Arama

Klavye Teknikleri - Sayfa 2

Güncelleme: 6 Ağustos 2013 Gösterim: 180.836 Cevap: 28
meral20 - avatarı
meral20
Ziyaretçi
15 Aralık 2010       Mesaj #11
meral20 - avatarı
Ziyaretçi
merhaba ben q klavye de 10 parmak yazıyorum 3 dakikada ortalama 115 kelime yazıyorum ama f klavyeye geçmek istiyorum sizce bu ne kadar zaman alır karşılaşacağım sorunlar neler olabilir.
Sponsorlu Bağlantılar
ahmetseydi - avatarı
ahmetseydi
VIP Je Taime
27 Aralık 2010       Mesaj #12
ahmetseydi - avatarı
VIP Je Taime
F Klavye öğrenmenin herhangi bir zorluğu yoktur. Normal şartlarda bir kişi samimi ve metodlu çalışmak şartıyla günde 30 dakika olmak üzere düzenli olarak bir ay çalıştığında on parmak bakmadan F Klavye yazmayı öğrenebilir.

Sponsorlu Bağlantılar
Bu sürede klavye öğrenen bir kişinin saniyede 4-6 vuruşa (dakikada 240-360 vuruş) ulaşması gayet normal bir durumdur. Pek çok kişi on parmak klavye yazmayı duruma göre 1-2 ay içinde öğrenmiştir.

Örneğin bu uygulamada 40 adet uygulama dersi bulunmaktadır. Her gün bir derse 30 dakika zaman ayırarak çalışır, günün dersini çalışmadan önce bir önceki günün dersini tekrar ederseniz, harf tuşlarını bitirdikten sonra mümkün olduğunca çok sürat testi yaparsanız 40-60 günde bakmadan on parmakla F Klavye yazmayı rahat bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Klavye öğrenmek için harcadığınız zaman kesinlikle kayıp bir zaman değildir. Harcadığınız en fazla 30-60 saat size hayatınız boyunca binlerce saat kazandıracaktır.

NOT: F Klavye türkçeye uyumlu oldugu için Q klavyeye göre daha kullanışlı ve hızlı şekilde kullanabilirsiniz.

Ayrıca, F Klavye hakkında BURAYI ziyaret edebilirsiniz.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 2 üye beğendi.
ѕнσω мυѕт gσ ση ツ
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Ocak 2011       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben Q klavye kullanıyorun derece işaretini yapamıyorum bilgi verirseniz sevinirim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Şubat 2011       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
selam ben Q klavyede yaklaşık 3 dakikada 120 kelime net yazabiliyorum. Ama bu zabıt katipliğinde yetmedi bana millet 150-200 falan yazıyor. 6. ayda falan tekrar yapılacakmış lütfen bana bir yol göster Q klavyede devam edeyimmi Yada F klavyeye geçeyimmi
Katip__ - avatarı
Katip__
Ziyaretçi
19 Mart 2011       Mesaj #15
Katip__ - avatarı
Ziyaretçi
Q klavye ile 120 kelime net yazabiliyorsan ve sınava birkaç ay varsa F klavyeye geçmemeni tavsiye ederim. Dilimize göre F klavyenin Q klavyeden çok daha iyi olduğu kesin. Ama ben uzun süre Q kullandığım için ve Q klavye ile 10 parmak yazmaya başladığım için açıkçası F klavyeye geçmekten çekiniyorum. Kısa vadede zor durumda kalabilirsin ama 1 yıl gibi bir süre varsa önünde kesinlikle F klavyeye geç derim. Bu süre 120 civarı yazmana yeterli olacaktır. Ben Q ile 160-180 civarında yazabiliyorum. Ama tahmin ediyorum ki aynı süre içinde F ile çalışmış olsam 200 civarı yazardım. Tabi zamanla alıştığın klavyede kelimeler de ezber oluyor. Yani ne kadar erken geçersen F klavyeye yazdığın kelimeler de o derece tanıdık gelir parmaklar ve ezber sayesinde daha da hızlanmış olursun.
xxmoonxx - avatarı
xxmoonxx
Ziyaretçi
5 Nisan 2011       Mesaj #16
xxmoonxx - avatarı
Ziyaretçi
simdi klavyedi sifreli sekiller ve harf ile ilgili bi kaç şey göstericeğim Msn Happy
(alt tusu ile yapılacaklar)

alt + 5958 = F
alt + 58185 = I
alt + 5585 = ª
alt + 785 = ◄
alt + 845645 = M
alt + 8854 = û
alt + 156 = £
alt + 628185 = Ö
alt + 82 = R
alt + 985 = ┘
alt + 85541 = %
alt + 884 = ┤
alt + 524 = ♀
alt + 857895 = '

Benden bu kadar sizden var mı ? Msn Happy
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Nisan 2011       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hocam ''ô'' gibi işaretleri nasıl yapıcaz biliomusun
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Eylül 2011       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar oztinin dediği gibi @ işaretini yapabilirsin ben 1 dkikada 200 kelimeyi yazabiliyorum öncelikle bir klavyeye başladın alışırsın ben q kullanıyorum değiştirip f klayeyey geçemiyorum onun için seçimini dikkayli yap ve hızlanamn için facebooku öneririm tandıklarınla eğlenerek elini hızlandırman çok daha kolay olacaktır aLpeRen
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Eylül 2011       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
f klavye ile yazdıığımıız ve tamamlanmış bir metni daha sonrra q klavyey çevirebilirmiyiiz.
bilmem anlatabildiim mi ama amaç yazıllanlların biir şekilde şifrrelenmesi diyebiliriz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Eylül 2011       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben f kullanıyorum ama belli bi yerden sonra hızımı artıramıyorum bana daha hızlı yazmanın yolunu söylermisiniz