Arama

Zahide Yetiş

Güncelleme: 6 Haziran 2014 Gösterim: 11.740 Cevap: 1
_Yağmur_ - avatarı
_Yağmur_
VIP VIP Üye
28 Ekim 2010       Mesaj #1
_Yağmur_ - avatarı
VIP VIP Üye
Zahide Yetiş

Sponsorlu Bağlantılar
zahide yetis 264x300

Lise eğitimini İzmir Özel Fatih Koleji’de tamamlayan Yetiş ardından 9 Eylül Üniversitesi Satış Yönetimi ve İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Çocukluk yıllarında TRT’de belgesel seslendirmeleriyle başlayan televizyonculuk hayatı, bu kurumda yetişmesini ve eğitim almasını sağladı. Radyo haber spikerliği ve metin yazarlığı yaptı. Altı yıl boyunca Türkiye’nin ilk teknoloji programı olan ‘İnternet TV’ yi sundu, ‘İnternet Dünyası’ adlı bir gazete köşesi hazırladı. Çoğunluğu canlı yayınlanan “Genç Gözüyle Tartışma” , “İnternet TV”, “Türk Site”, “Gün Başlıyor”, “Şans Karesi” ve “İzlenimler” gibi eğitim, kültür ,eğlence ve tartışma programlarının sunuculuğunu yaptı. Kendisinin hazırlayıp sunduğu ‘Kentlerin Dili’ adlı programla Türkiye’yi dolaştı, 25 şehri yarı belgesel formatta ekrana taşıdı. Yaptığı programlarla birçok ödül sahibidir.


BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Biyografi Konusu: Zahide Yetiş nereli hayatı kimdir.
"İnşallah"derse Yakaran..."İnşa" eder YARADAN.
_Yağmur_ - avatarı
_Yağmur_
VIP VIP Üye
6 Haziran 2014       Mesaj #2
_Yağmur_ - avatarı
VIP VIP Üye
Zahide Yetiş Kimdir?
MsXLabs.org
Sponsorlu Bağlantılar

Zahide Yetiş

Zahide Yetiş günümüzün sevilen ekran yüzlerinden biridir.Çeşitli kanallarda çeşitli programlarda sunuculuk yapmış başarılı bir spikerdir.Babası bir eğitim bursu kazanıp Avusturya’nın başkenti Viyana’ya yerleştikten sonra annesi henüz onaltı yaşındayken 1979 da bu şehirde Zahide Yetiş‘i dünyaya geitrmiştir.Annesi Selanik’li babası Kütahya’lıdır.Biri kız üçü erkek olmak üzere toplam dört kardeşi vardır.Daha küçük yaşlarda anne ve babası ayrıldığı için İzmir’de babaannesinin yanında büyümüştür.Sıkıntılı bir çocukluk dönemi geçirmesine rağmen başarılı ve çevresine örnek biri olmuştur.İlk ve orta öğrenimini İzmir’de tamamlamıştır.Okul hayatında edebiyat alanında çeşitli yarışmalarda dereceler elde etmiştir.Hayalinde hukuk okumak olsada Özel Fatih kolejinden mezun olduktan sonra 9 Eylül Üniversitesi satış yönetimi ve işletme bölümünü bitirmiştir.

Çocukluk yıllarında TRT de belgesel seslendirmesiyle başlayan televizyonculuk hayatı radyo spikerliği ve metin yazarlığı ile farklı bir boyut kazanmıştır.Mezun olduğu lisede yani İzmir Fatih Kolejinde Diksiyon Güzel Konuşma ve Artikülasyon öğretmenliği yapmıştır. “Kentlerin Dili”, “İnternet TV”, “Genç Gözüyle Tartışma”, “Gün Başlıyor”, “Şans Karesi” ve “İzlenimler” gibi eğlence, kültür, eğitim ve kadın içerikli programların sunuculuğunu yapmıştır.Kanal D’de yayınlanan Op. Dr. Aytuğ Kolankaya ile beraber sunduğu “Doktorum” ve ATV’de yayınlanan “Zahideyle Yetiş Hayata” isimli programlarla mesleğinde zirve yapmıştır.Bu programlarda insanların güncel hayatta başlarına gelen sağlık ve sosyolojik açıdan ders verici nitelikteki olayları ekrana çıkartıp bunlara uzman görüşlerini ekleyerek çareler aramıştır.Başarılı sunucunun birde 2013 yılında Postiga yayın evinden çıkartmış olduğu birbirinden farklı ve gerçek hayat hikayelerini uzman görüşleriyle derlediği “Dinle! Hayat Sana Fısıldıyor ” isimli kitabı vardır.

Boş zamanlarında kulaklığını takıp sahilde uzun yürüyüşler yapmaktan hoşlanan Yetiş’in marka takıntısı olmadığı gibi “ben ne giyersem o marka olmalı” anlayışıyla yüksek bir özgüveni vardır.Bir kez evlenip ayrılan Zahide Yetiş halen yaşamını İstanbul’ da sürdürmektedir.


"İnşallah"derse Yakaran..."İnşa" eder YARADAN.

Benzer Konular

22 Eylül 2009 / Daisy-BT Sinema tr