Arama

Boks yapmaya kaç yaşında başlanır?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 20 Temmuz 2018 Gösterim: 33.573 Cevap: 6
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Temmuz 2012       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Boks yapmaya kaç yaşında başlanır?
EN İYİ CEVABI wolfmann verdi
Boks her ülkede yapılan genel bir spordur. Boks çocuklarda 10 yaşında başlaması gerekiyor. Çünkü bu yaştan önce fiziksel gelişimi uygun olmaz. Boks tehlikeli ama faydalı bir spordur. Erkek çocuklarında büyük ilgisini çekmektedir. Boks kurallara dayanan bir spordur. Bu sporu yapan kişinin eldiveni, ayakkabısı, dişlik, gerekirse kaskı ve lisansı olması gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar
Ayrıca olgun bir boksörün kavgalara girmesi yasaktır. Çünkü sert ve ölümcül darbeler vurabilir. Bu yüzden karşısındaki insana ben boksörüm diyerek uyarması gerekmektedir. lisanslı bir sporcu kavgaya girip ceza alırsa lisansı iptal edilir.

BAKINIZ Boks Nedir? Boks
Son düzenleyen Safi; 31 Mayıs 2018 12:23
wolfmann - avatarı
wolfmann
VIP VIP Üye
28 Temmuz 2012       Mesaj #2
wolfmann - avatarı
VIP VIP Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Boks her ülkede yapılan genel bir spordur. Boks çocuklarda 10 yaşında başlaması gerekiyor. Çünkü bu yaştan önce fiziksel gelişimi uygun olmaz. Boks tehlikeli ama faydalı bir spordur. Erkek çocuklarında büyük ilgisini çekmektedir. Boks kurallara dayanan bir spordur. Bu sporu yapan kişinin eldiveni, ayakkabısı, dişlik, gerekirse kaskı ve lisansı olması gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar
Ayrıca olgun bir boksörün kavgalara girmesi yasaktır. Çünkü sert ve ölümcül darbeler vurabilir. Bu yüzden karşısındaki insana ben boksörüm diyerek uyarması gerekmektedir. lisanslı bir sporcu kavgaya girip ceza alırsa lisansı iptal edilir.

BAKINIZ Boks Nedir? Boks
Son düzenleyen Safi; 31 Mayıs 2018 12:25
ฬ๏lŦ๓@ภภ ®
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Ekim 2012       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
22 yas icin uygun bir spormudur daha once standart mekik , sinav , kosu duzenli dambil ve amator futbol olarak ilgilendim yaklasik 17 aydir isim geregi spordan uzak durdum ve ciddi oranda kilo almaya basladim son 2 ayda bunun farkina vardim kickbox la eski formmuma geri donebilirmiyim ve 22 yas icin bu spor uygunmudur degilse fitness'a Yonelmeyi dusunuyorum..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Ekim 2012       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Tesekkur Ederim Arkadaslar ilginiz icin. Bende Oyle dusunmustum Aslinda Cevik olduktan Sonra Yapilabilir ikisi Arasinda gidip geliyodun Kickbox Seviyorum Ama ypabilirmiyim bilmiyorum hobi olarak dusunuorum olmazsa Fitness Bkicaz gorcez Tekrar tesekkur ederim Kolay gelsin.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Nisan 2017       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
burada yazılanların hepsini unutun insanoglunun isterse başaramayacagı hiçbişey yoktur siz yeterki hayal edin ve çok calısın boksa 30 yasında başlayıp sampiyon olanlarda vardır yok 9 yasında başlamalı yok 10 19 yasında başlamalı gibi saçma sapan yazılanlara bakmıyın bile sporun yası yoktur sen yeterki iste hayal et sen ben yada hiç kimse hayat kadar sert vuramaz önemli olan ne kadar sert vurabildiğin değil ne kadar bir sert darbeyi kaldırabileceğin ve ilerlemeye devam edebileceğindir...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Mayıs 2018       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Avatar atakan 17 yaşında başlamış we dünya şampiyonu olmuzş sen niye olmıyasın 😉
haktan - avatarı
haktan
Onaysız
20 Temmuz 2018       Mesaj #7
haktan - avatarı
Onaysız
abi ben 15 yasındayım boyum 1 68 ve boks yapıorum boyumun atmasına engel olurmu boks ?