Arama

Bilgisayardaki programlar kaybedilmeden Virtualbox ya da VMware kullanılabilir mi?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 15 Kasım 2014 Gösterim: 1.181 Cevap: 1
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Kasım 2011       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Virtualbox ve VMware yazılımları ne işe yarar, nasıl kullanılır, sistem içinde Virtualbox ve VMware türü yazılımların kullanılmasının yüklü programlar ve donanım üzerinde bir etkisi var mıdır?

Windows 95 yüklü bir bilgisayarım var. Bilgisayarımda bazı önemli programlar yüklü. Bu programları kaybetmeden windows 7 veya XP içerisinde (Virtualbox, VMware...vs) kullanmam mümkün müdür?
EN İYİ CEVABI nötrino verdi
Virtualbox ve VMware, bilgisayarınıza birden fazla sanal işletim sistemi kurarak bu sistemlerin çalışmasını sağlayan yazılımlardır Virtualbox, açık kaynak kodlu ve Virtual Machine (VMware) göre kullanımı daha pratik bir yazılımdır. Programlarınızı kaybetmeniz söz konusu olmaz. Windows 7 ya da XP farketmiyordur. Bu işletim sistemlerini sanal olarak kurup programlarınızı deneyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Ayrıca VMware ve Virtualbox gibi sanal işletim sistemi kurmaya yarayan yazılımlar bilgisayarın ana işletim sistemiyle aynı donanımı kullanırlar (ram, hard disk...paylaşımı vs gibi). Bu nedenle VMware türü daha gelişmiş yazılımlar sisteminiz eski olduğu için (Windows 95) bilgisayarınızın donanım özelliklerine göre sisteminizi ağırlaştırabilir.Virtualbox ile XP, Windows 7 ya da Linux gibi sanal işletim sistemleri kurarak programlarınız üzerinde çalışmalar yapabilirsiniz!

Son düzenleyen nötrino; 15 Kasım 2014 12:25 Sebep: İç başlık ve soru düzeni!!
nötrino
Yasaklı
23 Kasım 2011       Mesaj #2
Yasaklı
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Virtualbox ve VMware, bilgisayarınıza birden fazla sanal işletim sistemi kurarak bu sistemlerin çalışmasını sağlayan yazılımlardır Virtualbox, açık kaynak kodlu ve Virtual Machine (VMware) göre kullanımı daha pratik bir yazılımdır. Programlarınızı kaybetmeniz söz konusu olmaz. Windows 7 ya da XP farketmiyordur. Bu işletim sistemlerini sanal olarak kurup programlarınızı deneyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Ayrıca VMware ve Virtualbox gibi sanal işletim sistemi kurmaya yarayan yazılımlar bilgisayarın ana işletim sistemiyle aynı donanımı kullanırlar (ram, hard disk...paylaşımı vs gibi). Bu nedenle VMware türü daha gelişmiş yazılımlar sisteminiz eski olduğu için (Windows 95) bilgisayarınızın donanım özelliklerine göre sisteminizi ağırlaştırabilir.Virtualbox ile XP, Windows 7 ya da Linux gibi sanal işletim sistemleri kurarak programlarınız üzerinde çalışmalar yapabilirsiniz!

Son düzenleyen nötrino; 15 Kasım 2014 12:27