Arama

Kandemir Konduk

Güncelleme: 23 Temmuz 2010 Gösterim: 5.635 Cevap: 1
BlueNighT
Yasaklı
23 Şubat 2007       Mesaj #1
Yasaklı
KANDEMıR KONDUK,

Sponsorlu Bağlantılar
ülkemizin tanınmış tiyatro ve mizah yazarıdır. İlk oyunu Yüzsüz Zühtü, 1971 yılında Altan Erbulak-Metin Serezli Çevre Tiyatrosu’nda sergilendi. Bugüne kadar 17 oyunu sahnelenen Konduk’un en bilinen oyunları Zeki Alasya-Metin Akpınar Devekuşu Kabare’de oynanan İnsanlığın Lüzumu Yok, Yasaklar, Beyoğlu Beyoğlu (kısmen), Geceler ile şuna Buna Dokunduk”, Müjdat Gezen’le birlikte Artiz Mektebi, son dönemlerde de Medya Medya Nereye?, No Savaş, Yes Manken ve İyi Aile Çocuğu”dur. Televizyon izleyicisinin yakından bildiği Perihan Abla, Ana, Mahallenin Muhtarları gibi pek çok dizinin de yazarı olan Konduk’un, gülmece türünde yayınlanmış 14 öykü, oyun ve şiir kitabı vardır. Yaşamı boyunca gülmece yazan Kandemir Konduk, Müjdat Gezen’le GÜM (Güldürü Üretim Merkezi) adlı ajansı kurarak ünlü yazar ve çizerleri bir araya getirmiş, birlikte üretimlerde bulunmuşlardır. Aşklar da Değişti, Kandemir Konduk’un gülmece türü dışındaki ilk yapıtıdır.

Biyografi Konusu: Kandemir Konduk nereli hayatı kimdir.
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
23 Temmuz 2010       Mesaj #2
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi

Kandemir Konduk
Sponsorlu Bağlantılar
Doğumu: 1945, İstanbul
Oyun yazarı, senarist.

Edirne Lisesi mezunu olan Kandemir Konduk, gençlik yıllarında muhasebe, tekstil, seyyar satıcılık, tiyatro oyunculuğu gibi çeşitli işlerde çalıştı. Kısa öyküler yazmaya başlayan Konduk'un yazdığı gülmece yazıları, gazete ve dergilerde yayımlandı. 1982 yılında Müjdat Gezen'le beraber "Güldürü Üretim Merkezi" (GÜM) adı altında bir oluşumda çalışmalar yaptı. Devekuşu Kabare oyuncuları tarafından sahnelenen birçok oyun yazdı. Senaristlik de yapan yazar, bir filmin yapımcılığını üstlenmiştir.

Yapıtları
  • Aşklar da Değişti
  • Mor Dönem Öyküleri
  • Yerli Film Şiirsel Matrak Senaryo
  • Üniformanın Hatırı Var
  • Komik Hüzünlerim
  • Ünlülerden Komik Anılar
  • Geldim Gördüm Çok Güldüm
  • Sayenizde Efendim
  • Artiz Mektebi
  • Kadınlar Hep Gülmeli
Filmografi