Arama

Before ile ilgili cümle örnekleri nelerdir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 15 Aralık 2016 Gösterim: 3.277 Cevap: 2
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Mart 2014       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Before ile ilgili cümle örnekleri nelerdir?
EN İYİ CEVABI OneNight verdi
Before (Önce) anlamına gelir.

Sponsorlu Bağlantılar
Örneğin:

1- Come home before six. (Altıdan önce eve gel.)

2- I have seen her before .(Onu daha önce gördüm.)

3- I studied before supper. (Ben akşam yemeğinden önce okudum.)

4- I haven’t met him before. (Daha önce onunla tanışmadım.)

5- I’ve met that girl before. (Daha önce o kızla tanıştım.)

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen _Yağmur_; 3 Mart 2014 17:42 Sebep: soru düzeni
dodo20142014 - avatarı
dodo20142014
Ziyaretçi
3 Mart 2014       Mesaj #2
dodo20142014 - avatarı
Ziyaretçi
  • I can't figure out where we've met before. --> Daha önce nerede karşılaştığımızı tam çıkaramadım.
  • Dolmabahçe Palace would have to have been built before the beginning of the twentieth century. --> Dolmabahçe Sarayı yirminci yüzyılın başlangıcından önce yapılmış olmalı.
  • İstiklal Street in İstanbul would have to have been called as "Grand Rue de Pera" (The Great Street of Pera [Beyoğlu]), before the establishment of the Republic. --> İstanbul'daki İstiklâl Caddesi, Cumhuriyet'in kuruluşundan önce "Grand Rue de Pera" (Pera'nın [Beyoğlu] Büyük Caddesi) olarak adlandırılmış olmalı.
  • My lover called me up just before I leaved my home. --> Aşkım, ben evden ayrılmadan hemen önce telefonla aradı.
  • I met my old friend just before turning the corner of street. --> Caddenin köşesini dönmeden hemen önce eski arkadaşıma rastladım.
  • Learn to walk before you run! --> Koşmadan önce yürümeyi öğren!
  • Canned foods must be consumed before the expiry date. --> Konserve yiyecekler, son kullanma tarihinden önce mutlaka tüketilmeli.
  • Put mind in gear before opening mouth! --> Önce düşün, sonra konuş! (Ağzını açmadan önce zihnini dişlilere koy)
  • Since only a very few of you have probably ever been confronted with such a situation before, I explain everything about this situation. --> Muhtemelen sizin aranızdan yalnızca çok az bir kısım, böylesi bir durumla daha önce hiç karşılaşmadığından dolayı bu duruma ilişkin her şeyi açıklıyorum.
  • Come and see me before you leave! --> Beni terk etmeden önce gel ve beni gör!
  • Haven't we met before somewhere? --> Daha önce bir yerde karşılaştık mı?
  • A gambler has to motivate himself before every game. --> Kumarbaz her oyundan önce kendi kendisini motive etmek zorundadır.
  • How long does it take before we reach the solution? --> Çözüme ulaşmak ne kadar zamanımızı alır? (Çözüme ulaşmadan önce ne kadar zaman gider?)
  • Many people want to tidy his life up before the new year. --> Bir çok insan yeni yıldan önce yaşamını düzene sokmak ister.
  • All are equal before law. --> Herkes yasa önünde eşittir.
  • I think, I told something about this subject before. --> Sanırım, Bu konu hakkında önceden bir şey söylemiştim.
  • A goes before B in Alphabet. --> A, alfabede B'den önce gelir.
  • The year before, it had rained too much. --> Geçen yıl (önceki yıl) çok yağmur yağdı.
  • Read this line and the one before! --> Bu satırı ve bir öncekini oku!
  • It was an hour before the police arrived. --> Bir saat önce polis geldi.
  • Before we got the test results back, a month had gone by. --> Biz test sonuçlarını alana kadar bir ay geçti bile. (Biz test sonuçlarını almadan önce bir ay geçti)
  • It will be two weeks before he arrives. --> Onun gelmesi iki haftayı bulur. (O gelmeden önce iki hafta olacak)
  • You cannot go before you've finished! --> Bitirmeden önce bir yere gidemezsin.
  • He must say the password at the door before they'll let him in. --> Onu içeri almalarından önce kapıda parolayı söylemek zorunda.
  • Speaker stood up and talked before the audience. --> Sunucu seyircilerin huzurunda ayakta durup konuştu.

Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen Safi; 16 Aralık 2016 15:49
OneNight
Yasaklı
15 Aralık 2016       Mesaj #3
Yasaklı
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Before (Önce) anlamına gelir.

Örneğin:

1- Come home before six. (Altıdan önce eve gel.)

2- I have seen her before .(Onu daha önce gördüm.)

3- I studied before supper. (Ben akşam yemeğinden önce okudum.)

4- I haven’t met him before. (Daha önce onunla tanışmadım.)

5- I’ve met that girl before. (Daha önce o kızla tanıştım.)
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.