Cevap Yaz Yazdır
En İyi Cevap Var Güncelleme: 29 Eylül 2016  Gösterim: 102.769  Cevap: 85

Sağlık meslek lisesi bitirildiğinde olunan meslekler nelerdir?

Misafir
15 Ocak 2011 12:18       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Sağlık meslek lisesi mezunları hangi meslekleri olabilir?
EN İYİ CEVABI Hera verdi
Radyoloji Teknisyeni Bölümü
Sağlık kurumlarına başvuran hastaların teşhis ve tedavisinin yapılması amacıyla röntgen filmi çeken, filmin banyosunu yapan, ışın tedavi planını uygulayan, film raporlarını yazan ve bu belgeleri arşive kaldıran teknik elemanların yetiştirildiği bölümdür.
Anestezi Teknisyeni Bölümü
Sponsorlu Bağlantılar
Bir hekim danışmanlığında ve kontrolünde hastaları, ameliyata hazırlamak için anestezik maddeleri tekniğine göre uygulayarak hastayı uyutan sağlık personelinin yetiştirildiği bölümdür.

İlk Yardım ve Acil Bakım Teknisyeni Bölümü
İnsanları kazalardan koruyarak ülkenin her kesimindeki vatandaşların beden, ruh ve sosyal yönden kaza geçirmeleri durumunda tıbbın sağladığı bilgi ve becerilerle insanlara ilk yardım bakımını yapan ve kaza geçiren kişiyi acil bakım ünitesine götürerek ilk bakımını sağlayan sağlık personelinin yetiştirildiği bölümdür.

Laboratuvar Teknisyeni Bölümü
Sağlık kurumları kapsamında her türlü laboratuvarlarda, halkın sağlığını korumak ve teşhis ile tedavisine yardım etmek amacı ile her türlü araç-gereç ve makineyi kullanarak teknik olarak laboratuvar tetkik ve analizlerini gerçekleştiren, bu amaçla örnek alan, analizler için solüsyon ve kültür vasatlarını hazır hale getiren yaptığı bu tahlillerle hastalıklar arasındaki ilişkiyi saptayan, sonuçları raporlandırarak katda geçen sağlık personelinin yetiştirildiği bölümdür.

Diş Protez Teknisyeni Bölümü
Ağız ve diş alanında, diş hekiminin direktif ve kontrolü doğrultusunda kendisine gönderilen ağız ölçüleri ile hastanın eksik olan diş ve ağız dokularının eksikliğini
gideren, protez ve apareyleri tekniğine uygun olarak ortaya koyan sağlık personelinin yetiştirildiği bölümdür.
Çevre Sağlığı Teknisyeni Bölümü
Tüm yerleşim bölgelerinde birey ve toplumun sağlığına zarar veren veya verebilecek çevre faktörlerini tepit edip inceleyen, kontrol altında tutan, iyileştirme çalışmaları
için elinden geleni yapan , bu amaçla atıklar , kemiriciler, vektörler, su, hava, gıda, konut, endüstri ve toplu yaşanan yerlerin sağlık kontrollerini sağlayan, ruhsatlandırma yöntemleri ve zararsızlaştırma tekniklerini hayata geçiren ve gerektiğinde ilk yardım hizmetlerini yapan sağlık personelinin yetiştirildiği bölümdür.
Ortopedik Cihaz ve Protez Teknisyeni Bölümü
Bireyin, ailenin ve toplumun her açıdan sağlıklı olması amacı ile tıbbın ve teknolojinin imkanları doğrultusunda ortopedik cihaz ve protez tekniklerini uygulayan , mesleki tıbbi cihazlarını kullanan, hekimin isteği ile ölçülere göre protez yapan, gerektiğinde yeni teknik ve cihazları teklif eden sağlık personelinin yetiştirildiği bölümdür.
Tıbbi Sekreter Bölümü
Tıbbi istatistiklerle ilgili bilgileri toplayan, topladığı bilgileri bilimsel yöntemlerle analiz ederek ilgili birimlere raporlayabilen , tıbbi birimlerdeki haberleşme ve yazışma işlerini yürüten, gerekli bilgileri toplayıp belgeye çevirebilen sağlık personelin yetiştirildiği bölümdür.

