Cevap Yaz Önceki Konu Sonraki Konu

TÜRSAB - Türkiye Seyahat Acentaları Birliği

Gösterim: 2525 | Cevap: 0
2
  • 2 Gönderen karayel
karayel
20 Ağustos 2008 15:44   |   Mesaj #1   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

TÜRSAB - Türkiye Seyahat Acentaları Birliği

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB)Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), 28 Eylül 1972 tarihinde yürürlüğe giren 1618 sayılı "Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu" uyarınca kurulmuş olan bir meslek birliğidir. TÜRSAB'ın temel amacı, seyahat acentalığı mesleğinin ve faaliyet alanının temelini oluşturan turizm sektörünün gelişimine katkıda bulunmaktır.

1618 sayılı kanunun belirlediği yetkiler çerçevesinde meslek disiplininin sağlanması, mesleğin gelişimine ilişkin faaliyetler, seyahat acentalarının karşılaştıkları sorunların çözümü yönünde yapılan çalışmalar, TÜRSAB'ın hizmet alanıiçinde yer alan önemliişlevler arasındadır.
Turizm sektörümüzde yaşanan gelişmeler ve karşılaşılan sorunlara ilişkin tüm konuları ilgili mercilerin dikkatine sunmak, bu konuda kamuoyunu bilgilendirmek de TÜRSAB'ın temel amaçları arasında yeralmaktadır.

Bu amaçlarını gerçekleştirebilmek için, kamu ve özel sektör turizm kurumlarıyla ortaklaşa çalışmalar yapan TÜRSAB, turizm politikalarının geliştirilmesinde de önemli görevler üstlenir. TÜRSAB, çevresel, tarihi ve insani değerlerin korunması ve geliştirilmesi gibi turizmi yakından ilgilendiren konularda, bir sivil birlik olarak yol gösterici ve baskı grubu olma özelliği de taşımaktadır.

TÜRSAB'ın çalışmaları arasında uluslararası ilişkiler ve görev kapsamı içinde yürütülen tanıtım faaliyetleri önemli bir yer almaktadır. TÜRSAB, Dünya Turizm Örgütü (WTO), Uluslararası Seyahat Acentaları Birlikleri Federasyonu (UFTAA), Avrupa Birliği içindeki Seyahat Acentaları ve Tur Operatörleri Birlikleri Grubu (ECTAA), Uluslararası Tur Operatörleri Birliği (IFTO) gibi uluslararası önemli kuruluşların üyesidir.
TÜRSAB, diğer ülkelerin muadil organizasyonları, tur operatörleri, seyahat acentaları birlik, federasyon gibi örgütleri ile ikili ve çok taraflı ilişkilerin geliştirilmesi yönünde de faaliyetler yürütmektedir.
nünü ve Osmi bu mesajı beğendi.
Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:
Mesaj:
Önceki Konu Sonraki Konu

TÜRSAB - Türkiye Seyahat Acentaları Birliği benzer konular

Türkiye - Azerbaycan iş birliği için kullanılabilecek kültürel fırsatlar nelerdir?
türkiye ve azerbaycan iş birliği için kullanılabilecek kültürel fırsatlar nelerdir???
Forum: Soru-Cevap Cevap: 36
Son Mesaj: 18 Nisan 2013 22:10
Türkiye Noterler Birliği - Ankara
Türkiye Noterler Birliği http://www.cubukaksiyon.com/wp-content/uploads/2010/01/turkiye-noterler-birligi-cubuk.gif http://wowturkey.com/tr246/giray_Pano01.jpg TELEFON NUMARASI ...
Forum: MK Rehber Cevap: 0
Son Mesaj: 7 Eylül 2010 15:43
Türkiye Barolar Birliği - Ankara
Türkiye Barolar Birliği İnsan Hakları Merkezi http://www.barobirlik.org.tr/imajlar/yeni/bina_glow.jpg Adres Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı
Forum: MK Rehber Cevap: 0
Son Mesaj: 7 Eylül 2010 15:18
Türkiye Barolar Birliği
Türkiye Barolar Birliği Vikipedi, özgür ansiklopedi http://upload.wikimedia.org/wikipedia/tr/thumb/d/d5/Tbb_amblem_200.png/180px-Tbb_amblem_200.png Türkiye Barolar Birliği, (kuruluş: 1969) bütün baroların katılımıyla oluşan, kamu kurumu niteliğinde, tüzel kişiliği haiz bir üst meslek...
Forum: Kurumlar ve Kuruluşlar Cevap: 0
Son Mesaj: 17 Nisan 2009 17:35
Türkiye ve Avrupa Birliği
Türkiye'nin AB' ye giriş sürecinde çeşitli düşünceler ve bazı gerçekler http://www.msxlabs.org/msxteam/DiVa/Ab1.jpg http://www.msxlabs.org/msxteam/DiVa/Ab2.jpg http://www.msxlabs.org/msxteam/DiVa/Ab3.jpg Ve Atatürk'ün o zamanki cevabı
Forum: Siyasal Bilimler Cevap: 27
Son Mesaj: 13 Ekim 2006 23:57
 
Sayfa 0.133 saniyede 9 sorgu ile oluşturuldu