Cevap Yaz Yazdır
En İyi Cevap Var Güncelleme: 9 Kasım 2016  Gösterim: 51.626  Cevap: 2

Gülle atmanın kuralları nedir?

Ziyaretçi
17 Aralık 2008 18:26       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Gülle atmanın kuralları nelerdir?
EN İYİ CEVABI Baturalp verdi

Uygulanacak Genel Kurallar


Tüm yarışmalar süresince kullanılacak gülleler Organizasyon Kurulu tarafından verilecektir.
Sporcu ve sporcuların kendileri veya sponsorları tarafından temin edilerek yarışmaya getirilen güllelerde IAAF onayı ve sertifikası aranacaktır. Bu gülleleri Organizasyon Kurulu kontrol ederek onayladıktan sonra kullanılmasına izin veri,lecektir. Getirilen gülleler organizasyon kurulunun verdiği güllelerle aynı model veya marka ise getirilen güllelerin kullanılmasına izin verilmeyecektir.
Sponsorlu Bağlantılar

Atış yaparken yarışmacı herhangi bir yolla, örneğin, iki ya da daha çok parmağını bandajlamak ya da vücuduna ağırlık bağlamak gibi kendisine yardım veya avantaj sağlayacak her hangi bir araç veya malzeme kullanmayacaktır. Bandajlar eller ve parmaklar üzerinde, iki ya da daha çok parmağın birlikte bandajlanmaması kaydıyla sürekli olabilir. Bu bandajlar yarış başlamadan önce yarışma hakemi tarafından kontrol edilir. Yarışma sırasında atış yaparken eldiven kullanılamaz.

Daha iyi bir kavrama sağlayarak, güllenin el içinden kaymasını önlemek maksadıyla ellerin içine sürmek için toz şeklinde uygun bir maddeyi sürmeye izin verilir. Yarışmacılar bu maddeyi boyunlarına da sürebileceklerdir. Ayrıca bu toz maddeyi gülleyede sürebilirler.

DEVAMI >>>> Gülle Atma Nedir? Gülle Atma


Son düzenleyen Baturalp; 9 Kasım 2016 00:09


_AERYU_
3 Nisan 2015 21:04       Mesaj #2
_AERYU_ - avatarı
Ziyaretçi

Gülle


Gülle, küresel bir ağırlığa sahip olup omuz üzerinden fırlatılan pist ve alan sporlarından birisidir. Eski dönemlerde taş fırlatma oyunu olarak yapılırdı günümüzde gülleye çevrilmiştir.

Gülle Kuralları


Erkeklerin güllesi 7.260kg ağırlığında dolup 110-30mm çapında, bayanların 4kb ağırlığında 95-100mm çapında olması gerekmektedir. Gülle atarken 2.13x5m çapında bir dairenin içinden kurallara uygun şekilde atılması gerekir.Kendi etrafında dönerek vücut ağırlığı sağ bacağın üstüne toplanıp sol ayak yukarı kaldırıktan sonra ileriye doğru fırlatılır. Kuvvet alırken geriye doğru ayak kaydırılabilir. Gülle omuzdan ileriye doğru atılır.


Son düzenleyen Baturalp; 9 Kasım 2016 00:12
Baturalp tarafından gönderilmiş olan #3 numaralı mesaj 'en iyi cevap' seçilmiş ve ilk mesaja eklenmiştir.
Hızlı Cevap
Mesaj:


Kaynak:


Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç