Arama

Webcam'deki görüntüm çok karanlık, nasıl düzeltirim?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 4 Mayıs 2018 Gösterim: 40.072 Cevap: 4
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
12 Aralık 2008       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Webcam'deki görüntüm çok karanlık, nasıl düzeltirim?
EN İYİ CEVABI DreamLiKe verdi
Webcamin görüntü kalitesi bulunduğun ortamın ışık durumuna göre değişir yani karanlık bir ortamda kalırsan hatta ışık arkanda kalırsa webcamde yüzün tanınmayacak kadar karanlık gözükür ama iyi aydınlatılmış bir ortamda görüntü gerçekten kaliteli olur kameranı bir de aydınlık ortamda dene mesela yüzüne ışık vuracak şekilde bi dene ışığı arkana alma kaliteli görüntü için:)

Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen Safi; 4 Mayıs 2018 16:38
DreamLiKe - avatarı
DreamLiKe
Ziyaretçi
12 Aralık 2008       Mesaj #2
DreamLiKe - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Webcamin görüntü kalitesi bulunduğun ortamın ışık durumuna göre değişir yani karanlık bir ortamda kalırsan hatta ışık arkanda kalırsa webcamde yüzün tanınmayacak kadar karanlık gözükür ama iyi aydınlatılmış bir ortamda görüntü gerçekten kaliteli olur kameranı bir de aydınlık ortamda dene mesela yüzüne ışık vuracak şekilde bi dene ışığı arkana alma kaliteli görüntü içinMsn Happy

Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen Safi; 4 Mayıs 2018 16:39
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Mart 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

webcam karanlik

Karanlık gösterme sorunu kameranın pc driverından kaynaklanıyor. Driver nasıl düzelir bilmem ama şöyle bi çözümüm var ben kendim de bu şekilde kullanıyorum. Gayet güzel gösteriyo.

Öncelikle denetim masasından kameranın driverını kaldır daha sonra aygıt yöneticisine gir ordan da kamera driverını kaldır. Kameranın kablosunu bilgisayardan çıkar. Restart yap. Bilgisayar açıldıktan sonra kamerayı tak. Bilgisayar kendisi tanıyacak zaten kamerayı. Kamerayle beraber gelen yazılımı yükleme yoksa yine eskisi gibi olur. Yazılımsız kullan. Hiçbir sorun olmaz.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Ağustos 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
valla bendede aynı sorun vardı .. çok ugraştım çokkk... daha şimdi düzelttim ..msn de ben davet yollayınca karanlık gösteriyor ama karşı taraf davet yollayınca çokta güsel gösteriyor sorun sadece buymuş çok şaşkınımMsn Grinçokta sevinçliMsn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Şubat 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
o sorun genelde a4 tech 635k da görülüyor. Şu an ben de o sorunu yaşıyorum. w7 de kamerayı ilk aldıgımda oyleydı fakat başka w7 de denedim oldu, vistada denedim oldu, xp de denedim oldu. Bi ara w7 uyumluluk sorunu wardı galiba, w7 de xp ye göre ayarladım oldum ama bu defa pc yi xp yaptım gene nafile. bence sorun pc ye ilk format attığınızda kameranın fişini kasadan cıkarın format işlemi bittikten sonra takın büyük ihtimalle sroun ortadan kalkacaktırrr Msn Happy