Arama

Nedim Atilla

Güncelleme: 17 Kasım 2015 Gösterim: 5.289 Cevap: 0
Jumong - avatarı
Jumong
VIP VIP Üye
2 Haziran 2012       Mesaj #1
Jumong - avatarı
VIP VIP Üye
header image

Sponsorlu Bağlantılar
A.Nedim Atilla 1958 İzmir-Dikili doğumlu. Kendisini ömrünü geçirdiği yere; Karşıyaka’ya ait hisseder Lisans eğitimi iletişim üzerinedir. 1978’de Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulu’nu bitirmiştir. Daha sonra ‘iletişim sosyolojisi’ ve ‘tarihsel coğrafya’ üzerine uluslararası eğitimlere katılmıştır. Öğrencilik yıllarında irili ufaklı gazete ve ajanslarda çalışmıştır. 1979’dan bu yana Günaydın, Yeni Asır-Sabah-Bugün, son 11 yıldır da Akşam Gazetesi’nde çeşitli görevlerde bulunmuştur. Bu görevler arasında muhabirlik, sayfa sekreterliği, istihbarat şefliği, haber müdürlüğü, yazı işleri müdürlüğü, bölge temsilciliği sayılabilir. 8 yıl boyunca Akşam Gazetesi’nde ‘Ege ve İnsan’ köşesini hazırlamıştır. Halen Akşam Gazetesi'nin Cumartesi ekinde 'Mutfak' sayfasında yazmaktadır. 5 yıl boyunca meslektaşları Erol Yaraş ve Hamdi Türkmen’le ‘Haftalık’ adlı programda İzmir’in nabzını tutmaya çalışmıştır. Halen yine Ege TV'de meslektaşları Gönül Soyoğul ve Ümit Yaldız ile 'Söz Meclisten İçeri' adlı tartışma programını gerçekleştirmektedir. Ege TV’de ‘Rotamız Lezzet’ adlı programı hazırlamaktadır. Öğretim Üyesi Füsun Atilla ile evlidir. Uluslararası Rotary 2440 Bölgede 7 yıldır Halkla İlilşkiler Ana Komite Başkanlığını sürdürmektedir. Slow Food hareketinin Türkiye’deki kurucu liderlerinden biridir, İzmir Bardacık Birliği’nin lideridir. Ayrıca çeşitli sivil toplum örgütlerine, hizmet kuruluşlarına, mesleki yerel ve uluslararası örgütlere üyedir. Yayımlanmış kitaplarının sayısı 25'i bulmuştur.

Yayımlanmış kitapları
  • Seviyordum Öldürdüm Hakim Bey (1985)- Öykü Yayınları
  • İzmir 1927-Gelişen İzmir (1999)- İzmir Kent Kitaplığı
  • Tarihten Günümüze İzmir Mutfağı (2000- 1. Baskı)- (2010-Genişletilmiş 2. Baskı) İzmir Kent Kitaplığı
  • İzmir Posta Tarihi (2001)- İzmir Kent Kitaplığı
  • Parşömen- Bergama'da Değişimin Öyküsü (2001) (Nezih Öztüre ile birlikte)- Öztüre Kültür Yayınları
  • İzmir Demiryolları (2002)-İzmir Kent Kitaplığı
  • Parchment- (2003) Nezih Öztüre ile birlikte)- Öztüre Kültür Yayınları
  • Vourla (Urla’da zamana tanıklık) (2002) Nezih Öztüre ile birlikte- Öztüre Kültür Yayınları
  • Batı Anadolu Zeytinyağı Kültürü (2003)- Tariş Zeytin Kitapları
  • Adabeyi- (2003) Nezih Öztüre ile birlikte- Öztüre Kültür Yayınları
  • Mobolla –Muğla Kitabı (2004) Nezih Öztüre ile birlikte- Öztüre Kültür Yayınları
  • İlkçağdan Bugüne Rakı- Aliyyülalâ İzmir Rakısı (2004)- ELDA Yayım
  • Alaçatı- Bir Mübadele Kasabası (2005)- Nezih Öztüre ile birlikte- Öztüre Kültür Yayınları
  • Foça-(2006) Nezih Öztüre ile birlikte- Öztüre Kültür Yayınları
  • Sağlık Yurdu Batı Anadolu (2007) -(Türkçe ve İngilizce)- Nezih Öztüre ile birlikte- Öztüre Kültür Yayınları
  • Kozak- Yemekleri ve Kültürü ile Bir Yaylanın Öyküsü 2009- (Türkçe ve İngilizce)- Nezih Öztüre ile birlikte- Öztüre Kültür Yayınları
Koordinatör olarak çalıştığı kitaplar
  • Bir Varmış Urla – Sedef Tunçağ (2003)
  • İzmir Sefarad Mutfağı (2004)
  • BAL’ın 50 Yılı ( 2005)
Monografiler
  • Koca Doktor-İkinci Baskı- Sedef Tunçağ (2006)
  • Çark Döndü-Faik Tokatlıoğlu (2006)
  • Cevdet İnci Kitabı- (2008)

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 2 üye beğendi.
Son düzenleyen Jumong; 17 Kasım 2015 09:16
Biyografi Konusu: Nedim Atilla nereli hayatı kimdir.
🌘 🚀