Arama

"Yurdumu Özledim" adlı kitabın özetini nasıl bulabilirim?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 10 Mayıs 2018 Gösterim: 13.988 Cevap: 3
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Nisan 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
"Yurdumu Özledim" adlı kitabın özetini nasıl bulabilirim?
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
Atıl adında bir çocuk var bu annesiyle ve babasıyla almanyaya gidiyor orda trafik kazası geciriyo anne ve babası atıl çok üzlüyor yurduna gitmek istiyor bir gün hastanede annesi ve babasının yanında otururken onu bir adam kaçırıyo almanyada adamın yanında köle olarak çalışıyor
Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen Safi; 10 Mayıs 2018 20:12
Efulim - avatarı
Efulim
VIP VIP Üye
2 Nisan 2010       Mesaj #2
Efulim - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Arkadaşlar Lütfen Yurdumu Özledim Kitap Özetini Bulurmusunuz... Ama A4 kağıdına 1 sayfa oLması lazım 2 de oluR ..

En güzel ve faydalı yöntem kitabı kendiniz okuyarak özetlemenizdir.
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen Safi; 11 Mayıs 2018 03:07
Sen sadece aynasin...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Mart 2012       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Suna’nın Serçeleri
Gülten DAYIOĞLU
Kitabın Özeti:
Suna çok yaramaz bir kızdı. Mahallenin erkek çocuklarının toplarını çalmayı çok severdi.Çünkü onlar onu ayaktopuna almazlardı.Gene bir gün onların topunu aldı ve onlardan kaçtı.En sonunda yoruldu.onlara top karşılığı bir söz vermelerini istedi onu da alacaklardı oyuna.Çocuklar zar zor kabul etti.Bir gün top oynarlarken top bahçeye kaçtı.Bahçe sahibi sinirli bir kadındı ama evde yoktu.Suna gitti topu aldı fakat top elinden kaçtı.Suna’nın önünde işçiler kireç kuyusunda kireç söndürüyorlardı.Suna dengesini kaybedip kuyuya düştü.Her yeri yandı.Bir yıl okula gidemeyecekti.Suna hiç konuşmuyordu.Aylarca evdeki koltuğunda oturmaktan sıkılıyordu.Bir gün her yeri kar kaplamıştı.Pencereye bir serçe kondu. Annesi onu içeri aldı ve karnını doyurdular.Sonra saldılar. Suna salmak istememişti. Çünkü onu çok sevmişti. Serçe onu mutlu etmişti.Annesi gene gelir bu karda kışta başka nereye gidecek dedi.Ertesi gün birkaç arkadaşı ile geldi.Daha sonra 17 oldu. Suna çok mutluydu.
Her gün annesine babasına onları anlatıyordu. Serçeleri ayırt etmek için ayaklarına rengarenk halkalar bağladı.Sonunda bahar geldi. Serçelerin biri Suna biz artık gidiyoruz buraya gelmeyeceğiz kırlarda daha çok yiyecek var ama her hafta birimiz gelip sana hikaye anlatacağız dedi.Her hafta biri gelip Suna sabırsızlıkla bekliyor gelen serçeler hikaye anlatıp gidiyordu.Bu süre içinde pembe serçe yavrulamıştı. Suna yavaş yavaş iyileşiyordu, artık yürümeye başlamıştı bile. Bir gün pembe serçe geldi. Yanında yavruları vardı. Öyküsünü anlattı gitti.Annesi Suna’ya bir şey söylemek istiyordu.
Suna buna izin vermiyordu.Ertesi hafta yavrular geldi. Suna’ya kendi öyküsünü anlattı ama sonu değişikti.Sonunda Suna kendi uydurduğu öykülerini kendi anlatıyor annesine babasına bunları serçeler anlattı diyordu.Suna serçelerin sözünü kesti ben bunun sonunu biliyorum dedi. Serçeler gitti. Annesi Suna’ya Kızım ben bu hikayeleri kendinin uydurduğunu biliyorum.Ama yürüyünce bunların sona ereceğini de biliyorum dedi.Suna Evet anne bugün sondu dedi.Annesine ilk serçenin pencerede belirdiğini gösterdi.Annesi ile onu izlediler. Serçe gitti.Arkasında el salladılar. Suna ve annesi birbirini öptü ve sarıldılar.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Şubat 2018       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Atıl adında bir çocuk var bu annesiyle ve babasıyla almanyaya gidiyor orda trafik kazası geciriyo anne ve babası atıl çok üzlüyor yurduna gitmek istiyor bir gün hastanede annesi ve babasının yanında otururken onu bir adam kaçırıyo almanyada adamın yanında köle olarak çalışıyor