Arama

Xp kullanıcı hesabımı nasıl eski haline getirebilirim?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 26 Kasım 2011 Gösterim: 3.626 Cevap: 2
ilkerunsal2004 - avatarı
ilkerunsal2004
Ziyaretçi
21 Ağustos 2010       Mesaj #1
ilkerunsal2004 - avatarı
Ziyaretçi
konuyu yazacağım doğru yeri bulamadım. kullanıcı hesapları ile oynadım. masaüstümdeki bazı şeyler kayboldu. mesela oyunların kısayolları yok . program filestan getiriyorum ama oyunlar hep eksik eklentili oynuyor. masaüstünü eski haline nasıl getirebilirim. sistem geri yükleme kapalı olduğu için şimdi onu da yapamıyorum.. şimdiden sağolun..
EN İYİ CEVABI Icelove verdi
Bilgisayarınıza virüs girmiş olabilir. Tabi sizin vereceğiniz bilgilere göre yönlendiriyorum sizi.
İlk olarak bilgisayarıma tıklayın, daha sonra C:\Documents and Settings yolunu izleyiniz. Burada Administrator' un yanında hangi dosyalar mevcut? Sizin aramış olduğunuz hesabın ismi var mı? Yok ise işimiz biraz daha zora girmekte, eğer hesap klasörünüz orada ise içine girmeye çalışınız. Burada aramış olduğunuz bilgilerin var olup olmadığını kontrol edin. Eğer orada ise, bu dosyalara erişemiyebilirsiniz (kullanıcı farklılığı). Kendi isminizle giriş yapmanız gerekmekte. Bunun için Denetim masasından Kullanıcı hesaplarına tıklayınız. Buradan kullanıcı oturum açma şekili değiştir seçeneğine tıklayın ve onay işereti olan seçenekleri kaldırınız. Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra kullanıcı adınızı üst kısma yazdıktan sonra alt kısma parolanızı yazıp giriş yapmayı deneyiniz. Umarım girişiniz başarılı olur ve dosyalarınıza kavuşursunuz. Aksi halde yapacağınız şey bilgisayara dosya kurtarma programı yükleyip, yedeklerinizi almak olacak. Eğer bir sonuca ulaşamaz iseniz ve sizin için önemli bilgiler yok ise format atmak kesin bir sonuç olacaktır. Kolay gelsin
Sponsorlu Bağlantılar
Icelove - avatarı
Icelove
Ziyaretçi
21 Ağustos 2010       Mesaj #2
Icelove - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Bilgisayarınıza virüs girmiş olabilir. Tabi sizin vereceğiniz bilgilere göre yönlendiriyorum sizi.
İlk olarak bilgisayarıma tıklayın, daha sonra C:\Documents and Settings yolunu izleyiniz. Burada Administrator' un yanında hangi dosyalar mevcut? Sizin aramış olduğunuz hesabın ismi var mı? Yok ise işimiz biraz daha zora girmekte, eğer hesap klasörünüz orada ise içine girmeye çalışınız. Burada aramış olduğunuz bilgilerin var olup olmadığını kontrol edin. Eğer orada ise, bu dosyalara erişemiyebilirsiniz (kullanıcı farklılığı). Kendi isminizle giriş yapmanız gerekmekte. Bunun için Denetim masasından Kullanıcı hesaplarına tıklayınız. Buradan kullanıcı oturum açma şekili değiştir seçeneğine tıklayın ve onay işereti olan seçenekleri kaldırınız. Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra kullanıcı adınızı üst kısma yazdıktan sonra alt kısma parolanızı yazıp giriş yapmayı deneyiniz. Umarım girişiniz başarılı olur ve dosyalarınıza kavuşursunuz. Aksi halde yapacağınız şey bilgisayara dosya kurtarma programı yükleyip, yedeklerinizi almak olacak. Eğer bir sonuca ulaşamaz iseniz ve sizin için önemli bilgiler yok ise format atmak kesin bir sonuç olacaktır. Kolay gelsin
Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen Safi; 23 Nisan 2019 14:54
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Kasım 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Öncelikle selamın aleyküm benim bir bilgisayarım var zaten takoz bir şey ekran kartı yok yani öyle diyeyim ben size, neyse konuya geçiyorum hemen :

Bilgisayarımda kullanıcı hesabım vardı ondan sonra bir tane daha kullanıcı hesabı açıyım dedim açtım ama ikinci kullanıcı hesabını açtıktan sonra ilk hesabım kayboldu sadece ikincisi kaldı ondan sonra bugün Avast Antivirüs programının lisansını indirdim lisansı programa yutturmak için Güvenlik Modunda açmam gerekiyordu Güvenlik Modunda açtığımda kullanıcı hesaplarının ikisini de gördüm hem eskisi hem yenisi gözüküyordu acaba bilgisayarımı normal olarak açtığımda kullanıcı hesaplarımın gözükmesi için ne yapmam gerekiyor ?

Not : Denetim Masasından kullanıcı hesaplarına baktım orada da tek hesap gözüküyor. Ayrıca çok fazla karıştırmama rağmen bir çok yolu denememe rağmen çözümü bulabilmiş değilim.

Bir de bir sorum daha olacaktı yeni bir bilgisayar alacağım ancak nasıl bir şey alabilirim şuanda piyasada olan tüm oyunları hiç kasmadan oynatabilecek bir bilgisayar kaç GB Ram ve kaç GB Ekran Kartı ister ?

Ve marka olarak önerdiğiniz bir bilgisayar var mı ?
Son düzenleyen Safi; 23 Nisan 2019 14:55