Arama

Sosyoloji bölümü mezunlarının iş imkanları nedir? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 2 Ağustos 2015 Gösterim: 598.145 Cevap: 29
Intersect - avatarı
Intersect
VIP VIP Üye
9 Temmuz 2013       Mesaj #11
Intersect - avatarı
VIP VIP Üye
Ülkemizde sosyologlar üniversitelerde öğretim üyesi olarak ve DPT, Bayındırlık ve İskân Bakanlığı, Orman, Tarım ve Köy İşleri Bakanlıkları, TRT ve kamu iktisadi kuruluşlarında uzman, danışman ve araştırmacı olarak çalışmaktadırlar.
Sponsorlu Bağlantılar
Yok bir şey iyiyim. Sadece ölü olmayı tercih ederdim.
ceylin52 - avatarı
ceylin52
Ziyaretçi
18 Eylül 2013       Mesaj #12
ceylin52 - avatarı
Ziyaretçi
ya ne olur biri şu sorumu cevaplasın sosyal hizmetler kurumunda çalışıyorum sosyolojı bolümü okuyorum ama işimmde ilerlemek için yani memuriyet için sosyolojı okumak bana yeter mi lütfen cevap istiyorum kafam iyiyce karıştıı ne yapacağımı bilmiyorum.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Eylül 2013       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben sosyoloji 2. sınıf öğrencisiyim bu bölüm sayesinden baya kendimi geliştirdim ve etrafıma faydalı olduğumu düşünüyorum, iş imkanlarını bilmem ama etrafa bakış açısı çok güzel Msn Wink
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Ekim 2013       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaslar bn de sosyoloji ouyorum.iş imkanı cok geniş.söylenenlere inanmayın.bakın sizi bi kısmını yazayım...
Ülkemizde sosyologlar üniversitelerde öğretim üyesi olarak ve DPT, Bayındırlık ve İskân Bakanlığı, Orman, Tarım ve Köy İşleri Bakanlıkları, TRT ve kamu iktisadi kuruluşlarında uzman, danışman ve araştırmacı olarak çalışmaktadırlar. Türkiye gibi hızlı bir toplumsal değişme ve gelişme sürecinde bulunan bir ülkede,toplum planlaması ve yapılan hizmetlerin sonuçlarının izlenmesi için sosyologların çalışmalarına gereksinme vardır ve bu giderek daha iyi anlaşılmaktadır. Sosyoloji bölümü öğrencileri felsefe ve psikoloji alanında da yeterli düzeyde eğitim gördükleri ve öğretmenlik sertifikası aldıkları takdirde orta dereceli okullarda felsefe grubu öğretmeni olarak görev alabilirler.
Ayrıca bu sene saglık bakanlıgı da sosyolog almış bayaı.. bu konuda cok arastrma yaptım. bnm hedefım üni.de kalmak.. bnce istiyosanız kesınlıkle kımın ne dedıği önmli deil. gzl bi bölüm.... okuyun bnCe..

arkadsm iş olanagı hıc yok suan bıle 20000 mezun war mılletın kafasını karstrmayn bn okuyordm bıraktm saglık yönetımını bıtırdm we atamm yapıldı okuyanlara tawsıyem bırakın cunku acıktan okuyan cok kısı war yanı orgunden 2000 kısı mezun oluyrsa aöf bırlıkte bu sayı en az 5000 oluyr bu kadar kısı nasl atanacak ??????
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Aralık 2013       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ne yazık sosyolojiye bu açıdan bakıyosunuz...üzüldüm sizin adınıza.sosyoloji okumak sadece bu açıdan bakılmamalı.gercekten herkesin okuması gereken bir bölümmüş bunu anladım okudukça.içinde oldğumuz hayatı o kadar iyi anlıyosunuz ki.basarılı olan isteyen insan emin olun çok iyi yerlere gelir.kulak duyma şeylere inanmadan önce okuyun araştırın....
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Mart 2014       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Kamu yönetimini mi önerirsiniz sosyolojiyi mi ? Lütfen bilgisi olanlar cevaplasın
yaşam - avatarı
yaşam
Ziyaretçi
13 Haziran 2014       Mesaj #17
yaşam - avatarı
Ziyaretçi
Öncelikle merhaba. Sosyoloji öğretmeni olmak için KPSS'ye giriyoruzdur peki hangi ad altında mesela felsefe için felsefe grubu öğretmenliği adı altında giriyoruz.Bir de özel kuruluşlar ne gibi vasıflar istiyor?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Temmuz 2014       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhaba ben bu yıl sınava girdim ve sosyolojiyi çok istiyorum ama bazı endişelerim var çevrem o meslekte iş imkanı yok diyor ve tercih zamanına az kaldı kafam çok karışık lütfen yardımcı olun
piskopos - avatarı
piskopos
Ziyaretçi
13 Temmuz 2014       Mesaj #19
piskopos - avatarı
Ziyaretçi
bakın bende bir üniversite adayıyım adım Nuh ve sosyoloji bölümünu okumak istiyorum bilgi anlamlı ama nasıl şimdi bakiyorum her biri istediğini yazıyor bunlar öyle basit şeyler değildir lütfen bir insanın geleceği söz konusu allah için doğru gönderilerde bulunun yaziktir.
biri diyor çok güzel iş imkanları var diğeri kavga yapar gibi yok ya çok kötü bir bölüm

tamam kabul belki size göre öyle ama kesinlik konusmayin bence deyin

yani burda bakıldığında birisi yalan söylüyor ama kim hangisi

anlayisli olun lütfen
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Temmuz 2014       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba ben kamu yönetimi okuyorm sosyolojiden yuksek lisans yapayı düşünüyorum sosyolojiden atanabilrmiyim bilgilendirirseniz cok sevinirim