Arama

Üçgen prizmanın açılımı ve ölçüleri nasıl olmalıdır?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 14 Nisan 2014 Gösterim: 9.933 Cevap: 1
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Nisan 2014       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Üçgen prizma açılımı, üçgen prizma ölçüleri nasıl olmalıdır?

Üçgen prizmanın açılımını çiziyorum fakat katlama işlemine gelince bir türlü olmuyor. Prizmanın kenarları tabanlarıyla uyuşmuyor.Bu benim performans ödevim prizmanın ölçüleri için bana yardımcı olur musunuz?
EN İYİ CEVABI nötrino verdi
Üçgen prizma 2 eşkenar üçgen ile 3 dikdörtgenden oluşan geometrik bir şekildir.Üçgen prizmanın açılımının düzgün olabilmesi için üçgenlerin ve dikdörtgenlerin eşit uzunlukta olması gerekmektedir.Mesela 3 boyutlu bir üçgen prizmanın yapıştırılması aşamasında uyum sağlamak için eşkenar üçgenin eşit kenarlarından birinin uzunluğu 5 cm ise dikdörtgenlerin uzun kenarlarının uzunluğu bunun iki katı olmalı yani 10 cm olmalıdır!
Sponsorlu Bağlantılar
Son düzenleyen nötrino; 14 Nisan 2014 18:57 Sebep: İç başlık ve soru düzeni!!
nötrino
Yasaklı
14 Nisan 2014       Mesaj #2
Yasaklı
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Üçgen prizma 2 eşkenar üçgen ile 3 dikdörtgenden oluşan geometrik bir şekildir.Üçgen prizmanın açılımının düzgün olabilmesi için üçgenlerin ve dikdörtgenlerin eşit uzunlukta olması gerekmektedir.Mesela 3 boyutlu bir üçgen prizmanın yapıştırılması aşamasında uyum sağlamak için eşkenar üçgenin eşit kenarlarından birinin uzunluğu 5 cm ise dikdörtgenlerin uzun kenarlarının uzunluğu bunun iki katı olmalı yani 10 cm olmalıdır!
Sponsorlu Bağlantılar