasko vergi vs. araçları kiraladığınız şirket ödüyor size sadece ofis Ve park etmek kalıyor diye. Ama sorum olcak bu sizce mantıklımı araçı kiraladığınız şirket sonucta bir sözleşmeye göre kiralıyor size bu araçları kendisinden alıp başkasına sizin kiralamanıza izin verirmi? yada ben bilmiyorum tam olarak yardımcı olursanız sevinirim..

2. KONU Caper bilgisayar bayiliği kurmak istiyorum dediğim gibi bir miktar birikmiş para ve kredi ile bu işe girmek istiyorum bilgisayar alanında kendimde yeteri kadar bilgi sahibiyim donanım yazılım konularında bununda bana ek yardımı olcağını biliyorum zaten çevrem geniş iş yerinide cadde üzerinde kurmak istiyorum ama sizden bu işin gelirisinin götürüsünün ne olduğunu casper bayilik açmak için evrak vs için neler istediklerini bayilik için nekadar para istediklerini vs. bunun gibi yardımcı olabilceğiniz casper bayilik hakkında bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim..

3. KONU CASPER Bayiliğinin kötü yanı sadece caspera ait bilgisayarlarını satmak zorunda kalmanız. Benim istediğim her türlü marka örneğin HP TOSHİBA DELL ACER EXPER CASPER VS markalarıda satabilmek teknik destek verebilmek tamir onarım işlerini yapa bilmek istiyorum. ama bunu tanınmış bir marka adı altında yapmak istiyorum bildiğiniz gibi Marka adı müşteriyi çekmekte en önemli etkenlerden biri. Gold computer & electronic bayiliği altında bunları yapabilirmiyim sizce? gold iyimi? başka bildiğiniz bayilik altına bu dediklerimi sata bileceğim bir marka biliyormusnuz yardımcı olursanız sevinirim...
TEŞEKKÜRLER ŞİMDİDEN HER KONU İÇİN YAZABİLİRİSNİZ
En iyi cevap pusula tarafından gönderildi

gıda sektörünü tavsiye ederim ama sizin bildiğiniz bir iş olmasında fayda var bilmediğiniz bir işe girmek size zorluk çektirir çıraklığını yapmadığınız bir işin ustalığını yapmak güçtür
Rapor Et
Reklam
Eski 4 Ekim 2010, 06:28

iş kurma

#2 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
şimdi 24 yaşindasin onemli bir adim atacaksin hayata
ilk düşüncen :Rent a Car işleri bu alanda baya kendini geliştirmen gerekir bence düşünme
ikinci düşüncen: bayilik olayina ise bence serbest aç bir kaç dagitimci firmayla anlas cok kolaydir arena exa penta vb. gibi bakarsan gorurusun onlardan parca satisi yap karli bir iştir her markayi satabildiğin gibi piyasada olmayan ürünleride satabilme imkani sunar yüzde yirmiye yakin kar orani vardir bulundugun yere gore fiyat koyabilirisn belli bir satis rakamina ulasirsan ekstra indirimlerde alacaksin pazari geniştir

diğer secenek marka bayiliği alirsan fazla kazancin olmadigi gibi dedgin gibi alternatiflerinde çok sınırlı olacak bu hangi marka olursa olsun ben buna bedava amelelik diyorum

Yapacağın en mantıklı olanı işlek bir yerde herkezin kolaylikla bulabilecegi bilgisayar işletmesi aç bir iki dağitimci firmayla anlaş şimdiden işin rast gitsin
Rapor Et
Eski 18 Aralık 2010, 11:52

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Sevgili arkadaşım,
Senin yaşında olmayı çok isterdim. Şu anki yaşımda öğrendiklerimi senin yaşındayken yapsaydım herhalde Türkiye'nin sayılı işadamlarından biri olurdum. Yine de halime şükrediyorum. Bir inşaat firmam ki elinde işleri olan ve çalışan bir firma ve bir adetde paketleme tesisim var. Paketleme tesisimde kuruyemiş paketleyip hotellere özel ambalajlarda satıyorum. Kârı piyasadki kuruyemişlere göre daha fazla.
İnternette gezerken yazını okudum. Rent a Car işine girmek istiyormuşsun. Bence bu düşünceni rafa kaldır çünkü piyasada 25000 adet aracı olup kiralayan firmalar varken mücadele edemezsin. Senin müşterilerinde genelde sana zarar verebilecek müşteriler olacağından aracına ve sana maddi zararlar verebilir. İkincisi casper bilgisayar bayiliği. Eski bir casper bayisi olarak bir bilgisayarda 15-20 $ kazanabileceğin bir sektör. TEKNOSA gibi yerlerle zaten mücadele edemezsin. Anlayacağın 15-20$ larla biryere varamazsın. Üçüncüsü içinde cevabım yine aynı olacak. TEKNOSA gibi yerlerle mücadele etmen hemen hemen yok gibi. Yine de sen bilirsin.
Sana teklifim paketleme işine girmen. Önümüzdeki yıllar paketleme sektörünün daha da gelişeceği bir sektör. Benim işlerimden biri de paketleme olunca 1'e aldığın ürünü paketlediğinde 3'e satma şansın oluyor. Ama bunun alt yapısını yapmak hem zaman kaybı hemde maddi kayıp olur. Yani bugün start versen 9 ay sonra üretime geçebiliyorsun. Pazar yaratmak ve ürünü satmak içinde 3 aya ihtiyacın var. Yani 1 sene sonra para dönüşleri başlıyor. Ama istersen benim tesisi satabilirim. Neden satıyorsun kâr eden bir yeri diye sorarsan eğer bu zamanda 1600 şubesi olan BİM mağazalarını adam satabiliyorsa benim ufak tesisimi satmamda çok normal. Düşünürsen arayabilirsin.
05324901810 ŞOREŞ YILDIRIM
Detaylı incelemek istersen Sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2. El, Emlak, Oto, Araba, Bilgisayar, Film, Cep Te adresinden 20829134 numaralı ilan.
Rapor Et
Eski 7 Ocak 2011, 14:43

rent acar

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
slm rent a car açmak isteyen arkadasım.ben antalya kaş ilçesinde 4yıl rent a car işletmeciliği yaptım.araçlar borçsuz kendine ait olursa iyi kazanırsın.krediyle yaz sezonu bitince kışın zorlanabilirsin.buranın yaz sezonu 5ay ve hiç boş kalmaz araçlar.kışında başka bir firmaya aylık uygun fiyata taksiti çıksın diyerek verebilirsin.ben 32yasındayım.ailemin sağlık nedenlerinden dolayı 6aracımı sattım.kendime ait ofisim var.tekrar açmak istiyorum.şirket kurmam gerekiyor.bunun içinsağlam güvenilir dürüst ve anlaşabileceğim iyi bir arkadaşla işbirliği yapmak ve araç alıp önümüzdeki sezona başlamak istiyorum.hangi ildesin.burada düşünürmüsün?ciddiysen araçlarında varsa şirket kurup başlanabilir.
Rapor Et
Eski 30 Ocak 2011, 17:23

rentacar

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
merhaba mesajını okudum bende bu işi yapmak istiyorum rent acar tel varsa yazın görüşelim
Rapor Et
Eski 19 Mayıs 2011, 09:31

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
cigköfte işi yapılabilir bakın cok karlı %100 kar var bu işte benim babamda actı şimdi 2 .subesini actı diyar cigköfte hemde bayilik üçreti yok sermayeside az düşünülebilir kolay biriş bende ilerde bu işi yapmayı düşünüyorum
istersenizdiyar cigköftele görüşebilirsiniz telefonu varbende berat bey 05447998405
Rapor Et
Eski 25 Haziran 2011, 14:34

Risikosuz yeni bir ise baslamak isteyenler

#7 (link)
atilla1976
Ziyaretçi
atilla1976 - avatarı
Selam arkadaslar ben almanyadan atilla,

türkiyede yillardir cep telefonu dinleme programlari satiliyor,yeni nesil bir dinleme programi piyasada 2000 ila 2500 lira arasinda satilmaya baslandi bu yeni program sayesinde bütün görüsmeler ve kisa mesajlar kayit ediliyor ve böylelikle dinlemek istediginiz kisiyi telefonun basinda oturup beklemeye gerek kalmadan bütün görüsmeleri kayit edilip sizin email adresinize gönderiliyor ben bu programi pazarliyorum

örnegin günde 1 program 2000 liradan satabilseniz ayda 60000 lira yapar tabi bunun icinde yasadiginiz sehirde gerekli reklam ve internet pazarlamasi olursa !

örnek internet siteleri ve satis fiyatlarini karsilastirabilirsiniz...

4G 2011 VERSIYON CEP TELEFON DNLEME VE KAYIT PROGRAMI
3g ses kayıt yazılımı telefon ses kayıt programı ses dinleme
Telefon Dinleme | Casus Telefon | Telefon Dinleme Program > FINAL EDITION SES KAYIT P

Rapor Et
Eski 30 Haziran 2011, 05:27

5-10 bin lira sermaye ile al-sat işi yapmak istiyorum

#8 (link)
roma
Ziyaretçi
roma - avatarı
5-10 bin lira sermayem var bir dükkan kiralayıp en basitinden al-sat işi yapmak istiyorum yada başka bir iş olabilir, istanbuldayım bana fikir verirmisiniz.
Rapor Et
Eski 8 Temmuz 2011, 18:25

SELAM

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
İş kurmak için paranın gücünden çok,aklını kullanman gerekiyor.Ben paramı kaça katlıya bilirim.İŞ kurmak kolaydır önemli olan o işi yönete bilmek.Yani yönetici ruhuna mı sahipsin yoksa patron ruhuna mı. Saymış olduğun bu üç işinde mantığı nerde.Bilgisayar işi yapa bilmen için iyi bir donanım sahibi olman lazım yani alt yapı ve zemin.Rentekar işi ise sana yıllık kazancı ne olacak bunun ön fizibilite çalışmasını yap her yer bilgisayar ve rentekardan ibaret. ve sakın gıda işine girme. NE üretebilirsin ileriye yönelik.sana bir tavsiyem ki deneyeceksen bunu dene.(bez poşet) bunu belki saçma bulacaksın ilk etapta ama öyle değil. artık policarbon (plastik) artık kullanımı yasak hale gelecek ki bazı marketler artık bez poşete dönüyor.bunlardan biri carfursa ve eğer beceri kabiliyetini kullana bilirsen bunu bir çok marketlere mağazalara vs yerlere sata bilirsin bu işin ön fizibilite çalışmasını yap ve işe öyle giriş. HER NE YAPRSAN YAP ÖN FİZİBİLİTE ÇALIŞMASI YAP VE SEN NE YAPMAK İSTİRSUN BİRDE BUNU KENDİNE SOR. ALLAH işini gücünü rast getirsin. SELAMETLE KALIN
Rapor Et
Eski 20 Temmuz 2011, 10:04

..

#10 (link)
2324
Ziyaretçi
2324 - avatarı
24 yaşındayım 70.000 tl sermayem var iş kurmak istiyorum güzel bi fikire ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim ?? şimdiden tşklr ..
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.207 saniyede (77.48% PHP - 22.52% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 02:45
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi