Arama

İnternetim donuyor, sebebi ve çözümü nedir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 26 Haziran 2014 Gösterim: 5.853 Cevap: 5
swim_seher - avatarı
swim_seher
Ziyaretçi
31 Ekim 2012       Mesaj #1
swim_seher - avatarı
Ziyaretçi
Msn Happy internet neden donuyor
EN İYİ CEVABI _AERYU_ verdi
Merhabalar ilk önce sisteminiz xp ise win7 geçmenizi öneriyorum daha sonra virüs taraması yapın ama ben format öneriyorum mozilla daha hızlı onu deneyin olmaz ise çaresi format olabilir.Ancak birde şu var o internetin hızındada kaynaklanıyor olabilir o internette çok kişi birden kullanıyor ve internetin mbit düşük ise böyle olaylar olabilir.Kolay gelsin.

Sponsorlu Bağlantılar
Alıntıdır!
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Eylül 2013       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
intenet donuyorsa güncelle eğer oda olmuyorsa format at bemkide olmuyordu format attım
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Nisan 2014       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bence format atma.spyware terminator dan tarayıp bilgasaydaki virüsleri temizleyebilirsin.
_AERYU_ - avatarı
_AERYU_
Ziyaretçi
11 Nisan 2014       Mesaj #4
_AERYU_ - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Merhabalar ilk önce sisteminiz xp ise win7 geçmenizi öneriyorum daha sonra virüs taraması yapın ama ben format öneriyorum mozilla daha hızlı onu deneyin olmaz ise çaresi format olabilir.Ancak birde şu var o internetin hızındada kaynaklanıyor olabilir o internette çok kişi birden kullanıyor ve internetin mbit düşük ise böyle olaylar olabilir.Kolay gelsin.

Alıntıdır!
Intersect - avatarı
Intersect
VIP VIP Üye
11 Nisan 2014       Mesaj #5
Intersect - avatarı
VIP VIP Üye
Tabii ki format atmayı denemekte bir çözüm, fakat daha kestirme yollar olarak;

Öncelikle; bunun çoğu zaman bilgisayarınızla değil, internet sağlayıcınızla ilgili olduğunu unutmayın!
  • -Önbellek, çerez gibi gereksiz şeyleri belirli aralıklarla silin.
  • -Geçmişi de düzenli olarak temizleyin. (Fazlalıklar, sayfaların yüklenmesini geciktirir.)
  • -Eğer explorer kullanıyorsanız; .Internet Explorer'a çok bileşen yüklenmiş yani toolbar falan Google Toolbar Winamp Toolbar vs. onları kaldırıp tekrar deneyin birde Combofix yapın temiz olsun. (Combofix'i internette bulabilirsiniz.)
  • -En olası sebeplerden biriside bilgisayarınızdaki virüslerdir. Kaliteli bir virüs programıyla bilgisayarınızı taratmanızı tavsiye ederim. Yinede aynı sorunlar devam ederse, son çare formatı deneyin.

Anlatım, bana aittir...
Yok bir şey iyiyim. Sadece ölü olmayı tercih ederdim.
aygun - avatarı
aygun
Ziyaretçi
26 Haziran 2014       Mesaj #6
aygun - avatarı
Ziyaretçi
bendede donuyor bilmiyorum ne yapam kararsisi kaliyorum amma diyiyorlar ki internetin ustundeki alt ve f4 duymesini birlikde basdiqda aciliyor yapmadim amma donarsa yapicam