Arama
Günlük Kontrol Paneli
Bu Mesaja Puan Verin

Canım Converse... Balım Converse...

Ghostlover 25 Eylül 2007 15:59

Kendi ayakkabılarımı satın alabilmenin ne büyük keyif olduğunu 13-14 yaşlarında anladım...
Ama aldığım ayakkabıların çoğu onaylanmıyordu ailem tarafından...
'Bu bez parçasının nesine bu kadar para verdin'le küçümseniyordu Converse misal...
Ben o 'bez parçasının' klasik tavrına, yıllara meydan okuyan şuurlu yapısına, kendini bozmamasına para vermeyi sürdürdüm...
Yürüdüm, koştum, top oynadım, düştüm, kalktım, ağaca çıktım, konsere gittim Converselerimle...
Eskidikçe, kirlendikçe güzelleşiyordu...
Epey oldu kendisiyle ayrı düşeli...
Bembeyaz bir Converse bulmanın imkansız olduğu şu günlerde, arkadaşımın aldığı Converse'in ardından kalan kutuyu karıştırıyordum ki, kullanma kılavuzunu okumaya başladım...
Converse'in 'işine gelirse birader' aymazlığına hayran oldum bir kez daha...

İşte kılavuzdan bazı bölümler:

* Sıkan, acıtan, vuran ürünleri satın almayınız. Unutmayın, bir Converse sadece ayağınızı sıkabilir, canınızı sıkan mutlaka başka bir şeydir.
(Peki tatlım, kızma sen n'olur...)

* Kullanılmış ürünlerin değiştirilmeyeceğini unutmayınız. Sonuçta kendini kullanılmış hisseden bir ayakkabıyla kimse dolaşmak istemez...(Hep derdim Converse'in bir ruhu var diye... İşte bu...)

* Romantik olacağım diye deniz kenarındaki yürüyüşlerinizi Converse'lerinizle yapmak renk solmasına neden olur...
(Ay sen pek bir nazlı olmuşsun be!..)

* Ürün fonksiyonu ve üretim amacı dışında kullanılmamalıdır. Converse'i yolda yürüyesiniz diye ürettik, spor yapasınız diye değil.
(Ama ben top oynadığımı bilirim bu ayakkabıyla... Ne yani üzerime doğru bir top geliyorsa ve uzaktan topu kaçmış çocuklar 'abi topu at' diyorsa, vuramaz mıyım topa?.. Hadi canım, bu kadar da hassas olma...)

* Yürürken düşmemeye, çarpmamaya dikkat ediniz. Alkollüyken giymeyiniz, ayrıca arka topuk kısımlarına basmayınız.
(Yürürken kim düşmek ister?.. Hepimiz dikkatliyiz bu konuda emin ol... Ama 'dur bira içmeden önce çıkarayım şunları' da olmaz ki... Ne oldu sana balım, sen böyle değildin... Hem bu topuğuna basmayınız, sadece Türkiye'de satılan ürünlerin kılavuzunda yazıyor sanırım...)

* İçi astarlı astarlı ve astarsız ayakkabılar hakiki deriden imal edildiği için sağlığınız bozabilecek kimyasal katkılar içermez. Yine de yenmemesi tavsiye olunur.
(Bu ne be?.. Ye ama, yemesen daha iyi olur da nedir?.. Kıtlık anında falan, çok zor durumdaysak hani yiyebiliyor muyuz?..)

Msn Happy
Bu Kategoride: Varsayılan
Gösterim 1652  Yorum 2  
Önceki     Ana Sayfa     Sonraki
Toplam Yorum 2

Yorumlar

1. Avatarı yok
    Msn Happy

Ziyaretçi 25 Eylül 2007 18:35
  2. Avatarı yok
    * Romantik olacağım diye deniz kenarındaki yürüyüşlerinizi Converse'lerinizle yapmak renk solmasına neden olur...
    (Ay sen pek bir nazlı olmuşsun be!..)

paylasımın super ellerıne saglık Msn Happy

Ziyaretçi 27 Ekim 2007 20:39