Arama

Musluk suyundan elektrik elde edilir mi?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 21 Eylül 2013 Gösterim: 2.848 Cevap: 1
banlieue - avatarı
banlieue
Ziyaretçi
14 Temmuz 2013       Mesaj #1
banlieue - avatarı
Ziyaretçi
Musluktan akan sudan elektrik projesi yapmayı düşünüyorum pek masraflı bir değil ama Bazı şeyleri tam olarak bilmiyorum.Önce aklımdaki planı size anlatıyım .Bildiğiniz gibi büyük barajlardaki dinamolar büyük miktarda enerji sağlıyor.Bende bunun küçük versiyonunu yapacağım
suyun aktığı yerdeki boruya dinamo bağlayacağım.Sonra iletken yardımıyla enerjiyi biriktiren bir şeye bağlıyacağım. Az elektrik olsa da zamanla çoğalır.
bilmediğim şeyler var . Onları bu işten anlayan arkadaşlara bazı sorularım var.
1.o boruya göre nasıl bir dinamo almalıyım?
2.o enerjiyi neyde biriktire bilirim ?
3.biriktirdikten sonra nasıl kullanırım ?
Not:eminim burası oyun forumu diye böyle konu mu olur diyen arkadaşlar çıkacak.
ne de olsa burası konu dışı yeri. ve ben insanlara hakaret ve illegal bişey yapmadığım sürece kimsenin beni eleştirmeye
hakkı yok. Ve bu konuda bilgili olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum.
EN İYİ CEVABI Heulwen verdi
Edilir. (basınç çok düşük değilse tabiki evden eve (katlar arası) değişiyor )
Ancak ürettiği elektriğin bir kısmını depolamalıdır zira ilk başta suyun akışına izin verecek kadarlık bir enerji kendisinde var olmalıdır.
Sponsorlu Bağlantılar
bende bir step motor var ve ucundaki çarkı çevirmek oldukça kolay çark çevrildiğinde ise bayağı elektrik
üretiyor. Ancak bu sensör sistemleri çok fazla elektrik çekmiyordur bu yüzden böyle bir ilk yatırımın fizibiliteside düşünülmelidir.
step motor 7 TL iki bir kapasitör 5 TL diğer elektrik ekipmanları ile 10 tl'yi bulur (sadece elektrik üretme birimi için bu fiyat diğer ekipmanlar zaten elektriği dışardan isteyen sistem ile aynı).

alıntı.
Son düzenleyen _EKSELANS_; 14 Temmuz 2013 01:30 Sebep: düzenleme
Heulwen - avatarı
Heulwen
VIP VIP Üye
21 Eylül 2013       Mesaj #2
Heulwen - avatarı
VIP VIP Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Edilir. (basınç çok düşük değilse tabiki evden eve (katlar arası) değişiyor )
Ancak ürettiği elektriğin bir kısmını depolamalıdır zira ilk başta suyun akışına izin verecek kadarlık bir enerji kendisinde var olmalıdır.
Sponsorlu Bağlantılar
bende bir step motor var ve ucundaki çarkı çevirmek oldukça kolay çark çevrildiğinde ise bayağı elektrik
üretiyor. Ancak bu sensör sistemleri çok fazla elektrik çekmiyordur bu yüzden böyle bir ilk yatırımın fizibiliteside düşünülmelidir.
step motor 7 TL iki bir kapasitör 5 TL diğer elektrik ekipmanları ile 10 tl'yi bulur (sadece elektrik üretme birimi için bu fiyat diğer ekipmanlar zaten elektriği dışardan isteyen sistem ile aynı).

alıntı.