Son düzenleyen NeutralizeR; 30 Nisan 2016 14:54


Misafir
11 Temmuz 2011 19:13       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ister hemşir veya hemşire olursun,ister devlet dairelerinde memur olursun,istersen gıda mühendisi olursun vs.
sağlık meslek çok çok avantajlı bi lise
Misafir
22 Temmuz 2011 20:53       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
aynen çok avantajlı bi lise ama en iyisi ansteji uzmanı bu secimi yaparsan emin ol pişman olmassın...
Misafir
8 Ağustos 2011 11:48       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim sbs ortalamam 385. sağlık meslek liselerini yazmıştım tercihe. elbistan sağlık meslek lisesi çıktı şimdi. aslında tercihimi yaparken kimse bana sormadı. annem sağlık meslek lisesine gitmemi istediği için gidicem.oysa benim bi hayalim var o da doktor olmak.sağlık meslek lisesinden doktor olunmuyomuş herhalde . lütfen biri ne yapmam gerektiğini söylesin.
Misafir
18 Ağustos 2011 01:40       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
evet olunmuormuş ama tam bilmiorum bende sağlık meslek lisesinde okuyorum hemşirelik bölümünde fakat bende doktor olmak istiyorum şuan araştırıorum bu konuyu ve inş olunur kesin bir yanıt bulunca gene yazacağım....
nurcan ç
18 Ağustos 2011 01:50       Mesaj #6
nurcan ç - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

benim sbs ortalamam 385. sağlık meslek liselerini yazmıştım tercihe. elbistan sağlık meslek lisesi çıktı şimdi. aslında tercihimi yaparken kimse bana sormadı. annem sağlık meslek lisesine gitmemi istediği için gidicem.oysa benim bi hayalim var o da doktor olmak.sağlık meslek lisesinden doktor olunmuyomuş herhalde . lütfen biri ne yapmam gerektiğini söylesin.evet olunmuormuş sanırım ama tam bilmiorum bende sağlık meslek lisesinde okuyorum hemşirelik bölümünde fakat bende doktor olmak istiyorum şuan araştırıorum bu konuyu ve inş olunur kesin bir yanıt bulunca gene yazacağım.... Msn GrinMsn GrinMsn GrinMsn GrinMsn Grin
Misafir
26 Eylül 2011 18:45       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar ben biliyorum çünkü konya sağlıkm meslek lisesi son sınıf okuyorum derser biraz yorucu olabiliyor hali ile ama çok eğlenceli bir meslek çünkü doktor olsanız büyükm sorumluluk am aisteyenler var ben karışamam herkesin kendi tercihi ben bu zamana kadar uygulamalı eğitimler gördüm şü anda anestezi uzmanı olarak mezun olcam. ha ayrıca bişide eklemem gerekli bu meslek kan görünce bayılaca kişileri ve elleri titreyen leri almıyor yada en ötü yere alınıyorlar dikkat
Misafir
25 Ekim 2011 19:31       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bütün sağlık meslek liselerinden tıbbi sekreter olunabilir mi?
Misafir
13 Şubat 2012 18:16       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
anestezi bölümünden sadece kadın doğum mu oluyor beyin cerrahi gibi şeyleri seçemezmiyiz ?
Misafir
31 Mart 2012 19:32       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 7. sınıftayım ve henüz analiz sınavlarında falan notum 300 civarı seneye dershaneye de gitcem biraz daha çalışsam nasıl olur acaba sağlık mesleği de düşünüyorum amaDaha fazla sonuç:
sağlık lisesinden ne olunur

Cevap Yaz
Hızlı Cevap
Mesaj:


Kaynak:


Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç