Arama

Bilgisayarınız için Neleri Biliyorsunuz?

Güncelleme: 5 Mart 2007 Gösterim: 3.504 Cevap: 0
green almond - avatarı
green almond
Ziyaretçi
5 Mart 2007       Mesaj #1
green almond - avatarı
Ziyaretçi
Bilgisayarınız için yeterince iyi bilginiz, bakım yapma alışkanlığınız var mı? Emin misiniz?
Efendim,şimdi sizlere bunları sorsam,evet diyecek bana bilgisayarınız için yaptıklarınızdan bahsedeceksiniz..
Sponsorlu Bağlantılar
Evet,eminim elbette bilgisarınız için gereken herşeyi yapıyorsunuzdur ama,ben yine de onun için gerekenleri 10 maddede toplamak istedim..
Belki unuttuklarımız,yada bilmediklerimiz vardır diye..
1)Bilgisayarınıza her ay ya da zamanında gereken güncelleştirmeleri yapıyor musunuz?
2)Disk bakımı anlamında,birleştir,yapıştır işlemlerini yapıyor musunuz?
3)İnternet ortamında her siteden virüs alabileceğinizden her türlü virüse dayanıklı uygun bir antivirüs kullanıyor musunuz?
4)Kasa fanı tıkanmasın ve rahatsız edici (boğucu) bir ses çıkarmasın diye, tozlandığı zamanlarda,kasanızı açıp uzuun uzunnn (!) kasanızın parçalarını temizliyor musunuz?
5)Bir ADSL kullanıcı iseniz internet üzerinde yapabilecekleriniz belli bir limiti olduğundan haberdar mısınız?
6)Küçük kardeşinizin sizden habersiz bilgisayarınızı karıştırdığını ve bazı sistem dosyalarına zarar verdiğini biliyor muydunuz? (!)
7)Hoparlörünüzün sesini sonuna kadar (yanlız dikkat edin en sonuna kadar) açmanızın hoparlörünüze belli bir ölçüde zarar verdiğini biliyor musunuz?
8)Msn kullanıcısı iseniz ve plus kullanıyorsanız , farkında olmadan verdiğiniz talimatlar doğrultusunda , sohbetlerinizin bilgisayarınızdaki sabit bir dosyaya kaydedildiğini ve bunları bilgisayarınızı karıştıranların okuyabileceklerini biliyor musunuz?
9)İnternet üzerinde izlediğiniz videoların ADSL potasını doldurmakta etkili olduğunu biliyor musunuz?
10)Yağmurlu ve özellikle gökgürültülü günlerde bilgisayarınız açık iken, yıldırım düşebilme oranının yükseldiğini biliyor muydunuz?
Sizin için çook basit maddeler belki bunlar,belki ezelden beri bildikleriniz hepsi!Ama bilmeyenler,yada hatırlamak isteyenler vardır belki orda biryerlerde..
Ben bu kadarını paylaştım efem,devamını da sizden bekliyoruz..Msn Happy
İlginize,bilginize,bizi sizle buluşturan pcnize çook teşekkürler efendim..

Green Almond