Cevap Yaz Yazdır
En İyi Cevap Var Güncelleme: 26 Kasım 2017  Gösterim: 10.674  Cevap: 4

Paranın insana verdiği zararlar nelerdir?

nehir hayat
17 Nisan 2009 16:17       Mesaj #1
nehir hayat - avatarı
Ziyaretçi
Paranın insana verdiği zararlar nelerdir?
EN İYİ CEVABI broken* verdi
Paranın insana verdiği zararlar nelerdir
Paranın ne olduğunu tek kelimeyle anlatmak istersek para araç demektir. İnsanlar para sayesinde isteklerini yerine getirir, kendi hayat düzenlerini kurarlar. İnsanların yaşam standartları, gidebilecekleri yerler,alabilecekleri eşyalar kısacası günümüzde hemen hemen her şey insanların cebindeki paraya bağlıdır.

Sponsorlu Bağlantılar
Tabi para her zaman insanlara güzel şeyleri getirmez bazen de çok para insanın başına kötülük ve bela getirebilir. “ Büyük başın büyük derdi olur ” sözü bu dediklerime çok güzel bir örnektir. Ama günümüz Türkiyesi’nde sokaktaki 100 kişiye sorsak “çok paranız olup ta başınızda belanın mı olmasını? Yoksa ne paranız nede belanız olmasın diye sorduğumuzda ? ” eminim ki % 80 i param olsun ben belalarına razıyım diyecektir. Çünkü paranın yokluğu paranın olduğu zaman başına getireceği dertlerden çok daha acı ve kötüdür. Çünkü günümüzde bazı kesimler parasız insana gereksiz insan gözüyle bakmaktadır.Sonuç olarak paranı varlığı bir dert yokluğu ayrı bir derttir.

İnsanlar her gün televizyonda zenginlerin yaşantılarını,gece kulüblerinde eğlenmelerini,gezmelerini görerek gıpta ile bakmaktadırlar.Ve zengin olmak yani çok paraya sahip olmak istemektedirler. Hele bir kriz içerisinde olduğumuz şu günlerde paranın değeri bir kat daha artmıştır.İnsanların parasızlık ve açlık yüzünden gözleri dönmüş her türlü hırsızlığı,kap-kaççılığı yan kesiciliği gasp olayını çok kolay yapabilecek hale gelmişlerdir.

Günümüzde insanların çoğu parasıyla sevgi ve saygınlık görmekte,istediği insanın ilgisini çekmeyi başarmakta,hayatını dilediğince sürdürebilme özgürlüğüne sahip olmaktadır. Sonuç olarak paranın insan hayatındaki önemi ve etkileri saymakla bitmeyecek kadar çoktur.Keşke herkes gönlünce istediği kadar paraya sahip olsa yada paranın insan hayatındaki değeri ve önemi bu kadar fazla olmasa

AÇ GÖZLÜLÜKTÜR PARA..

Son düzenleyen Safi; 26 Kasım 2017 21:03

broken* tarafından gönderilmiş olan #2 numaralı mesaj 'en iyi cevap' seçilmiş ve ilk mesaja eklenmiştir.
223456
20 Mart 2013 10:27       Mesaj #3
223456 - avatarı
Ziyaretçi
bence para olmasada olur çünkü dostluk arkadaşlık para ile satın alınamaz
Krosword
20 Mart 2013 18:04       Mesaj #4
Krosword - avatarı
Ziyaretçi
Para araçsa zararı yoktur ama amaçsa zaten kendiliğinden zarar geliyor .
Mcennetisafir
30 Ağustos 2013 23:10       Mesaj #5
Mcennetisafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Krosword adlı kullanıcıdan alıntı

Para araçsa zararı yoktur ama amaçsa zaten kendiliğinden zarar geliyor .

bütün kötülüklerin anasıdır tüm dünyada iptal edilip her işin askerler tarafından yapılması artık anlaşılmalıdır
Hızlı Cevap
Mesaj:
paneli aç