Arama

Bilgisayar bölümü öğrencisiyim, ilk ve acil yardım bölümüne gidebilir miyim?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 4 Mayıs 2012 Gösterim: 2.096 Cevap: 1
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Mayıs 2012       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben bilgisayar bölümü öğrencisiyim üniversitete ilk ve acil yardım bölümünü gitmek istiyorum bunun için lise fark ediyor mu sağlık meslek lisesi mezunu olmam gereklimi
BİLGİLERİNİZE ARZ EDERİM
EN İYİ CEVABI bekirr verdi
katsayı uygulaması kalktığından ötürü herkes dilediği bölümü, bölümün istediği puan şartını tutturduktan sonra rahatlıkla tercih edebilir.

Sponsorlu Bağlantılar
ancak, öncelik sml diye bahsedilen sağlık meslek liseleri mezunları önceliklidir. Yani sml mezunları sınavsız geçiş haklarını kullanarak okul puanlarıyla tercihte bulunurlar daha sonrasında ise eğer yer kalırsa (nitekim birçok okulda yer kalmıyor) lise farketmeksizin başvuran arkadaşlar sıralamaya konuluyor.
bekirr - avatarı
bekirr
VIP VIP Üye
4 Mayıs 2012       Mesaj #2
bekirr - avatarı
VIP VIP Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
katsayı uygulaması kalktığından ötürü herkes dilediği bölümü, bölümün istediği puan şartını tutturduktan sonra rahatlıkla tercih edebilir.

Sponsorlu Bağlantılar
ancak, öncelik sml diye bahsedilen sağlık meslek liseleri mezunları önceliklidir. Yani sml mezunları sınavsız geçiş haklarını kullanarak okul puanlarıyla tercihte bulunurlar daha sonrasında ise eğer yer kalırsa (nitekim birçok okulda yer kalmıyor) lise farketmeksizin başvuran arkadaşlar sıralamaya konuluyor.