Arama

PC'ler Arasında Bilgisayar Ağı Kurmak

Güncelleme: 7 Ağustos 2012 Gösterim: 9.927 Cevap: 4
Nevan - avatarı
Nevan
Ziyaretçi
30 Mart 2009       Mesaj #1
Nevan - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba;

Sponsorlu Bağlantılar
2 bilgisayar arasında internet cafe'lerdeki gibi bir bağlantı yapmak istiyorum.Amacım bilgisayardaki oyunları karşılıklı oynamak.Bu konuda sizden teknik destek talep edicektim, bunu tam olarak nasıl yapacağımı bilmiyorum, bir yol gösterirseniz çok memnun olurum.

Elimdekiler :

1-Desktop Bilgisayar (XP)
2-Laptop Bilgisayar (Vista)
3-AirTies Wireless Modem

*Diğer bilgisayar ile aramda bir oda uzaklık var.

Desteğinizi bekliyorum.Teşekkürler.

*Bu bağlantıya ne isim verildiğini bilmediğim için, konu başlığına genel olarak "Bağlantı Sorunu" yazdım, umarım sorun olmaz.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Temmuz 2011       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaslar internette ağa yeni bir pc eklemek için yapmanız gereken tek şey 2 ucu rj45 olan bir kabloyu udp tipi olacak internet cafedeki bilgisayarlara verdiğiniz ipler örneyin 192.168.2.0 dan başlıyorsa en son eklediniz pc ye aynı her bilgisayardan ayrı yani aynı olmayan iplerden birini verin bukadar Msn Happy
Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen _Yağmur_; 12 Nisan 2013 11:01 Sebep: msn adresi vermek yasaktır
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Kasım 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ARKADAŞIM SENİN SORUNUN EV AĞI KURMAKLA ÇÖZÜLÜR FAKAT XP İLE VİSTA VEYA WİN 7 EV AĞI BAĞLANTISI OLMUYOR...SEBEBİ VİSTA VE WİN 7 NİN Win XP´Yİ DESTEKLEMEMESİ...SEN EN İYİSİMİ İKİ PC YEDE AYNI SİSTEMİ KUR ÖYLE EV AĞI KUR....
Dark_Blue1990 - avatarı
Dark_Blue1990
Ziyaretçi
16 Kasım 2011       Mesaj #4
Dark_Blue1990 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Nevan adlı kullanıcıdan alıntı

Merhaba;

2 bilgisayar arasında internet cafe'lerdeki gibi bir bağlantı yapmak istiyorum.Amacım bilgisayardaki oyunları karşılıklı oynamak.Bu konuda sizden teknik destek talep edicektim, bunu tam olarak nasıl yapacağımı bilmiyorum, bir yol gösterirseniz çok memnun olurum.

Elimdekiler :

1-Desktop Bilgisayar (XP)
2-Laptop Bilgisayar (Vista)
3-AirTies Wireless Modem

*Diğer bilgisayar ile aramda bir oda uzaklık var.

Desteğinizi bekliyorum.Teşekkürler.

*Bu bağlantıya ne isim verildiğini bilmediğim için, konu başlığına genel olarak "Bağlantı Sorunu" yazdım, umarım sorun olmaz.

bütün bilgisayarların sadece bir adsl den internet çekmeleri lazım ozaman olur
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 2 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ağustos 2012       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kardeş hiç gerek yok hamaci programını iki pc ye kur ayrı ayrı program otamatık ıp no verecek ıkısınede kurduktan sonra ıkısınıde masa ustunden ac onlıne oyunlarda multıplayer dırecıp kısmına bırınden bırının hamacının verdıgı ıp nosunu yazman yeterlıdır ıkı pc arasında evde kabloymus modemmıs aynı agdan hat gelırmıs hıc gerek yok bukadarrrrMsn Happy