Arama

Öğretmen ile ilgili fıkra ve özdeyişler yazar mısınız?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 25 Ekim 2016 Gösterim: 1.341 Cevap: 2
Ölümfener - avatarı
Ölümfener
Ziyaretçi
3 Ekim 2013       Mesaj #1
Ölümfener - avatarı
Ziyaretçi
Öğretmen ilgili şiir fıkra özdeyiş yazarmısınız ?
EN İYİ CEVABI FireRina verdi
BÖYLE SORUYA BÖYLE CEVAP
Renkli kişiliği ve düşük not vermesi ile öğrencileri arasında özel bir üne sahip olan felsefe öğretmeni, sınav yapacağı gün öğrencilere, önce kâğıt ve kalemlerini hazırlamalarını söyledi, sonra da sandalyesini kaldırıp masanın üzerine koydu.
Sponsorlu Bağlantılar
Sonra:
"Sınav sorumu soruyorum" dedi. "Bu sandalyenin var olmadığını
kanıtlayınız."
Sıfırcı felsefe öğretmeni, sınav kâğıtlarını okuduktan sonra, bu konudaki ününe gölge düşüreceğini bilmesine rağmen, hayatında ilk kez bir öğrencisine yüz üzerinden yüz vermek zorunda kaldı.
Öğrencinin sınav kâğıdında yalnızca şu iki sözcük yer alıyordu:
- Hangi sandalyenin?
  • Dünyada her şeye kıymet biçilebilir. Ama öğretmenin eserine kıymet biçilemez. ( Socrates )
  • Bir öğretmen ebediyete hükmeden insandır. Tesirlerinin nerede biteceği asla bilinmez. ( Henry Adams )
  • İyi bir öğretmen, kendisini yavaş yavaş gereksiz kılabilen insandır. ( Thomas J. Carrutbers )
  • Talebelerine öğrenme arzusu aşılamayan bir öğretmen, soğuk demiri döven demirci gibidir. ( Horace Mann )
  • İnsanlar öğretirken öğrenirler. ( Seneca )

Son düzenleyen Safi; 25 Ekim 2016 19:34
FireRina - avatarı
FireRina
Ziyaretçi
5 Ekim 2013       Mesaj #2
FireRina - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
BÖYLE SORUYA BÖYLE CEVAP
Renkli kişiliği ve düşük not vermesi ile öğrencileri arasında özel bir üne sahip olan felsefe öğretmeni, sınav yapacağı gün öğrencilere, önce kâğıt ve kalemlerini hazırlamalarını söyledi, sonra da sandalyesini kaldırıp masanın üzerine koydu.
Sponsorlu Bağlantılar
Sonra:
"Sınav sorumu soruyorum" dedi. "Bu sandalyenin var olmadığını
kanıtlayınız."
Sıfırcı felsefe öğretmeni, sınav kâğıtlarını okuduktan sonra, bu konudaki ününe gölge düşüreceğini bilmesine rağmen, hayatında ilk kez bir öğrencisine yüz üzerinden yüz vermek zorunda kaldı.
Öğrencinin sınav kâğıdında yalnızca şu iki sözcük yer alıyordu:
- Hangi sandalyenin?
  • Dünyada her şeye kıymet biçilebilir. Ama öğretmenin eserine kıymet biçilemez. ( Socrates )
  • Bir öğretmen ebediyete hükmeden insandır. Tesirlerinin nerede biteceği asla bilinmez. ( Henry Adams )
  • İyi bir öğretmen, kendisini yavaş yavaş gereksiz kılabilen insandır. ( Thomas J. Carrutbers )
  • Talebelerine öğrenme arzusu aşılamayan bir öğretmen, soğuk demiri döven demirci gibidir. ( Horace Mann )
  • İnsanlar öğretirken öğrenirler. ( Seneca )

Son düzenleyen Safi; 25 Ekim 2016 19:35
nicely - avatarı
nicely
VIP VIP Üye
8 Ekim 2013       Mesaj #3
nicely - avatarı
VIP VIP Üye
Ceza
Öğrenci sınıfa yeni gelmişti. İkinci günü öğretmenine sordu: – “Öğretmenim, insana yapmadığı bir şey için ceza verir misiniz?” – “Olur mu evladım?”, dedi öğretmen. “Yapmadınsa ceza da olmaz. Niye sordun bunu?” – “Efendim dün verdiğiniz ev ödevini yapmamıştım da ceza verirsiniz sanıyordum..”

Yaşlılara yardım
Öğretmen sınıfta sorar:-”Çocuklar, bu haftasonu çevrenizdeki yaşlı insanlara hiç yardım ettiniz mi?” Ali parmak kaldırır:-”Ben ettim öğretmenim!” -”Aferin Ali. Peki ne yaptın, bize de anlatsana?” -”Köpeğimle iki yaşlı kadını korkuttum, bu sayede koştular ve tramvaya yetişebildiler!”
Son düzenleyen Safi; 25 Ekim 2016 19:35
Birbirimize tutundukça ;Bıçakların ucu kapanacak.. ~Smiley9TenderMsn Inlove