Arama

8 gb'lik flash diskin tamamını kullanamıyorum, ne önerirsiniz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 22 Aralık 2017 Gösterim: 5.067 Cevap: 3
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Ağustos 2009       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Flash bellek dosya sistemi, flash diski tam kapasite kullanmak için nasıl biçimlendirme yapılmalıdır?

Sandisk 8 gb flaş var. 4 gb veri alıyor içine 4 gb dolu diyor ama boş yardımcı olur musunuz?
EN İYİ CEVABI nötrino verdi
FAT32-NTFS

Sponsorlu Bağlantılar
Flash belleğinizin dosya sistemi FAT32 şeklinde ise bu tür dosya biçimleri 4 gb'dan fazla veriyi kabul etmiyordur. Bunun için belleğinizin dosya sistemini NTFS şeklinde biçimlendirin. NTFS daha gelişmiş bir dosya sistemidir 8 gb ve üzeri veri alabilir. Biçimlendirme yapmadan önce dönüştürmek istediğiniz birim üzerindeki verileri yedeklerseniz bir sorun çıkma ihtimaline karşı bilgilerinizi kaybetmemiş olursunuz!
Son düzenleyen nötrino; 8 Mart 2014 17:42 Sebep: İç başlık ve soru düzeni!!
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Haziran 2011       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Kardeşim NTFS olarak biçimlendirirsen tam verimli kullanabilirsin...
Ntfs olarak biçimlendirme için ayar var netten yardım alabilirsin...
Sponsorlu Bağlantılar
nötrino
Yasaklı
26 Haziran 2011       Mesaj #3
Yasaklı
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
FAT32-NTFS

Flash belleğinizin dosya sistemi FAT32 şeklinde ise bu tür dosya biçimleri 4 gb'dan fazla veriyi kabul etmiyordur. Bunun için belleğinizin dosya sistemini NTFS şeklinde biçimlendirin. NTFS daha gelişmiş bir dosya sistemidir 8 gb ve üzeri veri alabilir. Biçimlendirme yapmadan önce dönüştürmek istediğiniz birim üzerindeki verileri yedeklerseniz bir sorun çıkma ihtimaline karşı bilgilerinizi kaybetmemiş olursunuz!
Son düzenleyen nötrino; 8 Mart 2014 17:34
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Aralık 2017       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba, usb flash securty kurdum pc'me daha sonra usb flash aygıtımı biçimlendirdim ve 8 gb olan hafıza 500kb düştü. Her türlü biçimlendirmeyi denedim ntfs fat32 vs.. ama olmuyor çünkü o usb flashsecurty bunu 7.5gb korumaya almış ve bir türlü düzeltemedim ne yapsam kurtulurum bu durumdan.