Arama

Öğretmen ders anlatırken kendisini dinliyorum ama anlamıyorum, ne yapmam gerekir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 17 Haziran 2018 Gösterim: 16.157 Cevap: 13
hollandalı - avatarı
hollandalı
Ziyaretçi
4 Mart 2011       Mesaj #1
hollandalı - avatarı
Ziyaretçi
Öğretmen ders anlatırken kendisini dinliyorum ama anlamıyorum, ne yapmam gerekir?
EN İYİ CEVABI bloom22 verdi
Anlamaya çalısın , balık hapı ıçın ve zekanızı genişletın
Öğretmene takıldığınız noktaları sormaktan çekinmeyin.
Sponsorlu Bağlantılar
Eğer oturma planınızdan dolayı dersi dinleyemiyorsanız sınıf öğretmenize danışın.
Bilg- resim gibi önemsiz derslerde öğretmeniniz boşsa öğretmenizden rica edin ki size işlediğiniz konuda anlamadıgınız noktaları, anlamanızı sağlasınDerse girmeden önce kaynak kitaplardan ve internetteki eğitim sitelerinden yararlanarak konuyu önceden tekrar edin.

derim bende önceki arkadaşlar gibi birde:
Bence kitaplar okuyun sadece ders kitabı değil normal kitaplarda ki kelime hazineniz genişlesin.
Sonra birde televizyon veya bilgisayar oyunları bunları okula gitmeden veya ders çalışmadan önce aklınızdan atın veya izlemeyin çünkü aklınız orada olabilir. eğer mola istiyorsanız verin fakat bilgisayarmış televizyonmuş aman haa!sakınn...
Biraz kitap okuyun molada olmaz mı sanki...
Hep olmaz derste biraz tv olacak ama dersten sonra...
Son düzenleyen Safi; 23 Mart 2018 02:40
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Mart 2011       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Oncelıkle anlamaya calısın , balık hapı ıcın ve zekanızı genısletın. ( zekayı genısletmek ıcın bırsuru aktıvıte vardır) Daha sonra bol bol tekrar edın.
Sponsorlu Bağlantılar
ronmione - avatarı
ronmione
Ziyaretçi
4 Mart 2011       Mesaj #3
ronmione - avatarı
Ziyaretçi
Derse girmeden önce kaynak kitaplardan ve internetteki eğitim sitelerinden yararlanarak konuyu önceden tekrar edin.
Eğer oturma planınızdan dolayı dersi dinleyemiyorsanız sınıf öğretmenize danışın.
Bilg- resim gibi önemsiz derslerde öğretmeniniz boşsa öğretmenizden rica edin k, size işlediğiniz konuda anlamadıgınız noktaları, anlamanızı sağlasın.
Her şey sizin elinizde yani.
Son düzenleyen Safi; 23 Mart 2018 02:43
flaneurert - avatarı
flaneurert
Ziyaretçi
4 Mart 2011       Mesaj #4
flaneurert - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlarınızla fazla muhattap olmayıp genellikle not tutarak yani hoca anlatırken tahtadaki herhangi birşeyi yazmaya çalışma sonuna kadar dinle. yazamam yetişemem dersen zaten konuyu anladıkdan sonra sende yazarsın kafadan Msn Wink
bloom22 - avatarı
bloom22
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2012       Mesaj #5
bloom22 - avatarı
Kayıtlı Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Anlamaya çalısın , balık hapı ıçın ve zekanızı genişletın
Bilg- resim gibi önemsiz derslerde öğretmeniniz boşsa öğretmenizden rica edin ki size işlediğiniz konuda anlamadıgınız noktaları, anlamanızı sağlasınDerse girmeden önce kaynak kitaplardan ve internetteki eğitim sitelerinden yararlanarak konuyu önceden tekrar edin.

derim bende önceki arkadaşlar gibi birde:
Bence kitaplar okuyun sadece ders kitabı değil normal kitaplarda ki kelime hazineniz genişlesin.
Sonra birde televizyon veya bilgisayar oyunları bunları okula gitmeden veya ders çalışmadan önce aklınızdan atın veya izlemeyin çünkü aklınız orada olabilir. eğer mola istiyorsanız verin fakat bilgisayarmış televizyonmuş aman haa!sakınn...
Biraz kitap okuyun molada olmaz mı sanki...
Hep olmaz derste biraz tv olacak ama dersten sonra...
Son düzenleyen Safi; 23 Mart 2018 02:44
Hayat fırtına demek değil, fırtınanın altında dans öğrenmektir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Kasım 2012       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba şimdi şöyle diyeyim anlaman için bana önerilen bir yol var dı ve işime yaradı okumak bu gördügün herşey kitap,dergi,gazete anlama olayı yada yorumla ma olayı insanın okumasına algılamasına paraleldir mesela örnekle vereyim sıvavlarda bir soruyu 5 şekilde farklı anlayan ögrenci tipi vardır bunlardan biride benim mesela çok hata yapardım. Ama bir dogru cevap var algılamada seçicilik önemli neyi seçtigin önemli yada soru kalıpları derler mesela aslında o algılamakla alakalıdır çünkü algıladıgın bir şeyi gözlerin görür ve beyne aktarır ve bu bize bir daha gördügümüz zaman ben bunu biliyorum demememize neden olur öyle sorular olur ki a+b ile b+a aynı iken aynı soru iken biz acaba bu neydi dedigimiz anlarda oluyo ben sıfırdan aldım çalışıyorum çalışmak emek vermek bir yandan iyi kötü düşünmüceksin sonuçta herkes istedigi yerde olmayabilir oldugun yerde olabildiklerinde mutlu ol fakat eger kitap okursa dergi ,gazete fark etmez o zaman kendinde görecektir farklılıgı unutmadan söyleyeyim hızlı okumak anlamanın yarısı hatta tamamıdır
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Eylül 2013       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Öncelikle arkadaşlarım benden daha iyi piskolojisine girmicen çalışırsam yaparım haha onlarda kimmiş gibi kendi öv dersi derste dinlicen bikere anlamadığın yeri ister 5 isyer 10 kere hocaya anlattırcan hocanın işi ne ondan sonra evde 2 saat ye iç uyu takıl napıyosan artık enson derslere çalış dersten sonra kesinlikle bişeyle oynama sabah kalkınca o tekrar ettiğin yerlerin bi kabasını al tekrar et okulda da dersi can kulağıyla dinle başarılı olamama diye bi lüxün olmaz
TheOne - avatarı
TheOne
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2013       Mesaj #8
TheOne - avatarı
Kayıtlı Üye
bahsettiğiniz durumların olması çok normal zira sizlerinde söylediği gibi kimisi okuyarak kimisi dinliyerek öğrenir burda asıl belirlenmesi gereken husus size hangi egitim metedonun uygun oldugudur. akabinde ögrenilen bilgiliyi belirli zaman aralıklarında test gibi sorular sorarak hafızada kalmasını sağlamak ve pekiştirmektir. önerebileğim bir diğer hususta hafıza teknikleridir. örneğin kendimi ele alıcak olursam ben bir fotografik hafızalıyım resmi bir defa işlememle kolay kolay ne zaman geçsede unutmam ama şöylede bir durum söz konusu ki insan oğlu yaradılış doğasında algıda seçicilik vardır. bunuda şöyle izah edicem kalabalık bir odadasınız gürültü war ders çalışmanız lazım burda siz kendinizi sadece ders ve ders çalışmaya odaklarsanız bu algıda seciciliktir. ve çok işinize yaricagına eminim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Eylül 2013       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Kendikendime yaptığım bir denemeyle başladım evde neler yapıyorum önce bir listeliyorum Mesela 1- Televizyon izliyorum.
2-Bilgisayar oyunuyorum.
3-kitap okuyorum.
V.s. ilerliyor . bunları doldurup her gün bir tanesinden vaz geçmeye çalış pc de oynadıgın oyun varsa misal onu kaldır ve 5 gün böyle devam et . faydası olmaz ise televizyon izlemeyi bırak böyle dene. Faydalı olur inş. Msn Grin
Prototype - avatarı
Prototype
Ziyaretçi
25 Eylül 2013       Mesaj #10
Prototype - avatarı
Ziyaretçi
Başlıkta belirttiğim gibi öğretmeni dinliyorum dikkatlice ama anlıyamıyorum. Bana bi çözüm önerirseniz sevinirim ayrıca test çözme alışkanlığınada sahip değilim Şimdiden teşekkürler. Yardım eden elleriniz dert görmesin.