Arama

Açık Öğretim lise öğrencileri KPSS'ye başvuru yapabilir mi?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 15 Ağustos 2018 Gösterim: 7.257 Cevap: 1
innocenth - avatarı
innocenth
Ziyaretçi
7 Şubat 2010       Mesaj #1
innocenth - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar..
Bir sorum olucak ben açıköğretim lisesi okuyorum ve kamu personeli seçme sınavına orta okul mezunlarınında gireceğini duydum..
Araştırdım sordum ortaokul mezunları kpssye başvuru yapılamaz denildi kpss forumunda ve lise mezuniyetine 1 yıl kala başvurabileceği söylendi..
Tamam dedim ancak biraz daha araştırdığımda kaynağı belli olmayan duyma söylentiler var ortaokul mezunları bölümünden başvuru yapabilirsiniz deniliyor..
Yani her telden bir saz çalıyor ama kimin ne derecede çaldığı belli değil Msn Happy
Bu konu hakkında yeterli bir bilgisi olan arkadaş aydınlatabilirmi beni sevinirim.
EN İYİ CEVABI _cesminaz_ verdi
Ortaokul mezunları KPSS ye giremiyor bildiğim kadarıyla,Sadece lise ve üniversite mezunları,Sizde belki ortaöğretim mezunları denmişse yanlış anlaşılmış olabilir... Ama lise son sınıfta başvurulabilirmi bilemiyorum.Öğrenciyken başvurabilirsiniz belki ama sınav tarihi itibariyle mezun olacak durumda olmanız gerekir bence...

Sponsorlu Bağlantılar

Son düzenleyen Safi; 15 Ağustos 2018 19:47
_cesminaz_ - avatarı
_cesminaz_
Ziyaretçi
7 Şubat 2010       Mesaj #2
_cesminaz_ - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Ortaokul mezunları KPSS ye giremiyor bildiğim kadarıyla,Sadece lise ve üniversite mezunları,Sizde belki ortaöğretim mezunları denmişse yanlış anlaşılmış olabilir... Ama lise son sınıfta başvurulabilirmi bilemiyorum.Öğrenciyken başvurabilirsiniz belki ama sınav tarihi itibariyle mezun olacak durumda olmanız gerekir bence...

Sponsorlu Bağlantılar

Son düzenleyen Safi; 15 Ağustos 2018 19:47