Arama

Kocaeli - Gebze - Gebze Sarkuysan Lisesi

Güncelleme: 6 Ekim 2008 Gösterim: 4.698 Cevap: 0
Gabriella - avatarı
Gabriella
Ziyaretçi
6 Ekim 2008       Mesaj #1
Gabriella - avatarı
Ziyaretçi
Gebze Sarkuysan Lisesi

Sponsorlu Bağlantılar
Vikipedi, özgür ansiklopedi

Gebze Sarkuysan Lisesi Kocaeli'nin Gebze ilçesinde 1986 yılında eğitim öğretim hayatına başlamış ortaöğretim kurumudur.

Gebze’de SARKUYSAN A.Ş. (Sarraflar ve Kuyumcular Sanayi) tarafından 1986 yılında yaptırılan ve Gebze Sarkuysan Lisesi adını alan okul yeni binasında 22 Ekim 1986 tarihinde resmen eğitim-öğretim faaliyetine başlamıştır.
Sarkuysan A.Ş., yaptırmış olduğu 14 derslikli binanın yetersiz kalması nedeniyle 1991 yılında 12 derslikten ve bir spor salonundan oluşan ilaveyi de gerçekleştirmiştir.
Okul 26 derslikte öğrencilere hizmet vermektedir. Okul; birer dil, kimya, fizik, biyoloji ve bilgisayar laboratuarlarına sahiptir. Öğrencilere Beden Eğitimi dersi için spor salonu mevcuttur.
Öğrencilerin kişilik hizmetlerinin ve rehberlik danışma ihtiyaçlarının yürütülebileceği rehberlik bürosu ve üç rehber öğretmen mevcuttur.
Öğrencilerin ders dışında okuma ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri geniş kaynaklara sahip (kitap sayısı 2754) bilgisayar donanımlı bir kütüphanesi mevcuttur.
Okul kantini öğrenci ve öğretmenlerin ihtiyaçlarını cevap verecek kapasitesi de olup Okul Aile Birliği’nin denetiminde müstecir tarafından işletilmektedir.
Okul SMS ve internet adresi[1] aracılığıyla velileri günlük olarak devamsızlık ve sınav notları konularında bilgilendirmekte olup, okula kurulan notmatik sistemi ile de öğrencileri aynı konularda bilgilendirilmektedir. LCD TV ile öğrencilere okul içi duyurular yapılmaktadır.
Okul ortaöğretim alanında 2007–2008 öğretim yılı 1. dönem sonuna kadar 8131 mezun vermiştir. Mezun olan öğrencilerin birçoğu çeşitli üniversitelerin çeşitli fakülte ve yüksekokullarında öğrenim görmüş ve görmektedir.
Mezunlardan 2005–2006 ÖSS sınavı sonucunda 235 kişi, 2006–2007 ÖSS sınavı sonucunda 248 kişi üniversite sınavını kazanmıştır.
Konu test odası oluşturulmuş ve tüm derslerden ücretsiz konu testi verilmektedir.
Okul İyi bir eğitim için laboratuarlar, kütüphane, bilgisayar ve projeksiyon aletleriyle desteklenmiştir.
Laboratuarlarda akıllı tahta sistemi uygulanmaktadır.

Personel

• Müdür,
  • Md. Baş Yrd: 1
  • Müdür Yrd: 2
  • Öğretmen Sayısı: 60
  • Memur Sayısı: 2
  • Hizmetli: 1

Öğrenci

• YDA Ağırlıklı Lise: 150
  • Genel Lise: 1200

Alan

• Genel Alan Miktarı: 4855 m²