Cevap Yaz Yazdır
Güncelleme: 27 Ağustos 2012  Gösterim: 4.529  Cevap: 5

Aloe Vera'nın insana kesin zararları ve yararları nelerdir?

Teamoore
11 Ekim 2011 21:44       Mesaj #1
Teamoore - avatarı
Ziyaretçi
Aloe Vera nin en önemli yararları ve zararlarını rica ediyorum.
Sponsorlu Bağlantılar


11 Ekim 2011 22:33       Mesaj #2
biruni - avatarı
VIP Önce Sağlık
Aleo vera hakikisi çok özeldir. Piyasalarda sahtesi çok vardır. 200-250 çeşidi vardır, bitkisel amaçlı sadece 3-4 çeşidi kullanılır.
Hakiki aleo vera pahalıdır.
Lütfen dikkat ediniz.

piyasalarda sarı sabır diye satılır.
en önemli özelliği "yenileyici" bitkisel destek olmasıdır.
özellikle saç deri ve cilt için.
ayrıca bakınız ltf; Sarı Sabır - Aleo Vera
Misafir
11 Ekim 2011 22:41       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ALOE VERA NEDİR?
Aloe Vera zambak ailesinin yararlı bir bitkisidir. Türkiye'de sarı sabır olarak bilinir. Bilinen 300'ü aşkın türü vardır. Bir çok çeşidi ticari olarak yetiştirilmektedir. Sağlık amaçlı bitkisel besin olarak kullanılmaktadır. Ayrıca yapraklarında bulunan jel nemlendirici olarak kullanılmaktadır. 4000 yıldan beri kullanıldığı bilinmektedir. "Aloe Barbadensis Miller" en faydalı görülen cinsidir. Anavatanı Afrika'dır. Bitkinin yoğun ve ticari olarak kullanımı enzimatik aktivitesini muhafaza eden üretim teknikleri (stabilize, membrane teknolojisi) kullanılmaya başlanmasından sonra oluşmuştur.

ALOE VERA'NIN İÇERİĞİ
Aloe Vera içerisinde bugüne kadar 160 bileşen bulunmuştur. Birçok bileşende bulunmaya devam ediliyor. Sağlığa yardımcı ana bileşenler ve maddeler aşağıda sıralanmıştır.
Polisakkaridler
Çalışmalar Aloepolisakkaritlerinin biyolojik olarak aktif olduğunu , vücuda yarar sağlayan ve iltihap önleyici özelliklerinin çoğunu sağladığını gösterir. En önemli özelliği bağışıklık sistemini güçlendirmesidir. Antikanser özelliği vardır. Anormal hücrelerin çoğalması ve büyümesini önler. Mide mukozası ve oniki parmak bağırsağı ülserine iyi gelir. Aynı zamanda diyabetlere, hepatit ve siroza faydalıdır.
Amino asitler
İçerisinde çeşitli amino asitler tespit edilmiştir. Bunlar Alanine, arginine, asparagine, aspartic, glutamine, glycine, histidine, isoleucine, leucine, lysine, phenylalanine, proline, serine, threonine, tyrosine,valine.
Flavone Maddeler
Rutin, quercetin ve birçokları; Rutin iltihap giderici ve antivirütiktir. Ouercetin balgam sökücü, öksürük gidericidir. Aynı zamanda astım etkilerini hafifletici ve azaltıcıdır, kan basıncı düşürücü, kılcal damarları güçlendirici ve esnekliğini artırıcıdır. Kolestrol düşürücü ve koroner arter damarları açıcıdır.
Enzimler
Alinase, amylase, bradkinase, carboxypeptidase, catalase, cellulase, glcose, oxidase, lipase, malic, dehydrogenase, protease,...
Mineraller
Kalsiyum, Alüminyum, Bakır, Demir, Manganez , Çinko, Sodyum, Potasyum, Mangan ve birçokları
Vitaminler
A, B1, B2, C, E, B12, Choline, FolicAcid, İnositol, Niasin.
Teamoore
12 Ekim 2011 10:20       Mesaj #4
Teamoore - avatarı
Ziyaretçi
Hakikisi ile yalanını nasıl ayırt edebiliriz satın alırken?
12 Ekim 2011 23:34       Mesaj #5
biruni - avatarı
VIP Önce Sağlık
yaygın değil ki kullanışı.
imalatçılar daha çok satın alırlar.

süt veren annelere şöyle çok iyi işlerine yarar;
çeyrek çay kaşığını bir su bardağına kaynatıp temizlerse, anne içerse,
sütü emen çocuk kabızlık yönünden rahatlayabilir.


parlak renkte simsiyah bir taş, en iyisidir.
Misafir
27 Ağustos 2012 11:26       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar sahtesiyle gerçeği arasında ciddi fark var hem maddi yonden hemde özelliği yönunnden yurt dışında ilaç nıtelığınde kullanılıyor ama ulkemızde yasalar dolayı besın tamamlayıcı olarak geçiş yapıyor amerikalı buyuk bır şirket bu işi cıddıye alıp gerçeğini doğalını uretiyor ben gordum kullanıyorum kılo vermede çok faydası oldu ancak bır yan etkisi olmuyor doktoruma danıştım kesınlıkle kullanmalısın bende kullanıyorum dedı bu bıtkı uzerıne aleo bilim konseyı var alacağınız ürün üzerinde bu logo varsa o uzur doğal ve gerçektir 05412094263 danışma hattı istediğiniz bilğiyi öğrenebilirsiniz Msn Happy iyi günler dileğiyleMsn Happy


Hızlı Cevap
Mesaj:


Kaynak:

Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç