Arama

Depremzedelerin ihtiyaçları ve bu ihtiyaçları karşılayacak kurumlar nelerdir? - Sayfa 3

Güncelleme: 12 Nisan 2012 Gösterim: 5.222 Cevap: 21
Sayfa 3 / 3
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Nisan 2012       Mesaj #21
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
lütfen eşleştirerek yapın
xp rex xp - avatarı
xp rex xp
Ziyaretçi
12 Nisan 2012       Mesaj #22
xp rex xp - avatarı
Ziyaretçi
VANLI DEPREMZEDELERE YARDIM İÇİN TÜM KURUMLAR EL ELE

beylikdz Beylikdüzü Belediyesi'nin Van'dan gelen depremzedeler için başlattığı 'HaydiBeylikdüzü, Kardeşinin Elinden Tut' yardım kampanyasına ilçedeki tüm okullar da destek sözü verdi.
30.12.2011 / 20:42

Ardı ardına yaşadığı deprem felaketleri ile sarsılan Van'dan ayrılan vatandaşların bir kısmı Beylikdüzü'ne yerleşti. Beylikdüzü Belediyesi veBeylikdüzü Kaymakamlığı da ilçe geneline yerleşen 245 depremzede aile için çeşitli çalışmalar başlattı.

Her gün yerine ulaşan ve bir çığ gibi büyüyen maddi yardımlar dışında bazı eksikleri olan yaklaşık 100 depremzede aile için 'HaydiBeylikdüzü, Kardeşinin Elinden Tut' kampanyası, faaliyetlerine hız verdi. Yetkililer, vatandaşların yeni veya kullanılabilir durumdaki 2. el eşyalarını Belediye Sosyal İşler Birimi ekiplerine teslim edebileceklerini belirttiler.

Depremzede ailelerin acil ihtiyaçlarının karşılanması için adeta seferberlik ilan eden BeylikdüzüBelediyesi'ne İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden de destek geldi. Konuyla ilgili ilçedeki okul müdür ve müdür yardımcılarının katıldığı bir toplantı düzenlendi. Toplantıda 'Haydi Beylikdüzü, Kardeşinin Elinden Tut' yardım kampanyasına ilçe okullarının destek vereceği bildirildi.

Her Cuma vaazlarında Vanlı depremzedeler için yardım kampanyasına destek istediklerini dile getirenBeylikdüzü Müftüsü Süleyman Küçük de yardımların hiç hız kesmeden devam etmesi gerektiğini söyledi
Başkan Yardımcısı Yeşil, acil ihtiyaç listesini sıraladı
Belediye Başkan Yardımcısı Efrahim Yeşil, 245 aileden 145 aileye yardımların yapıldığını ancak 100 ailenin de acilen yardım beklediğini dile getirdi ve gereken malzemeleri de sıraladı.

Yeşil, 180 adet nevresim takımı, 70 adet çekyat, 45 adet yatak, 23 adet koltuk takımı, 200 adet yastık, 97 adet buzdolabı, 99 adet çamaşır makinesi, 80 adet televizyon, 20 adet mutfak malzemesi, 75 adet perde ve 111 adet ütüye acil olarak ihtiyaç duyulduğunu bildirdi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hacıoğlu da okul müdürlerine dağıtılan el broşürlerinin acil olarak öğrencilere dağıtılmasını ve yapılacak yardımlarla birçok Vanlı ailenin yeni hayatlarına kavuşabileceklerini söyledi.
Sayfa 3 / 3