PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Nasıl intihar edilir?
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir10:43, 19 Eylül 2011 
uyku hapıyla intehar olurmu olursa kaç kutu gerekir
Benzer Konular:
Etiketler:
  • intihar nasil edilir
  • nasil intihar edebilirim
  • nasil intihar edilir
Valeria10:51, 19 Eylül 2011 
İslâm'da intihar niye günahtır?

İntihar, İslâm'ın haram kıldığı büyük günahlardan birisidir. Bir Müslümanın kendi kendisini öldürmesi, başka birisini öldürmesinden daha büyük bir cinayet ve günahtır. Bu sebeble âlimler, intihar edenin cenaze namazını kılınır mı, kılınmaz mı şeklinde ihtilâfa bile düşmüşlerdir. Bu ihtilâf, başkasını öldüren katil hakkında yoktur. Katilin cenaze namazı kılınır.

Kalbinde îmanın zerresi olan bir kimse, böyle büyük bir günaha ve kötü âkıbete razı olmaz, kendini öldürmeye teşebbüs etmez.

Beden Cenâb-ı Hakkın insanoğluna verdiği en büyük emanettir. Bu emaneti, ruh bedenden kişinin kendi müdahalesi olmaksızın ayrılıncaya kadar korumak gerekir. Bunun için de, kişinin rûhî ve fizikî sıkıntılara sonuna kadar sabır göstermesi İslâm'ın amacıdır. Aksi halde intihar etmekle dünyevî sıkıntı ve problemlerini çözeceğini düşünen kişi, hemen intikal edeceği kabir ve daha sonra ahiret hayatında çok daha büyük sıkıntı ve felaketlerle karşılaşır. Hayat, en kötü şartlar altında bile güzeldir. Çünkü, ruh bedende kaldıkça Allah'tan ümit kesilmez. Her geceden sonra gündüz, her zorluktan sonra bir kolaylık vardır. Kulun Allah'a yönelmesi ve O'ndan yardım istemesi, sıkıntı ve problemlerin çözümünün başlangıç noktasını teşkil eder. Yüce yaratıcı umulmayan, beklenmeyen yer ve yönlerden kolaylıklar ihsan eder. Çünkü O'nun her şeye gücü yeter. O'na dayanan da güç kazanır.

Hamdi DÖNDÜREN


İslam Dininde İntihar ve Hükmü
ThinkerBeLL09:59, 20 Eylül 2011 
seaberk adlı kullanıcıdan alıntı:
Nasıl intihar edilebileceği konusunda kişinin ruhsal durumu, kişilik ve duyarlılıkları bilinmeden bireye bilgi vermek, geri dönüşü olmayan istenmedik durumlar doğurabilir.
^ Soru cevaplanmayacaktır, konu kapatılmıştır.
Muhteriz18:32, 20 Nisan 2012 
Kesin olarak intihar edecekim ama nasıl yapacağımı bilmiyorum
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama
Mesaj:
Tüm Soru-Cevap Konuları
Benzer Konular
4. Murat neden intihar etmiştir?
Deli dana hastalığı nasıl bir hastalıktır, nasıl tedavi edilir?
Bu resme bakan neden intihar ediyormuş?
Dopa responsive dystonia nasıl bir hastalıktır, nasıl tedavi edilir?
Nihilizm düşüncesi intihar eğilimine sebep olabilir mi?