Arama

WLM 2009 - Bağlantı Sorunlarını Gidermek İçin Ne Yapabilirim?

Güncelleme: 20 Ocak 2011 Gösterim: 13.885 Cevap: 10
Sayfa 1 / 2
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
24 Aralık 2008       Mesaj #1
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Bağlantı sorunlarını giderme

Windows Live Messenger oturumu açarken sorun yaşıyorsanız, sorunu düzeltmek için aşağıdaki sorun giderme tekniklerinden herhangi birini deneyin:

Messenger bağlantı ayarlarınızı denetleyin:
Messenger oturumu açamazsanız, Messenger'daki bağlantı ayarları (Internet bağlantınızla ilişkili ayarlar.) Windows Live ID veya .NET Messenger Hizmeti hizmetine bağlanmanızı önlüyor olabilir.
  1. Araçlar menüsünde Seçenekler'i tıklatın.
  2. Bağlantı'nın altında Gelişmiş Ayarlar'ı tıklatın.
  3. Ayarlar iletişim kutusundaki HTTP bölümünde Sına seçeneğini tıklatın. Test sonuçları Bağlantı Sınayıcı iletişim kutusunda göründüğünde Tamam'ı tıklatın.
  4. Tamam'ı ve tekrar Tamam'ı tıklatın.
  5. Sınama sonuçlarını kullanarak hangi ayarların bağlantı sorununa neden olduğunu belirleyin.
Internet bağlantı ayarlarınızı denetleyin:
Başka bir web sitesini ziyaret ederek Internet'e bağlı olduğunuzu doğrulayın. Web sitesi açılmazsa, Internet'e bağlanma konusunda yardım almak için ISS (Internet servis sağlayıcısı. Internet'e erişim sağlayan şirket.) ile bağlantı kurun. Dana önce bir çevirmeli ağ üzerinden bağlanıyorduysanız, Internet bağlantı ayarlarınızı denetleyin.
  1. Internet Explorer programını başlatın.
  2. Araçlar menüsünde Internet Seçenekleri'ni tıklatın.
  3. Bağlantılar sekmesini tıklatın.
  4. Ağ bağlantısı yoksa bağlantı numarası çevir'i tıklatın.
Güvenlik duvarı ayarlarınızı denetleyin:
Kullandığınız güvenlik duvarı (Bilgisayarı yetkisiz dış erişimden korumaya yardımcı olmak üzere tasarlanmış bir güvenlik özelliği. Donanım, yazılım veya her ikisi de olabilir.) Messenger uygulamasını engelleyecek şekilde ayarlandıysa, Messenger oturumu açamazsınız. Bu sorunu çözmek için aşağıdakileri deneyin:
  1. MSN Web Messenger web sitesini ziyaret edin.
  2. MSN Web Messenger Başlat'ı tıklatın ve sonra oturum açmayı deneyin. MSN Web Messenger oturumunu açabilirseniz, Messenger güvenlik duvarı tarafından engelleniyor olabilir.
  3. Bilgisayarınızda, üçüncü taraf (Microsoft ürünü olmayan) bir yazılım veya güvenlik duvarı yazılımı çalışıyorsa, yazılımın Messenger uygulamasının çalışmasına izin verecek şekilde ayarlandığından emin olun ve ardından yeniden Messenger oturumu açmayı deneyin.
Windows Live Messenger proxy ayarlarını temizleyin:
  1. Messenger programını başlatın.
  2. Araçlar menüsünde Seçenekler'i tıklatın.
  3. Bağlantı'nın altında Gelişmiş Ayarlar'ı tıklatın.
  4. SOCKS altındaki girişleri silin
  5. Tamam'ı ve tekrar Tamam'ı tıklatın.
Windows Internet Explorer proxy ayarlarını belirleyin:
  1. Internet Explorer programını başlatın.
  2. Araçlar menüsünde Internet Seçenekleri'ni tıklatın.
  3. Bağlantılar sekmesinde Yerel Ağ Ayarları'nı tıklatın.
  4. Ayarları otomatik olarak algıla onay kutusunu temizleyin.
  5. Tamam'ı ve tekrar Tamam'ı tıklatın.
Notlar
  • Bilgisayarınızda ilk defa oturum açıyorsanız, hiçbir kişi listelenmeyebilir ancak yine de anlık ileti gönderebilirsiniz.
  • Kişi eklerseniz, hesabınıza başka bir bilgisayardan erişin; kişi söz konusu bilgisayarda görünmeyebilir ancak yine de anlık ileti gönderebilirsiniz.
  • Güvenlik duvarınızın veya donanımınızın Evrensel Tak ve Kullan (UPnP) (Bilgisayarları, çok çeşitli ağ aygıtları arasında uyumluluk sağlayan aygıtlara bağlamak için kullanılan yaygın bir standart.) desteği yoksa, giden 1863 bağlantı noktasını el ile etkinleştirmek bazı Microsoft .NET Messenger Hizmeti sunucularıyla doğrudan bağlantı kurmaya yardımcı olabilir.
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Eylül 2009       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
wlm 2009 u yüklemeye çalıştım fakat olmadı internetle bağlantınız olduğuna emin olun falan diyor internet explorer bozuk bundan dolayı olabilir mi???
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Eylül 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

windows live messenger 2009 sorunları

ındırdım ve yukledım fakat tıkladıgımda wındows calısmayı durdurdu dıor bu sorunu nasıl cozelbılırım???
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Aralık 2009       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
msnyi açıorum otamtik olarak kapatıo ya ne olabilir sorun lütfen bulunya sorunumu kuruom 2009 programınıda ama açmıo
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Aralık 2009       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
msn mi açıyorum daha sonra hata raporu gönderip kapatıyor ne yapmam lazım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
15 Mart 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar aynı sorun bendede var yarım edin lütfen
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
16 Mart 2010       Mesaj #7
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Sitede arama yapıp ilgili konu altına sorununuzu yazınız.
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
sharktr - avatarı
sharktr
Ziyaretçi
18 Mart 2010       Mesaj #8
sharktr - avatarı
Ziyaretçi
adsz2l

msn açılmıyor
neyapmalıyım
pckurdu - avatarı
pckurdu
Ziyaretçi
28 Ağustos 2010       Mesaj #9
pckurdu - avatarı
Ziyaretçi

öncelikle selamın aleyküm arkadaslar pc format attım windows xp professional versiyon 2009 service pack 3 Windows Live Messenger 2009 14.0.8117.416 yükledim kurdum fakat adresim ve sfremi yazıyorum otrumu acmaya baslıyor 10 saniye snra sifre bölümü tekrar geliyo ama sifre yanlıs veya baska bi hata raporu vermiyor hata raporu vermedigi icin neden kaynaklandıgını anlamadım otrumu ac dedigimde dönüp duruyo tekrar sifre bölümü acılıyo acaba yanlıs sürümmü yuklüyorum 9.0 krdum oda aynı olmadı windows installer clean up programından sildim oda tekrar yukledim yanıt wermedi regediitten sldim aynı sorun gene war tüm bldiklerimi yaptım yine olmıyor yardım edermisiniz ??? şimdiden tskler kolay gelsin..
HandSome - avatarı
HandSome
Ziyaretçi
27 Eylül 2010       Mesaj #10
HandSome - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
sharktr adlı kullanıcıdan alıntı

adsz2l

msn açılmıyor
neyapmalıyım

---Başlat-denetim masası-ağ bağlantıları-sağ tıklayın / özellikler / internet iletişim kuralları( Tcp-ip )ye çift tıklayın. DNS yi otomatik olacak şekilde ayarlayınız..
---Sistem tarih ve saatini kontrol edin..masaütünde sağ altta saate çift tıklayın. açılan pencerede internet saati sekmesine girip saati güncelleyiniz...
---Başlat/programlar/ donatılar/sistem araçları / güvenlik merkezine / windows güvenlik duvarı linkine tıklayın..Özel durumlar sekmesinde Messengerın işaretli olup olmadıgına bakın.işaretli değilse işaretleyiniz..
---Hala Açılmıyorsa Modeme Reset atıp modemi tekrar kurunuz.
Sayfa 1 / 2