PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Güzel sanat dallarının her birinde kullanılan malzemeler nelerdir?
123 45...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir18:29, 6 Ekim 2010 
ark.lar ck arastrma yaptmm ama buLamadmm sizee kndi düşüncemi sunucmm bunuda ödev olarak yazıcam n yapm
güzL sant daLLarı
Edebiyat'ın maLzemesi:söz,yazı
resimin:çeşitli boyalar,kaqıt, v.s
heykel:aLcı,kil,çamur
mimarlık: <---bise diyemiicem
tiyatro:ezber,iyi oyuncu,qüzL oyunLAr (qüzeL senaryo)
musiki:qüzeL ses,çaLqı
dans:harekett..
vaLLa arKadsLar eLimden bu qeLdii inanın perfrmans ödevm oLark yazcm bunu baska caqrem yok hocanın derste anLattıkları isde
Cevap
Daisy-BT18:46, 6 Ekim 2010 
onurbaba adlı kullanıcıdan alıntı:
9.sınıf/Güzel sanat dallarının her birinde kullanılan malzemelerin özelliklerini araştırınız.

Arkadaşlar sorunun cevabını bulabilen varsa lütfen mesaj atsın
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
Yha BeyLer edebiyat kitabının 13 syf da EDEBİYAT DİLİ/EDEBİ DİL die yazı var orda var sanat dallarının her birinde kullanılan malzemeler nelerdir? die sormanıza gerek yok orda yazıo zaten iyi okuyun...
güzel sanat dallarının her birinde kullanılan malzemeler nelerdir?
güzelsanat dallrının herbirinde kullanılan malzemelerin özellikleri nelerdir lütfen sadece özelliklerini verirseniz sevinirim burdan okuyorum fakat anlamadım lütfen yardımcı olun...
güzel sanat dallarında kullanılan malzemelerin özellikleri nelerdir lütfen cevap yazar mısınız burdan bakıyorum ama anlamadım bana sadece özelliklerini yazarsanız sevinirim.....
güzel sanat dallarının her birinde kullanılan malzemelerin özellikler nelerdir ? cevap pls
güzel sanat dallarının her birinde duygu wardır duygusuz bi güzel sanat olmaz arkadaşlar ben ögretmenim bu kopyada benden size geri kalanını siz yapın
ne olur yardım edin babanızın hatrına g.s larda kullanılan malzemelerin özellıklerını verın yazın yorumu lütfen........!!!!!!!!!!!!!!!!!
arkadaşlar güzel sanatlarda kullanılan malzemelerın özelliği ne....?acil yha lütfen
Güzel sanat dallarının her birinde kullanılan malzemeler nelerdir

Güzel sanatlar, güzellik ve zevkle ilgilenen sanatlar için kullanılır. Bu terim ilk defa Fransızcada beaux arts olarak, resim, heykel, baskı gibi görsel sanatları tanımlamak için bulunmuştur. Günümüzde daha çok, klasik veya akademik sanatla bağlantılı olan geleneksel görsel sanatlar anlamına gelir.

Güzel sanatlar teriminin ortaya çıkışındaki motivasyon, resim, heykel gibi görsel sanat dallarını; tekstil, seramik gibi zanaat ve uygulamalı sanatlardan ayırmaktı. Buradaki "güzel", sanat eserinin niteliğini değil, disiplinin estetikle bağlantısını vurgulamak için kullanılmıştır. Günümüzde icra edilen ve sadece resim, heykel ve baskıyla kısıtlı olmayan modern ve çağdaş sanat eserleri için açıklayıcı ve kapsayıcı olmadığından, buna alternatif olarak görsel sanatlar tabiri kullanılmaktadır. Güzel sanatlar insanların en tutkun yanıdır.

