Arama

Gençliğin bunalımda olma nedeni eğitim kaynaklı mıdır?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 25 Mayıs 2018 Gösterim: 10.322 Cevap: 6
ziyaretçi - avatarı
ziyaretçi
Ziyaretçi
14 Kasım 2008       Mesaj #1
ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Gençliğin bunalımda olma nedeni hangisidir?
1. Eğitimsizliktir.
2. İdealsizliktir.
EN İYİ CEVABI Keten Prenses verdi
günümüz gençliğinin bunalıma girmelerinin en büyük sebebi eğitimsizliktir. çünkü idealizm ve ideal sahibi olmak ancak doğru bir eğitimle bir ideale yönlendirilmekle mümkündür.
herhangi bir konuda bilgi sahibi olmayan,eğitim almamış kişiler özellikle gençler doğru kanalize edilmeyen enerji bombaları gibidir. önemli olan doğru eğitimle,doğru yönlendirmeyle enerjilerini doğru kanalize edip,idealist gençler yetiştirmektir.. yazdığım birkaç satırı sizde genişletip örnekler vererek fikirlerinizi güçlendirebilirsiniz.. kolay gelsin
Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen Safi; 25 Mayıs 2018 01:13
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2008       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
günümüz gençliğinin bunalıma girmelerinin en büyük sebebi eğitimsizliktir. çünkü idealizm ve ideal sahibi olmak ancak doğru bir eğitimle bir ideale yönlendirilmekle mümkündür.
herhangi bir konuda bilgi sahibi olmayan,eğitim almamış kişiler özellikle gençler doğru kanalize edilmeyen enerji bombaları gibidir. önemli olan doğru eğitimle,doğru yönlendirmeyle enerjilerini doğru kanalize edip,idealist gençler yetiştirmektir.. yazdığım birkaç satırı sizde genişletip örnekler vererek fikirlerinizi güçlendirebilirsiniz.. kolay gelsin
Sponsorlu Bağlantılar
Quo vadis?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Eylül 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben sana katılmıyorum, günümüz Türkiye'si ile 1881-1938 Türkiyesi'ni karıştırdığını düşünüyorum. Yaşadığımız bu dönem ters bir dönem, ne kadar idealist olursan o kadar bunalıma girersin. Eğer idealist olursan hep engelle karşılarsın, ama her söyleneni sorgusuzca itaat edersen o kadar sağlıklı kalırsın. Aşağıdaki Aforizma ile özetlemek istersek;
''Akıllı olup dünyanın kahrını çekeceğine, arıza ol, dünya senin kahrını çeksin!.''
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Ekim 2009       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bende sana katılmıyorum.Bence idealsizlik daha etkendir.Çünkü ne kadar eğitimli olursan ol ideal sana bağlıdır ve bunun eğitimle pek alakası yoktur.Çok kültürlü gelişmiş eğitimli birisinin idealinin olmaması imkansız mı? sizin savunduğunuz düşünceden ben bunu çıkarıyorum.ideal ne istediğini bilmekle hangi konumda olmak istediğini çözmekle alakalıdır. ne istediğini bilmeyen idealsiz her insan amaçsızca bişeyler yapar ve buda isteksizliğe yol açar isteksizlikten doğan başarısızlık ise insanı bunalıma sokmak için yeterli bi sebeptir.
oyuncu_girl - avatarı
oyuncu_girl
Ziyaretçi
14 Ekim 2010       Mesaj #5
oyuncu_girl - avatarı
Ziyaretçi
İdeal, bir kavramdır, toplum içinde kabul gören bir makamdır, ulaşılmak istenen noktadır; Eğitim ise bu kavramın, makamın, noktanın varlığından haberdar olmanın yegane yoludur. Eğitimsizlik idealin varlığından bile habersizliktir. Bir insan eğitimli olmalı ki idealin varlığından haberdar olmalı, varlığından haberdar olduğu idealin ne olduğunu öğrenmeli, kendine bir ideal belirlemeli ve o ideal için çalışmalıdır..
Son düzenleyen Safi; 25 Mayıs 2018 01:14
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Ekim 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
gençliğin bunalımın ın en büyük sebebi bence eğitimsizliktir eğitim diyince aklınıza tek okuldaki eğitim gelmesin ewdeki eğitim gel sin aileler ewde gençlere bunalımının aşısının her türlü yapmalıdır ve bunalımı halledmeyue çalışmalıdır diye dşnyrm arkadaşlar burdan faydalanabilirsiniz
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Şubat 2012       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
eğitim bir arçtır bir silahtır. siz bu silahı bir hedefe ateşlemezseniz hiç bir manası kalmaz. hedef idealdir.amaçsız bir eğitim boştur.
bizler ne yapcağımızı bilmezsek bunalıma gireriz şu anda bir çok kişi eğitim alıyor ama bu eğitimi laf olsun torba dolsun diye alınca bu eğitim ile ilgili bir ideali olmayınca ne yapacağını bilemiyor aldığı eğitim hiç bir işe yaramıyor onca emeğin boşa olduğunu düşünüyor ve bunalıyor onun bunalımı ailesini de bunaltıyor.