Cevap Yaz Yazdır
En İyi Cevap Var Güncelleme: 13 Nisan 2018  Gösterim: 285  Cevap: 3

Hayvanların yaşam alanları nerelerdir?

Misafir
4 Nisan 2018 12:06       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Hayvanların yaşam alanları nerelerdir?
EN İYİ CEVABI Umutcan verdi

Hayvanların yaşam alanları.

Alıntıdaki Ek 66413

Her hayvanın kendine göre farklı yaşam alanı vardır. Örneğin; Balıklar suda, karıncalar yerin altında, vahşi hayvanlar ise ormanlık alanlarda yaşarlar. Fakat tüm bu hayvanların yaşam alanına verilen ortak isim Doğa’dır. Hayvanların yaşam alanı doğadır. Bunun aksini iddia etmek veya aksi bir şekilde hayvanları beslemek hayvanların dengesini bozar ve canlı türüne de büyük zarar verir.

Sponsorlu Bağlantılar
Hayvanlar her zaman doğa ile iç içe yaşamak zorundadırlar. Farklı bir ortamda bulunmaları onlara zarar verir. Örneğin bir Sibirya kurdunu getirip Güneydoğu Anadolu bölgesinde beslemek o hayvana verilmiş en büyük cezadır. Çünkü o hayvan yaradılışı gereği soğuk bölgelerde yaşamak ister ve vücudunun buna ihtiyacı vardır.

Hayvanların yaşam alanları kendi doğalarıdır. Bu dengeyi kesinlikle bozmamalı ve hayvanların yaşam alanlarını korumalıyız.

Hayvanlar aynı zamanda hem karada hemde suda yaşamlarını süren canlılar olmaktadır. Örneğin balıklar ,timsahlar,köpek balıkları suda denizde yaşamlarını süren hayvan türleri olmaktadır.Yerin altında toprağın altında da yaşamını süren canlılar var olup onlara da örnek verecek olursak yılan,böcek,solucan,karınca gibi bir çok hayvan olmaktadır.

Şehirlerde yaşamlarını süren hayvanlar azda olsa evcil olup saldırgan tehlikeli olmayan hayvan türleri olmaktadır.Vahşi olan hayvan türleri insanlar ile yaşayamadıkları için Ormanlarda yaşamlarını sürmektedirler.

Derlemedir

Son düzenleyen Safi; 10 Nisan 2018 00:54

9 Nisan 2018 12:01       Mesaj #2
zalım - avatarı
Üye
Genel itibari ile doğa denir ama bazı farklı hayvanların yaşam alanlarıda farklıdır kafese özgü hayvanlar bulunmaktadır
Sponsorlu Bağlantılar
Umutcan tarafından gönderilmiş olan #3 numaralı mesaj 'en iyi cevap' seçilmiş ve ilk mesaja eklenmiştir.
Misafir
13 Nisan 2018 23:55       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
GENELDE DOĞADA YAŞARLAR AMA BAZI HAYVANLAR KAFES VEYA HAYVANAT BAHÇESİ GİBİ YERLERDE YAŞAR. BAZI HAYVANLAR İSE ŞARTLARI UYGUN İSE BAŞKA ORTAMLARDA DA YAŞAYABİLİRLER. ÖRNEĞİN;
KUTUP VEYA ÇÖLDE YAŞAYABİLİRLER.

İYİ DERSLER......Msn Happy
Hızlı Cevap
Mesaj:
paneli aç