PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > İnternet bağlantım DNS hatası veriyor, ne yapabilirim?
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir13:29, 9 Nisan 2012 
internetim açık gözüktüğü halde açılmıyor paket gelen giden sıfır onar diyorum dns hatası veriyor ne yapabilirim lütfen yardımcı olun eğer dns de sorun var derseniz dns numarası verin TEŞEKKÜRLER
En iyi cevap kompetankedi tarafından gönderildi

Internet sitelerine giriş yapamıyorsanız ve bazı uygulamalar, internet üzerinden cevap alamadığını söylüyorsa sorun DNS'lerde olabilir. En iyi DNS'i, o seçsin. Yeni animasyonumuzda bir Türk yazılımını tanıttık. Son günlerde birçok kullanıcı tarafından sıkça dile getirilen bir problem var. "Bazı internet sitelerine giremiyorum ama tekrar denediğimde girebiliyorum" veya "E-posta okumak için Outlook Express'i açıyorum ama dakikalarca bekledikten sonra yanıt alamadığını söylüyor" gibi sorunları çok duyar olduk. Sorunların başlıca nedeni ise sunuculardaki problem değil, en uygun DNS'in seçilmemiş olması. Telekom'un tavsiye ettiği gibi otomatik DNS seçimi yaparsanız maalesef bu sorunlardan da kurtulamamış oluyorsunuz.

Kaynak: http://www.msxlabs.org/forum/pc-inte...#ixzz1rXVrfHCS
Benzer Konular:
Etiketler:
  • dns hata veriyor
  • dns hatasi veriyor
  • internet var ama dns hatasi veriyor
Cevap
kompetankedi13:55, 9 Nisan 2012 
Internet sitelerine giriş yapamıyorsanız ve bazı uygulamalar, internet üzerinden cevap alamadığını söylüyorsa sorun DNS'lerde olabilir. En iyi DNS'i, o seçsin. Yeni animasyonumuzda bir Türk yazılımını tanıttık. Son günlerde birçok kullanıcı tarafından sıkça dile getirilen bir problem var. "Bazı internet sitelerine giremiyorum ama tekrar denediğimde girebiliyorum" veya "E-posta okumak için Outlook Express'i açıyorum ama dakikalarca bekledikten sonra yanıt alamadığını söylüyor" gibi sorunları çok duyar olduk. Sorunların başlıca nedeni ise sunuculardaki problem değil, en uygun DNS'in seçilmemiş olması. Telekom'un tavsiye ettiği gibi otomatik DNS seçimi yaparsanız maalesef bu sorunlardan da kurtulamamış oluyorsunuz.

Kaynak: http://www.msxlabs.org/forum/pc-inte...#ixzz1rXVrfHCS
Cevap
wolferay1016:20, 27 Ağustos 2012 
Yardım edermisiniz Lütfen ben tplink kullanıyorum adsl ve internet ışığı sürekli sönüyor int kopuyor sürekli
Ne yapmam gerekiyor ?
Cevap
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama