Arama

WLM işlemciyi çok yoruyor, sebebi ne olabilir, nasıl çözümlenir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 24 Şubat 2014 Gösterim: 2.330 Cevap: 1
orkinosh - avatarı
orkinosh
Ziyaretçi
12 Kasım 2009       Mesaj #1
orkinosh - avatarı
Ziyaretçi
WLM ile işlemci performansı arasındaki sorunun çözümü nedir?

Windows live messeneger programını uzun zamandır sorunsuz kullanıyorum ama nedense birden işlemcimi yormaya başladı, virüs var diyeceksiniz biliyorum ama ram taktım olmadı işlemciyi değiştirdim gene olmadı format attım yine aynı sahne ne yapmam gerek yardım edebilir misiniz?
EN İYİ CEVABI nötrino verdi
Eğer bir firewall programı kullanıyorsanız kasıp engelliyor olabilir.(zone alarm,sygate vsvs gibi). firewall programını kapatarak tekrar girmeye çalışın.Ayrıca görev yöneticisine bakın hangi hizmet ne kadar kullanılıyor.(messenger,svchost.exe)

Sponsorlu Bağlantılar
Bilgisayar kullanımınıza göre gereksiz hizmetleri etkisizleştirerek veya durdurarak işlemci ve bellek yükünü azaltabilirsiniz. Kapattığınız hizmetlere bağlı olarak svchost.exe sayısı da düşebilir. Bir svchost.exe'nin işlemciyi aşırı kullandığını fark ederseniz, bilgisayarı yeniden başlatmak yerine sadece onunla ilgili hizmetleri yeniden başlatabilirsiniz.
Son düzenleyen nötrino; 24 Şubat 2014 12:11 Sebep: İç başlık ve soru düzeni!!
nötrino
Yasaklı
13 Kasım 2009       Mesaj #2
Yasaklı
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Eğer bir firewall programı kullanıyorsanız kasıp engelliyor olabilir.(zone alarm,sygate vsvs gibi). firewall programını kapatarak tekrar girmeye çalışın.Ayrıca görev yöneticisine bakın hangi hizmet ne kadar kullanılıyor.(messenger,svchost.exe)

Sponsorlu Bağlantılar
Bilgisayar kullanımınıza göre gereksiz hizmetleri etkisizleştirerek veya durdurarak işlemci ve bellek yükünü azaltabilirsiniz. Kapattığınız hizmetlere bağlı olarak svchost.exe sayısı da düşebilir. Bir svchost.exe'nin işlemciyi aşırı kullandığını fark ederseniz, bilgisayarı yeniden başlatmak yerine sadece onunla ilgili hizmetleri yeniden başlatabilirsiniz.