Kaynak

Resim Malzemeleri:
  • Boyalar (kalem, suluboya, guaş, yağlı boya, akrilik boya, mum boyası, pastel boya, kök boya vb.)
  • Resim defteri
  • Resim kağıdı
  • Fırça çeşitleri
  • Kalem
  • Mürekkep
  • Palet
  • Silgi
  • Tuval
Heykel Malzemeleri:
  • Mermer
  • Beton
  • Betonarme
  • Kil
  • Kalıp çeşitleri
  • Oyma, kırma, kesme vb araçlar
Baskı Malzemeleri:
Baskı türüne göre değişen malzemeler kullanılır.
  • Kumaş
  • Kağıt çeşitleri
  • Ahşap
  • Boya
  • Fırça
Cevap
123456789da08:45, 7 Ekim 2010 
ya hadi cevap yazın güzel sanalar la ilgili
Cevap
Daisy-BT19:28, 7 Ekim 2010 
123456789da adlı kullanıcıdan alıntı:
ya hadi cevap yazın güzel sanalar la ilgili
.
Daisy-BT adlı kullanıcıdan alıntı:

Güzel sanatlar, güzellik ve zevkle ilgilenen sanatlar için kullanılır. Bu terim ilk defa Fransızcada beaux arts olarak, resim, heykel, baskı gibi görsel sanatları tanımlamak için bulunmuştur. Günümüzde daha çok, klasik veya akademik sanatla bağlantılı olan geleneksel görsel sanatlar anlamına gelir.

Güzel sanatlar teriminin ortaya çıkışındaki motivasyon, resim, heykel gibi görsel sanat dallarını; tekstil, seramik gibi zanaat ve uygulamalı sanatlardan ayırmaktı. Buradaki "güzel", sanat eserinin niteliğini değil, disiplinin estetikle bağlantısını vurgulamak için kullanılmıştır. Günümüzde icra edilen ve sadece resim, heykel ve baskıyla kısıtlı olmayan modern ve çağdaş sanat eserleri için açıklayıcı ve kapsayıcı olmadığından, buna alternatif olarak görsel sanatlar tabiri kullanılmaktadır. Güzel sanatlar insanların en tutkun yanıdır.

Resim Malzemeleri:
  • Boyalar (kalem, suluboya, guaş, yağlı boya, akrilik boya, mum boyası, pastel boya, kök boya vb.)
  • Resim defteri
  • Resim kağıdı
  • Fırça çeşitleri
  • Kalem
  • Mürekkep
  • Palet
  • Silgi
  • Tuval
Heykel Malzemeleri:
  • Mermer
  • Beton
  • Betonarme
  • Kil
  • Kalıp çeşitleri
Baskı Malzemeleri:
  • Kumaş
  • Kağıt çeşitleri
  • Ahşap
  • Boya
  • Fırça
Cevap
Misafir16:33, 8 Ekim 2010 
byler bayanlar cwewap weren yokmu
Cevap
Daisy-BT16:51, 8 Ekim 2010 
byler bayanlar cwewap weren yokmu
.
Daisy-BT adlı kullanıcıdan alıntı:

Resim Malzemeleri:
  • Resim defteri
  • Resim kağıdı
  • Fırça çeşitleri
  • Kalem
  • Mürekkep
  • Palet
  • Silgi
  • Tuval
Heykel Malzemeleri:
  • Mermer
  • Beton
  • Betonarme
  • Kil
  • Kalıp çeşitleri
Baskı Malzemeleri:
  • Kumaş
  • Kağıt çeşitleri
  • Ahşap
  • Boya
  • Fırça
Cevap
Misafir12:38, 9 Ekim 2010 
lütfen cevap verin Güzel sanat dallarının her birinde kullanılan malzemeler nelerdir
Cevap
Misafir16:12, 9 Ekim 2010 
mimarıkta,tiyatoda ve dansta hangi malzemlere kullanılır.

acil cevap vern lutfen
Cevap
Misafir16:21, 9 Ekim 2010 
tiyatro
dans
ve
mimarlık TA KULLANILAN MALZEMELER NELERDİR
Cevap
Misafir17:20, 9 Ekim 2010 
arkadaslar bnde bulamadım ( bna yardım ederseniz sewinirim GÜZEL SANATLAR İÇERİSİNDE KULLANILAN MALZEMELERİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR???? yardım edersenız sewınırım (
Cevap
123 45...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama