Arama

FL Studio - Ses Oluşturma Programı

Güncelleme: 26 Haziran 2013 Gösterim: 63.567 Cevap: 0
tHeBruTaLiTyOfHeLL - avatarı
tHeBruTaLiTyOfHeLL
Ziyaretçi
26 Aralık 2006       Mesaj #1
tHeBruTaLiTyOfHeLL - avatarı
Ziyaretçi
FL Studio 6.0

Sponsorlu Bağlantılar
Evet arkadaşlar Profesyonel DJ'lerin kullandığı bu müthiş programı mutlaka denemelisiniz.
Biraz zor kullanımı var, ama alışırsanız kendi müziğinizi yapabiliyorsunuz. İçerisindeki örnekler ile müthiş effektlerle kendi müziğinizi yapın sizde DJ'liğe adım atın.

Müzikle uğraşanların bilgisayarında mutlaka bulunmalı bu program.

Programın görünümü size yapabilecekleriniz hakkında ipuçları veriyor.

giantscreenshot

FL Studio 6.0

>>>FL Studio 8.0.2 İndirmek İçin Tıklayın<<<

Program Tanıtımı En Üst Mesaj'da Mevcuttur.

Ekstra Bilgiler:

Alıntı
we come one adlı kullanıcıdan alıntı

Nedir FL Studio?
Öncelikle şunu söyleyim, FL Studio E-Jay gibi hazır bir program değildir, bu programda yapılan müzikler sadece yapana aittir, alıntı almak, hazır melodi kullanmak gibi bir seçeneğiniz yok. (örnek olması açısından program içindeki Stuffları kullanabilirsiniz)

FL Studio Mix programı değildir,
-Melodiler oluşturabilirsiniz (bunun için nota bilmeniz gerekir)
-160 adet müzik tarzı var (radiocular jingle yapabilir, rockcu arkadaşlar müzik, rapci arkadaşlar amatör rap parçalarını hazırlayabilir vs...)
-MIDI atıya bilir, midilere remix yapabilirsiniz (Örnek için; MCFURKAN.COM )
-Kalp atışı, özel ses efektleri, kendi sesinize yankı, dj ad geçişi....
Programın özellikleri anlatılmayacak kadar çok.

Öncelikle programı indirmek için Tucows Downloads - Download FL Studio 7 Demo Software adresine girin. Demo sürüm olduğu için projelerinizi sadece ses ve mp3 dosyası halinde kayıt edebilir .flp halinde kayıt edemezsiniz. (proje dosyası)

Deneme Amaçlı Birinci Ders

Techno Melodi ve Beat
Yeni bir FL Studio sayfası açıyoruz ve tempoyu biraz düşürüyoruz;
Sol menüden Packs içine giriyoruz ve size uygun olan techno sesleri seçip ortaya sürekle bırak yapıyoruz. İsterseniz programın size başlangıçta hazır olarak verdiği sesleride kullanabilirsiniz...
Ben yeni ses eklemenden sabit olan sesleri kullandım, şimdi ekranın ortasında kutucuklar var, bu kutucuklar bizim ses hücrelerimiz. Sesleri buraya işaretleyerek ritim yapabiriz. Resimde yaptıklarımı takip ederek bir beat/drum çıkartacağız.
Aynı şeyi hat ve clap içinde yapacağız, tabi ritim kutucuklarının yeri ayrı olacak, yoksa ortaya ritim çıkmaz...
Fareniz ile tıklayarak resimdeki gibi yapın...
Beat Hazır, eğer buraya kadar geldiyseniz çok iyi, play e basarak tempoyu dinleye bilirsiniz....sırada Bass var...

Seçeneğine basarak bass bölümünden Digi Bass ı seçiyoruz...
....bu ekrandaki sytrus seçeneğine sağ tıklayarak Piano Roll e geliyoruz....
Karşımıza melodilerin yapılacağı ana bölüm çıkıyor. (FL Studio da bir çok yerden melodi yapabilirsini, bu bir alternatifz). Techon Bass yapacağız bunu için benim yaptığım gibi melodi örtüsü çıkartın kendinize,
Melodinin uygun olması için Kaln+İnce+Kalın+İnce olacak yani;
Techno bassımız hazır....şimdi tek yapmamız gereken Playlistte Techno Bass ile beati birleştimek....çok basit bir müzik oldu ancak bu program ile yapabildikleriniz çok fazla......Techno Bass ile Beati birleştirin;
Playin yanındaki SONG a basın ve play-e basın.
Şimdi bir melodi yapacağız, bunu için;
Açtığımız tona sağ tıklayıp Piano Roll e giriyoruz,
Aşağıda yaptığım gibi melodi sırası oluşturuyoruz....
Bu melodiyi kullanacağız, bunu için Playlistte diğer Patterne geçiyoruz ve yine aynı sırayı izleyerek benim yapıtğım gibi bir melodi oluşturuyoruz;
WASP bölümünü atlayabilirsiniz....
Buraya kadar herşey tamam. Şimdi yeni patterne gererek alttaki gibi yapıyoruz, dilerseniz WASP eklemeye bilirsiniz...;

Yine yeni bir sayfa açıyoruz, Packs ve hip hop klasörünün içinden, Kick, Snare_2 ve hat_2 seslerini sürükle bırak yaparak hücreciğe atıyoruz
not: hat yerine RealDrumkit içine girerek Shaker sesinide seçebilirsiniz, ben shakeri seçiyorum...
Şimdi hızımızı 95 ile 100 arasında bir değere veriyoruz, (play-stop-rec yanında Tempo yazan yer)
HipHop-Rap beat hazırlamak için aşağıdaki gibi yapıyoruz,
Pattern 2ye gelerek yukarda yaptıklarımızın ayınısını bu patternde biraz daha değiştirerek yapıyoruz;
Evet, hip hop beat hazır!

Alıntıdır.

Alıntı
tHeBruTaLiTyOfHeLL adlı kullanıcıdan alıntı

FL Studio yüzlerce ses, efekt, enstrüman ve otomatik araçlar içeren bir ses oluşturma programıdır. Müzik profesyonelleri için multi-out VSTi, DXi ve Cubase, Live ve Sonar gibi Rewire imkanları sunuyor.

Alıntı
DostSever adlı kullanıcıdan alıntı

Öncelikle arkadaşlar utorrent programını bilgisayarımıza indirip kuruyoruz

Utorrent indirmek için tıklayınız

Daha sonra bu dosyaların formatını okutmak icin DAEMON Tools Lite Programını indirdikten sonra

vstleri tek tek yükleyeceksiniz geriside artık size kalmış birşey apaci müzikleri yapmayında :d

Yüklemede vs.. vst lerde sorun yaşayan arkadaşlar mesaj atsın pc sine bağlanıp kendimde yükleyebilirim sevgiler.

Steinberg Hypersonic v.2 VST Torrent

hypersonic2

Tikla indir Not : GET THIS TORRENT tıklayın. uygulamayı başlatın
----------------------------------------------------------------------------

Virtual.Grand.Piano VST b artvistapiano

Tikla indir

Saygılar.

Nexus 2 FL VST FL Studio - Ses Oluşturma Programı

Tikla indir Not : GET THIS TORRENT tıklayın. uygulamayı başlatın

Steinberg.The.Grand.VSTi.DXi.v2.1 steinberg the grand 3

Tıkla indir Not : GET THIS TORRENT tıklayın. uygulamayı başlatın

Miroslav Philarmonik VST 1253844882 mirphil1