Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Caps lock nasıl kapatılır?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 11 Kasım 2011 (12:09) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
6754 kez görüntülenmiş, 4 cevap yazılmış ve son mesaj 28 Ekim 2012 (14:31) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.14  |  Oy Veren: 7      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 11 Kasım 2011, 12:09

#1 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
CAPS LOCK SÜREKLİ BÜYÜK YAZIYO KÜCÜK YAZIMA ALAMIYORUM
Etiketler:
  • caps lock nasil kapanir
  • caps lock tusu nasil kapanir
  • caps lock tusu nasil kapatilir
  • caps lock u nasil kapatabilirim
  • caps locku nasil kapatabilirim
Benzer Konular:
Rapor Et
Reklam
Eski 11 Kasım 2011, 13:47

#2 (link)
pesimist
Ziyaretçi
pesimist - avatarı
Bilgisayarı yeniden başlatmayı düşündün mü?
Rapor Et
Eski 28 Ekim 2012, 10:20

Cvp: Caps lock nasıl kapatılır?

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
kaRdEşim aynI dURUM BEnDEdE vaR bEndE ÇÖZÜM aRIYORUM aMA BİRŞEy bUlamadIM nEdENiNİ bilMiyORUM kARDEŞM
Rapor Et
Eski 28 Ekim 2012, 11:16

#4 (link)
misafir_victor
Ziyaretçi
misafir_victor - avatarı
a harfinin solundaki düğmeye bas...
Rapor Et
Eski 28 Ekim 2012, 14:31

#5 (link)
Özel Üye-VIP
_AERYU_ - avatarı
Microsoft Windows İşletim sistemi kullanıcılarının en çok karşılaştığı sorunlardan bir tanesi sistem açılışında NumLock tuşunun açılmıyor olmasıdır. Bu problem nedeniyle kullanıcılar açılış parolalarını ikinci kez girmek zorunda kalabilirler.
Bunun yanında CapsLock ve ScrollLock tuşlarını sık sık kullanan kişiler bu tuşlara her seferinde basarak aktif hale getirmekten sıkılabilirler. Eğer Windows açılışında bu tuşların aktif olmasını istiyorsanız Kayıt Defteri (Registry) üzerinden yapacağınız değişiklikler ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
CapsLock, NumLock ve ScrollLock tuşlarını dilediğiniz gibi yapılandırmak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacak.

1. Öncelikle Başlat Menüsü (Start Menu) öğemize tıklıyoruz ve Arama (Search Bar) üzerine regedit.exe yazarak Kayıt Defteri (Registry Editor)’ni çalıştırıyoruz.

2. Kayıt Defteri (Registry Editor) açıldıktan sonra aşağıdaki adımları izliyoruz;
HKEY_USERS\.DEFAULT\Control Panel\Keyboard
Keyboard anahtarı altında InitialKeyboardIndicators olarak tanımlanmış bir STRING değeri göreceksiniz. Bu değer üzerine iki kere tıklayarak içeriğini aşağıdaki gibi değiştiriyoruz.

0- CapsLock, NumLock ve ScrollLock tuşlarını kapatır.
1- Sadece CapsLock tuşunu açar.
2- Sadece NumLock tuşunu açar.
3- Sadece CapsLock ve NumLock tuşlarını açar.
4- Sadece ScrollLock tuşunu açar.
5- Sadece CapsLock ve ScrollLock tuşlarını açar.
6- Sadece NumLock ve ScrollLock tuşlarını açar.
7- CapsLock, NumLock ve ScrollLock tuşlarını açar.

Kaynak:
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.157 saniyede (65.04% PHP - 34.96% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 12:34
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi