Cevap Yaz Yazdır
En İyi Cevap Var Güncelleme: 18 Temmuz 2016  Gösterim: 9.969  Cevap: 1

Göz akının sarı olmasının nedeni nedir?

Misafir
10 Eylül 2009 14:17       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Göz akının sarı olmasının nedeni nedir?
EN İYİ CEVABI The Unique verdi
goz akı sarılıgında ilk akla sarılık gelir ama bazen dogumsal hastalıklar genetik olarak sarı goz akı ile gorulebilir thalassemi ve gilbert send gibi bazı konjenital hastalıklarda bu durm vardır.
bu hastalıkları anlamak için doktora sahsen basvurup tahlil yaptırmakta ve zararsız oldugunu kanıtlamakta fayda var

Sponsorlu Bağlantılar
Göz akında sararmanın nedenleri
Gözler, insanın dünyaya açılan penceresidir ve dışarıdan gelen ışıkları sürekli olarak içeriye taşırlar. İki göz kapağı arasındaki bu boşluk, seneler içinde sararmaya uğrar. Yani yaşla birlikte, herkesin gözünde parlak beyazdan kirli sarıya yavaş yavaş geçiş olur.
Plastik cerrahi çok önemli gelişmeler kaydetmekte ve hemen hemen her şeyi düzeltebilmektedir. Fakat gözün beyazında gerçekleşen bu sararma düzeltilemez.
Ancak kimi önlemler almak mümkündür. Suni gözyaşı damlaları damlatılması, damar büzücü ilaçların kullanımı, bu sararmanın daha az görülmesini sağlayabilir ya da erteleyebilir.
Sürekli dışarıya açık olan göz, çocukluk çağından itibaren seneler boyunca yavaşça renk değiştirir ve bunun herhangi bir zararı yoktur.

Bu da olabilir- sarılık hepatit a belirtisidir.
Sarılık: Hepatit A denilen bulaşıcı sarılık türüsmilie1 özel bir virüsün bulaşmasıyla olur. Kirli susmilie1 gıdasmilie1 kirli el en önemli bulaşma araçlarıdır. Basit bir enfeksiyon gibi halsizliksmilie1 ateş şikayetleriyle başlayıpsmilie1 kusmasmilie1 karın ağrısı eklenebilir. İdrar renginde portakal kabuğu gibi koyu sararmasmilie1 göz akında sararma ile belirginleşir. Bulaşıcıdırsmilie1 iyileşmesi uzun zaman alabilir. Artık çocuklarımızı bu hastalıktan da aşı ile koruyabiliyoruz. 1 yaşından itibaren yapılabilensmilie1 6 ay ara ile 2 doz aşı korumada önemli rol oynar.
Son düzenleyen Safi; 18 Temmuz 2016 21:06


The Unique tarafından gönderilmiş olan #2 numaralı mesaj 'en iyi cevap' seçilmiş ve ilk mesaja eklenmiştir.
Hızlı Cevap
Mesaj:


Kaynak:

Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç